Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 évesen szülni? Valaki...

Evvc.lkh kérdése:

18 évesen szülni? Valaki hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, fél év múlva 18, 5 hetes terhes. A babát párommal szeretnénk megtartani, annak ellenére, hogy nyilván nem volt tervezett. 2 éve vagyunk együtt, ő 22 éves, fix jövedelemmel. Mindketten szüleinknél lakunk (én csak apummal) ők nem tudják még, de a közeljövőben tervezzük elmondani. Apum eleinte biztosan nem támogatná a dolgot, de úgy gondolom idővel elfogadná a döntésemet. Egyetlen hátrány, hogy barátommal picit messze lakunk egymástól, így valószínűleg odaköltöznék hozzájuk egy ideig, aztán amíg lehet elkezdenénk gyűjtögetni, amíg tudnék énis dolgoznék.

Az idei évemet befejezném a suliban,aztán ha tudom megcsinálnám estin az éretségit, vagy egy okjs tanfolyamot. Idővel megpróbálnánk különköltözni, minél hamarabb.

Szerintetek lehetséges ez így? Megoldható? Nagyon nehéz lenne?

Előre is köszi:)



2023. máj. 16. 19:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%

És az ő szülei mit gondolnak arról hogy a nyakukra költöznél egy gyerekkel? Gondolj bele, felneveltek legalább egy gyereket, jó eséllyle még dolgoznak, vágyik a fene az éjszakai gyereksírásra.


Akkor vállaljatok gyereket ha ti magatok, külön költözve is el tudjátok tartani.


Megint más ha havonta-kéthavonta a nagyszülőkre bízod pár órára vagy ha a nyakukra szülsz.

2023. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehetetlen, de ehhez azért rettenet nagy szerencse kell. Később kifejtem mit gondolok csak most egyéb elfoglaltság akadt.
2023. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
100%
Ez elméletben addig szép, amíg a csávó ki nem rak. Márpedig hazudhatnék neked szépeket, hogy minden milyen csodás lesz, de a gyakorlatban a gyerek eszement nagy teher, és egy 22 éves srác a legritkább esetben tart ki a gyerek mellett. Ha megszületett nem lehet visszacsinálni, utána ha kitesznek az ajtó elé, akkor is meg kell oldani. Apád vállalna így? Ha nem, van hova menned? Mert érettségi nélkül gyerekkel minden lesz, csak könnyű nem.
2023. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:

Ők nagy családi házban laknak, illetve kistesói is vannak, egy ideig biztosan lenne ott nekünk hely. Az ő anyukája is hasonlóan elég fiatalon szült, így szerintem mivel annó őis hasonló cipőben járt, így segítene.

Barátom pedig szerintem csodás apuka lenne, mivel őt kiskorában elhagyta az édesapja, és ez elég nagy nyomot hagyott benne, úgy gondolom az az első célja, hogy ő ne ezt adja a saját gyermekének.

Ha bármi gond lenne, úgy gondolom később számíthatnék apumra, ha segítség kellene.

2023. máj. 16. 20:01
 5/65 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rizikos, bar nyilvan nem te lennel az elso es az utolso sem. Az en baratnom is 18 evesen szult, az erettsegit terhesen csinalta, de kesobb egyetemre is ment,elvegezte es kozben mar a masodik babaja is megszuletett.


Azota is egyutt vannak az akkori parjaval (9 eve).

Szoval vannak sikersztorik, de ez a ritka.


A gyakoribb az, hogy a csavod kirak es ott leszel gyerekkel, vegzettseg nelkul es szenvedes lesz az elet, foleg ha apad nem tamogat. Nyilvan azt gondolod most, hogy veletek ez nem tortenhet meg, de sajnos az az igazsag, hogy de. Ez barmikor, barkivel megtortenhet.



Mi atgondoltan, 6 ev hazassag utan vallaltunk gyereket a ferjemmel, vartunk is ra 1 evet, szoval fel voltunk keszulve. Megis annyira “nehez”, tobbemberes gyermekunk lett, hogy a masodik gyerek otletet el is vetettuk vegleg, pedig mar 4 eves a fiam es elvileg konnyebbnek kene lennie…de nem az. 4 eve nem volt egy ataludt ejszakank se peldaul, minimum egyszer kel.


Ha csak kicsit kevesbe stabil a kapcsolatunk, mar reg elvaltunk volna szerintem.


En ebbe 18 evesen nem vagnek bele, az biztos. Elotted az elet, ne kosd le magad ennyire.

2023. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnék mások pénztárcájára számítva szülni.


Itt nem a nagyszülőknek kell megoldani, hanem nektek, a gyerek szüleinek. És nem valakihez odatelepedve. ha gyereket vállalni felnőttek vagytok, akkor magatok eltartani, különköltözni is legyetek.


Egy gyerek drága hobby, csak a választható védőoltások 1 éves koráig 100 ezer felett vannak.


A ti döntésetek megtartjátok-e de ne úgy hogy máshoz telepedtek be. Pont azért mert van kistesó, a mai gazdasági helyzetben akkora öröm plusz két éhes szájat etetni?

