Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 évesen szülni? Valaki...

Evvc.lkh kérdése:

18 évesen szülni? Valaki hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, fél év múlva 18, 5 hetes terhes. A babát párommal szeretnénk megtartani, annak ellenére, hogy nyilván nem volt tervezett. 2 éve vagyunk együtt, ő 22 éves, fix jövedelemmel. Mindketten szüleinknél lakunk (én csak apummal) ők nem tudják még, de a közeljövőben tervezzük elmondani. Apum eleinte biztosan nem támogatná a dolgot, de úgy gondolom idővel elfogadná a döntésemet. Egyetlen hátrány, hogy barátommal picit messze lakunk egymástól, így valószínűleg odaköltöznék hozzájuk egy ideig, aztán amíg lehet elkezdenénk gyűjtögetni, amíg tudnék énis dolgoznék.

Az idei évemet befejezném a suliban,aztán ha tudom megcsinálnám estin az éretségit, vagy egy okjs tanfolyamot. Idővel megpróbálnánk különköltözni, minél hamarabb.

Szerintetek lehetséges ez így? Megoldható? Nagyon nehéz lenne?

Előre is köszi:)



2023. máj. 16. 19:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
69%

Hosszú, igazad van, 20.

De továbbra is tartom; ha q gyerekem akkor mondaná el, hogy terhes, amikor már esély sincs az abortuszra, mehetne amerre lat. Ha szólna időben, pl mint itt ezek szerint 5 hetesen, akkor minden támogatást megkapna tőlem.

2023. máj. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
17%

Én azzal nem értek egyet, hogy milyen drága egy baba, ha valami baj lesz vele, lehet sok a többletköltség, de alapesetben ez nem igaz. A szoptatás meg 95 százalékban nem szerencse, hanem akarat és támogatás kérdése.

Mi az első évben jóformán semmit nem költöttünk a gyerekre havi szinten, max. 5-6 ezer forintot ruhára, de turiban és babás-mamas csoportokban fillérekért lehet venni Vadi új ruhákat. Én is ott vettem annak ellenére, hogy megengedhetnenk magunknak, mert irrealianak erzem 4-5 ezret kiadni ujonnan egy ruhaert. Kisagyhoz, kiskadhoz, stb-hez is hozza lehet jutni par ezer forintert, nem kell mindenbol vadi uj csili-vili.

Azon meg nem kell csodalkozni, hogy rengeteg baba tapszeres, amikor mar a korhazban megkezdik a tapszeres potlasat, mert hogy nincs tej az elso par napban. Nekem is egy het volt, mire belovellt, addig ha ébren volt, non-stop cicin volt, kiszivta, ami kellett neki. Az elso pár napban meg semmi drama nincs abban, hogy nincs tej, veszit par dekat a sulyabol, majd visszahizza. Csak hulyen allnak hozza mar az újszülöttosztalyokon is, eroltetik a potlast, cumisuveget, bimbovedot, mindent, ami elcseszheti az egesz szoptatast. Tudom, mert az elsonel en is igy jartam, a masodiknal meg harmadiknal mar okosabb voltam es vegul annyi tejem lett, hogy hivatalos tejleado anyuka is lettem.

Szoval ez a része hülyeség szerintem, hogy mennyi pénz kell a gyerekre, felteve, hogy egészséges, persze merlegelni kell es szamolni kell vele, hogy mi van, ha valami baja lesz, fejlesztésre kell vinni, vagy akarmi. De azert nem ez az átlag...


Viszont anyoshoz-aposhoz-szulokhoz en nem koltoznek, rengeteg tanaccsal fognak ellatni, ami az agyadra fog menni. Nyilvan nem nekik kell eltartani, de arrol szol a csalad, hogy segitik egymast, amiben tudjak, en biztos beszelnek veluk, hogy egy pici albérletben tudnak-e segiteni. En is segitenem a sajat gyerekeimet.


