Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek,ha egy 18...

Mi a véleményetek,ha egy 18 éves lány terhes/babát vár?

Figyelt kérdés
Anyagilag jól állunk párommal és babát szeretnénk,de félünk mások véleményétől,a fiatal terhesség miatt. Mi már nagyon szeretnénk babát és próbálkozunk is.

2021. ápr. 19. 19:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
41%

Semmire nincs garancia.

Jövő héten lesz a 25. házassági évfordulónk. Fél év után házasodtunk össze, azonnal terhes is lettem, alig múltam 19, mikor szültem. Az ismerőseink mellettünk sorra válnak...

Úgyhogy nem biztos, hogy korai, ezt idegen nem tudja megmondani.

2021. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
86%
Bizony, minden nő magának szül, ez nagy igazság!
2021. ápr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
64%
Én nem foglalkoznék vele. A te dolgod és nem az enyém. Ti tudjátok, hogy mire vállaljátok.
2021. ápr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
90%

Ha már együtt laktatok 1 éve,

a férjed/párod hajlandó veled vagyonközösséget vállalni,

van 2 év munkaviszonyod,

és félretett párszázered


akkor nyugodtan vállalj.


Egyéb esetben nem lesz TB-d, ami a terhesgondozásban bajos.

És a kapcsolatod is csak a fejedben "stabil", mert soha nem volt tesztelve, próbára téve. Ha együtt sem éltél vele, akkor kvázi nem is ismered, tehát egy vadidegennek szülsz.

2021. ápr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
92%
Nekem 1 ismerősöm van, aki 18 évesen szült az utóbbi időben. Igaz, ő már a másodikat. Na rá sok jót nem tudnék mondani. De ez nem igaz minden 18 évesre. Ennek a nőnek még 30 évesen sem kellene gyerek.
2021. ápr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
94%

Ha neadjisten egyedül maradsz, vagy a párod keresete kiesik, akkor miből tartod el magatokat?

Én azt gondolom, hogy egy nőnek a legrosszabb forgatókönyvvel kell számolnia (és az nem az elhagy típusú probléma) és csak akkor szabad gyereket vállalni ha magad is el tudnád tartani. Ehhez az a minimum, hogy legyen egy stabil állásod, valamint egy 2 éves jogviszonyod ami biztosítja számodra a CSED/GYED-et és nem csak a bolhafing 25ezres juttatást kapod.

Ez gondolom 18 évesen nincs meg..

Szóval baromi nagy felelőtlenségnek gondolom.


És pozitívan kell az élethez állni, nem azt mondom, és én sem attól tartok a leginkább hogy a férjem elhagy..de mi van ha kereső képtelen lesz, vagy még rosszabb??

Ne legyél hülye, tanulj, legyen stabil munkahelyed aztán vállalj gyereket.

2021. ápr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
46%

Sajnálnám


Őt

A párját

A gyereket


És a nagyszülőket is



Baromi korai


2 kiagyerek anyjaként mondom, fiatal anyaság pártiként

Minimum 23-24 éves legyél

2021. ápr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
17%

Jézusom emberek, mennyire lehúzzátok szegényt. Oké, hogy ő kért véleményt, de így letámadni... honnan látunk bele a másik életébe, hol tart anyagilag, agyilag v lelkileg.? Nem védeni akarom, tény, hogy fiatal, de aki erre alapoz, annak ajánlom, hogy nézzen körül az ismerősi körében, hány olyan 30 év feletti pár van, akik válalnak gyereket és mégis szétmennek!? Ez nem a koron múlik. Annak ellenére én is abba a csoportba tartozom, aki nem a 18 éves szerelmével van, sőt, utána még elég sokat éltem, de van olyan ismerősöm, aki 19 évesen szült, egész életükben együtt voltak, szerelmesen.

Nem foglalok állást, aláírom, hogy fiatal a 18 év, de nem tudom milyen a háttér, csak nem értem miért kell ennyire támadni valakit, akit mellesleg nem is ismerünk. Olyan jó lenne, ha mindenről lehetne normális hangnemben beszélni, tanácsot adni.

Egyébként én is megkapom napi szinten a nem korai kérdést, pedig már 25 elmúltam. Szerintem ilyen az élet, mindig lesz mibe belekötni :)

2021. ápr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
94%

Sokan elfelejtik, és itt szinte senki sem említette..mi van ha nem elhagyja, hanem holnap ráesik egy repülő?

Egy nő magának szül, valaki írta és jól mondta.

Szerencsés esetben 100 éves korotokig együtt élsz a társadalmi akivel felnevelitek a gyerekeiteket, később unokáztok, dédunokáztok. Ez szép és jó és adja az ég hogy mindenkinek boldog házassága és boldog családja legyen.

De bármikor történhet bármi és bizony akkor egyedül kell megoldani.

Ez persze a férfi oldalra is igaz annyiban, hogy nem szabad egy léhűtő, munkakerülő alaknak szülni, mert mi van ha az Anyával történik valami..

2021. ápr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
91%
*társaddal
2021. ápr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!