Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 évesen szülni? Valaki...

Evvc.lkh kérdése:

18 évesen szülni? Valaki hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, fél év múlva 18, 5 hetes terhes. A babát párommal szeretnénk megtartani, annak ellenére, hogy nyilván nem volt tervezett. 2 éve vagyunk együtt, ő 22 éves, fix jövedelemmel. Mindketten szüleinknél lakunk (én csak apummal) ők nem tudják még, de a közeljövőben tervezzük elmondani. Apum eleinte biztosan nem támogatná a dolgot, de úgy gondolom idővel elfogadná a döntésemet. Egyetlen hátrány, hogy barátommal picit messze lakunk egymástól, így valószínűleg odaköltöznék hozzájuk egy ideig, aztán amíg lehet elkezdenénk gyűjtögetni, amíg tudnék énis dolgoznék.

Az idei évemet befejezném a suliban,aztán ha tudom megcsinálnám estin az éretségit, vagy egy okjs tanfolyamot. Idővel megpróbálnánk különköltözni, minél hamarabb.

Szerintetek lehetséges ez így? Megoldható? Nagyon nehéz lenne?

Előre is köszi:)



2023. máj. 16. 19:23
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
85%

49!

Bakker, te dolgoztál már életedben valahol? Kb az első kérdések egyike egy munkaköri orvosi vizsgálaton nők esetében, hogy terhes e. A kérdező a nulla vegzettsegevel nyilván nem mint NASA urkutato fog elhelyezkedni, hanem mint arufeltolto, ugye. Nem, nem kell még oldani, ezzel tökéletes alapot lehet adni az azonnali hatályú felmondasra: ugyanis hazudott az alkalmasságin.

Hát terhes voltál e, vagy lattal e mar terhes not? Van, aki totál fitten végig viszi az egészet és lefutja neked a maratont is egy mukk nélkül, a másik meg végig hanyja a 9 hónapot, amiből mondjuk úgy 5 hónapot infuzion tölt a kórházban.

2023. máj. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
80%
Diákmunkán ilyet nem kérdeznek. Sőt amikor én mentem interjúra ott sem kérdezték. Bár ez lehet csak a véletlen.
2023. máj. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
100%
Diakmunkahoz is kell munkaköri alkalmassági vizsgákat. Irodában gepeleshez nem érdekes, hogy terhes vagy e, arufeltoltokent bizony az.
2023. máj. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem is az interjún kérdezik meg...
2023. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg oké, letagadja, elmegy árufeltöltőnek (bár ismétlem, középiskolást már nem is vesznek fel hasonló munkákra, esetleg el tud menni havi 3-szor szórólapozni), akkor dolgozik 3-4 hónapot, kap 30 ezret havonta (mert ha ő még iskolába akar járni, mikor járna többet dolgozni?), aztán már látszani fog és pláne a kutya sem akarja majd foglalkoztatni.


Akkor összespórol majd 100 ezret :D


Amúgy tényleg hagyjuk már ezt a mosipelusozást, mondom ezt 2 év használat után, én is elköltöttem vagy 60-70 ezret a szettre, pedig használtan szedtem össze. És oké, ez nem nagy pénz végülis, de akkor se biztos, hogy a kérdező anyósa pl. azt akarja, hogy az ő mosógépében pelenkát mossanak, sokan undorodnak tőle. Sőt, még mindig ott tartunk, hogy lehet, nem is akarja, hogy odaköltözzenek gyerekestől.

2023. máj. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ezt hagyjuk. Amikor én voltam még 3-4 éve így működött. Bár abból kiindulva , hogy még az ellátás is más kórházanként. A tanítás is más iskolánként arra nem gondoltál, hogy ez is?!

Gyárakba is el lehet menni dolgozni. Annó voltam olyanban, ahol egy terhes nő simán tudott volna melózni, mert volt olyan környezet hozzá.

2023. máj. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
100%

"Gyárakba is el lehet menni dolgozni. Annó voltam olyanban, ahol egy terhes nő simán tudott volna melózni, mert volt olyan környezet hozzá."


De mit nem lehet felfogni azon, hogy nem fogják felvenni terhesen, kozepiskolas diákként sehova, bakker?

2023. máj. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
100%

56-os, most ezek utan meg kell kerdeznem, te fogyatekos vagy?


Terhesen lehet dolgozni, igen, ha MÁR van munkahelyed. Elkuldeni nem fognak, addig dolgozol, amig birsz. Akar szulni is mehetsz onnan, a kutyat nem erdekli.


De terhesen NEM vesznek fel uj munkahelyre, ha epp akkor nincs munkad. Eltitkolhatod, de elobb-utobb kiderul. Probaido alatt pedig kirughatnak terhesen is, sot, utana is, ha esetleg kesobb derulne ki, mert ha bizonyitjak, hogy nem voltal oszinte es nem mondtad el a terhesseget, akkor ez szabalyos.


Szoval sehogy nem mukodik ez igy, hiaba kotod az ebet a karohoz. Nyeld mar le hogy nincs igazad es ne akard megmagyarazni a hulyeseget.

2023. máj. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
18%
Én felfogom, nektek nem megy. :)
2023. máj. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
0%

Semmikepp se vetesd el

Borzalmas dolog az abortusz

Nekem is lett volna egy testvérem aki így járt, most lenne 16 éves, rengeteget gondolok rá

18 évesen végül is már felnőtt vagy, akkor is ha tini

Ha te eleve meg akarod tartani akkor semmikepp eszedbe ne jusson más lehetőség

2023. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!