Mindenesetre nem lesz könnyű a suli sem, és az egész helyzet sem, de az abortuszt meghozni sem könnyű döntés. Mivel a sajat kereset es lakas hijan a szülőkre is vagytok utalva, mindenkepp kozos dontest kell hozni. Ha pedig nem tamogatnak, ki kell talalnod valamit, elore felkeszulni arra az eshetőségre is, hogy a parod elhagy. Nem a fiatal korotok miatt, hanem tenyleg sok hazassag is melypontr kerul egy gyerek miatt, bar en azon az allasponton vagyok, hogy fiatalon rugalmasabban és jobban kezelik az egesz gyerektemat az emberek.

2023. máj. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
88%

"Én azzal nem értek egyet, hogy milyen drága egy baba, ha valami baj lesz vele, lehet sok a többletköltség, de alapesetben ez nem igaz. "


Igazad van. Végül is eleve ingyen van a pelenka. A gyereknek nem kell semmi gyógyszer, és nem 95, hanem 100%, hogy tud valaki szoptatni, hiszen ez ugye csak akarat kerdese. Egy fizetésből meg miért ne lehetne eltartani 3 embert, ugye. Alap.


🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2023. máj. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
25%

Ja, a pelenkával nem kalkulalok, mivel moshatot hasznaltunk mondharomnal, gyakorlatilag havi 3-4 ezer forint koltseggel. De emiatt meg osasszony es ufo vagyok, es jonnek majd a hulye kommentek, hogy mosni is kell, az mennyi pénz, stb.

Ha meg nem jön össze a szoptatas, lehet keresni tejtesot, napi 8 dl anyatejet 100 %-ban támogat az oep.

2023. máj. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
95%

23, én is csak lestem ezen a kommenten. Aki kihoz egy gyereket havi 4-5 ezerből, az nagyon nagy majer, de inkább hazudik vagy nyomorog csak el akarja adni ügyességnek. Egy mosható pelus induló csomag több tízezer, és semmi biztosíték arra hogy beválik, sima pelenka havi csomag tízezrek. A szoptatásnál kijött ugye a szokásos véranya mantra, hogy akarni kell. Hát igen, nekem is csak akarni kellett volna, az Aladdin kincsét elvertem bimbókrémre meg mellszívókra, mert nem szopott jól a gyerek hipotónia miatt, de legalább szétkapta a mellem és még jól be is gyulladt, amit muszáj volt kezelni és leszivatni. Egy kézi mellszívó 5-10e között van, bérlés havi 20e plusz kaució, szoptatási tanácsadó óránként 15-30e, gyógytornász 7-10e per alkalom. És a vége tápszer lett, ráadásul tejmentes, mert egy tejfehérje érzékenység is befigyelt, és mert nem bírtam tovább a 23 órás cicin lógást stagnáló súllyal. Ha tudtam volna szoptatni is vicces lett volna a tejmentes diéta, hiszen alig marha drága minden... A tejmentes tápszer anno volt 450g 1800 forint, öthónaposan három-négy naponta fogyott el egy ilyen. Cumisüveg 3-4000 forint per db. Most 6000-ért látom ugyanazt a tápszert a polcokon, és elvileg támogatás nincs több rá, mint anno. Havi 5000-ből minden kihozható :-)


De ha történetesen minden adott, és jó a nyomor szintjén tengődni havi 4-5-ből, akkor sem marad a gyerek pár hónapnál tovább ilyen költséghatékony. Téli időszakban egy patikai kör 10-15 ezer, inhalátor, vitaminok, oltások. Havonta. Pedig nem beteges, csak a klasszikus gondok-bajok vannak.


Nem kell milliókat elverni a gyerekre, de ne essünk már át a ló túlsó oldalára sem... Egy gyerek költség, nem véletlenül szívás családira meg gyesre alapozni, pláne ha nincs semmilye a párosnak.