2023. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:

Nyilván jól jön a segítség, de úgy gondolom, nem kellene nekik eltartani minket, mivel barátom dolgozik... Nem keres milliókat, de egy átlagos fizetése megvan, úgy gondolom abból ha néha picit szűkösen is (a mai árakat tekintve) de ki lehetne jönni...

Nyilván nem volt betervezve, védekezés mellett csúszott be sajnos, de nem lenne szívem az abortuszhoz :(

2023. máj. 16. 20:11
 8/65 anonim ***** válasza:
100%

De akkor se a szülők nyakára menjetek gyerekestől. Vállaljátok a felelősséget és éljetek önállóan ha felnőttest akartok játszani.


Keres annyit hogy fizessen mindent? mert gondolom te és a gyerek nem ingyen laknátok az ő szülei házában. tehát fizetné a ti ottlakásotokat, hármótokra jutó rezsit, hármótok étkezését, a te cuccaidat, a baba dolgait... egy fizetésből ez igen csak körülményes lenne hacsak nem keres kb fél milliót. Te a 25 ezer gyesből nem nagyon fogsz tudni ugrálni.


Egy gyerek még akkor is benne van havi 30 ezerbe ha nem kap semmi pluszt (játék, választható oltás, vitamin, új ruhák, minőségi kozmetikumok, fejlesztések, programok stb) és anyatejes.

2023. máj. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
97%

Hát figyelj, ha keres jól és még mellé jön a gyed extra, akkor az már jó ómen. Pl egy 400-at keres nettó?

Szerintem erről most rengeteget beszéljetek. 12. hétig lehet abortuszt végezni. Addig rengeteg kommunikáció. Minden egyes eshetőséget rágjatok át. Leginkább te. Mi lesz ha elhagy? Visszatudsz úgy menni apukádhoz, hogy ő szívesen lát? Igen fontos az hogy szívesen lásson, hiszen ha nem az nem csak a te életed keseríti meg. Mostantól nem csak te vagy, hanem már a gyerekedre is kell gondolnod. Magad elé kell konkrétan helyezned. Amit még javaslok, hogy menj most el dolgozni, diákmunkára a suli mellett minimum. Persze valami terhesség barát helyre, ahol nem kell megszakadnod. Diákmunkákba egész jó van. És amennyit csak tudsz tegyél félre és abból ne költs! Ne is említsd senkinek hogy van megtakarított pénzed. (Ez lenne a te óvintézkedésed) ha alsóhangon is számolok, havonta félre tudsz tenni 100000-et, de ennél márcsak többet lehet ha rendesen csinálod, akkor 9 hónap alatt van 900000 Ft mentőöved. Tehát ha baj van, akkor kitudod magad egy kicsit húzni. Anyaszállás létezik, persze oda is szerencse kell ahhoz hogy bejuss.

Ő is most húzza meg magát és tegyen félre dőgivel.

Én kihasználnám egyenlőre ha a szülők szívesen látnának. Addig is tudtok spórolni. Mi nem ismerjük a barátodat. Te jól ismered? Én biztos voltam abban hogy a barátom jó apuka lesz, és hogy mellettem marad. A szülei is sokat segítettek. Én is segítettem neki. Egymást segítettük. Mondjuk nekünk 5 év után csúszott be. Ha 2 év után lett volna nem tudom mit csinálok, mert akkor még tanultam... Gondolhatod milyen nehéz lett volna.

Tehát én azt gondolom, hogy enm lehetetlen de egyrészt nagy szerencse kell hozzá, másrészt pedig ha rosszul sül el rengeteg áldozat. Mert ha szereted a gyereked minden áldozatot meg kell érte hoznod, mindent hogy neki a legjobb legyen. Képes lennél rá?

2023. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
89%

Ja oké, nem lenne szíved abortuszhoz, hát könnyen mondod ezt úgy, hogy te semmit nem tudsz hozzátenni a saját gyereked neveléséhez, hanem azt várod el, hogy más oldja meg a lakhatásotokat meg mindent. Más f*szával könnyű verni a csalánt, ugye?


Azt gondolom egyébként, hogy nagOn naiv vagy, ha azt hiszed, a 22 éves pasid nem fog kirakni titdket, csak mert neki sz*r apja volt. Statisztikailag 90% esélye van kb. hogy vége lesz a kapcsolatotoknak pár éven belül, te meg ott leszel csóró egyedülálló anyaként, akit a kutya nem akar majd, se pasi, se munkáltató és könyöröghetsz majd apádnak, hogy fogadjon be.


Persze, te azt mondod, nem így lesz, de mi így 30 felett talán már kicsit többet láttunk, mint te, sok ilyen kapcsolatot meg naiv fiatal lányt.


Ne haragudj, de ne másszatok más nyakára gyerekestül, az a minimum hogy már most szóltok, hogy ez van, odaköltözhetsz-d egyáltalán, nehogy anyósjelölted nemet mondjon, mert akkor koppantok.

2023. máj. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!