2023. máj. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
95%

22-es, a baba ellátása nem csak a filléres turis ruhákból áll.


Egy babának kell lakhatás, víz-villany, gyógyszerek, pelenka, fél éves kora után normális ennivaló és ruha. Ezeket is fizetni kell valakinek, és pl. a gyümölcs nem olcsó. Vagy ha tényleg tápszer kell, az enyém anyatejes volt alapvetöen, de a kiegészítő tápszerének most ment fel az ára 2600-ról 4600/dobozra és ez receptre felírva, ha megint havi 4 dobozt, mint egy sima tápszeres, csak az lenne majdnem 20 ezer.


Szóval persze, szerencsével és odafigyeléssel ki lehet hozni olcsón egy kisbabát, mi se költöttümk rá sokat, de a babák gyorsan nőnek és a költségeik is. A kérdező hova fog elmenni pl. dolgozni 8 általánossal kisgyerekes anyukaként? Senki nem fogja felvenni dolgozni sem.

2023. máj. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
62%
És én egy szóval nem mondom, hogy mekkora állat dolog 18 évesen a semmire gyereket vállalni, de azért ne csinaljunk már úgy, hogy mindenképp jön az armageddon, ha megszuli. Ezen az oldalon mindenki ugy menne abortuszra más helyében, mintha fodrászhoz menne.
2023. máj. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
95%

24!

A mosható pelus csak úgy terem a fán, tisztán, kimosva? Nem kell meglenni, aztán szépen minden alkalom után mosni se? Hja, hogy a víz és a villany is ingyen van


A tettes is mókás. Az OEP az egészségügyi ok miatt rászoruló koraszulotteknek támogatja az anyatejet, nem azoknak, akiknél anyuci a semmire szült és nincs penz tápszerre

2023. máj. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
94%

27: nem jön az Armageddon, de erősen hátrányos helyzet, nagyon sok lemondással. Valaki végigcsinálja vas akarattal és teljesen jól helyt áll, de ehhez kell segítség és támogató környezet bőven. Ez nem mindenkinek van meg, sőt.


Én nem küldeném abortuszra, de nem tudom optimistán biztatni sem, pusztán saját tapasztalatra alapozva. Pedig anyám korán szült, nem egész 20 évesen, és bizony baromi sok lemondás állt a felnevelésem mögött, gyakorlatilag karrierje, de még jól fizető munkája sem volt igazán soha, mindig fillérekért dolgozott, apám meg égette két végéről a gyertyát, ráment az egészsége, hogy mindenünk meglegyen. Nem volt mókás, pedig az még egy más világ volt.

2023. máj. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem a kérdező szakmat tanul, azzal meg akarmikor akarhol el lehet helyezkedni.

Mosipelus kezdoszettet is ossze lehet szedni ingyen is, nem kell 13 ezres hamacot venni. Rengeteg a felajanlas mosis csoportokban, par nap alatt osszeszedne egyet, ha hajlik a dologra.

A lakhatasra meg irtam, hogy kell a szuloi tamogatas, azt a reszet mindenkepp meg kell beszelni. Fél éves kora után ugyan milyen tobbezres etel kell egy babanak? Nem kell 800 forintos üveges kajakat állandó jelleggel venni, otthon is meg lehet parolni egy kis zoldseget egy kis majjal/hussal, nem eszik akkora mennyiségeket egy ekkora gyerek, hogy költségként kelljen vele szamolni.

A szoptatást meg mondtam, hogy nem mindenkinek jon ossze, sajnalom, hogy neked nem sikerult annak ellenere, hogy akartad, de irralis az is, hogy a babak 90 szazaleka tapszeres lesz par honapos korara.

De attól sem rettegunk elore, hogy tulsulyos letunkre kardiovascularis betegseben fogunk meghalni, pedig kb. annyi esely van ra tulsulyoskent, mint hogy valami miatt nem tud szoptatni az anya.

2023. máj. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!