Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 évesen szülni? Valaki...

Evvc.lkh kérdése:

18 évesen szülni? Valaki hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, fél év múlva 18, 5 hetes terhes. A babát párommal szeretnénk megtartani, annak ellenére, hogy nyilván nem volt tervezett. 2 éve vagyunk együtt, ő 22 éves, fix jövedelemmel. Mindketten szüleinknél lakunk (én csak apummal) ők nem tudják még, de a közeljövőben tervezzük elmondani. Apum eleinte biztosan nem támogatná a dolgot, de úgy gondolom idővel elfogadná a döntésemet. Egyetlen hátrány, hogy barátommal picit messze lakunk egymástól, így valószínűleg odaköltöznék hozzájuk egy ideig, aztán amíg lehet elkezdenénk gyűjtögetni, amíg tudnék énis dolgoznék.

Az idei évemet befejezném a suliban,aztán ha tudom megcsinálnám estin az éretségit, vagy egy okjs tanfolyamot. Idővel megpróbálnánk különköltözni, minél hamarabb.

Szerintetek lehetséges ez így? Megoldható? Nagyon nehéz lenne?

Előre is köszi:)



2023. máj. 16. 19:23
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
76%
Ha majd a kistesói meg esetleg nagyobbak és erősebbek lesznek, esetleg csúfolják, kinevetik, szivatják a tiédet, akkor igencsak ki leszel borulva. Más házában viszont te maradsz csendben. Rokonéknál csak az udvar közös, aztán az idősebbik gyerekek nagyonis szivatják a kicsit, az anyja meg bárhol lenne már szívesen, csak ott nem.
2023. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
100%

Igazából itt senki nem tudja hogy ti melyik kasztba fogtok esni. A jóba vagy a rosszba. Mindenesetre minden rosszra készülj fel.


UI: ha mégis az abortusz mellett döntesz, ne várd meg a 12.hetet. talán max a 8.-at.

2023. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem biztos, hogy mellettetek fog állni a párod anyukája, mert ő is fiatalon szült, ahogy az sem biztos, hogy a párod ki fog mellettetek tartani. Nagyon fiatalok vagytok mind a ketten, ráadásul te csak GYES-re és családi pótlékra leszel jogosult, ami talán pelenkára elég lesz. Mit csinálsz, ha kirak a párod és apukád sem fogad vissza? Vagy ha a párod anyukája nem fogad be titeket és a te apukád sem? Más lenne a helyzet, ha lenne saját lakásotok/házatok, neked is lenne kereseted. Ez így kész öngyilkosság. Én nem tenném a helyedben. Nem vagyok abortusz parti, de most azt javaslom.
2023. máj. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
87%
A nyáron leszek 27 éves. A 34 éves barátommal együtt élünk 2 éve albérletben és mindkettőnknek stabil munkahelye van. Együtt kicsit több mint 500 ezret viszünk haza havonta. És még így is agyalnánk hogy mi legyen ha összejönne véletlenül a baba (pár év múlva tervezzük). Más nyakára szülni hatalmas felelőtlenség. Munkát sem lesz egyszerű találnod úgy hogy semmi tapasztalatod nincs de máris egy gyerek csüng rajtad. Nekem több korombeli barátnőm is azért talált nehezen munkát (gyerek nélkül!) mert a leendő munkáltatójuk már most azzal számolt hogy nem érdemes felvenni őket mert ebben a korban már bármikor elmehetnek szülni. Az élet nem habostorta ahogy te azt most elképzeled. Egy gyerek rengeteg pénzbe kerül és a legstabilabb kapcsolatokat is próbára teszi.
2023. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
100%

Adok egy kis támpontot az anyagiakat illetően, igaz én 32 évesen szültem a kisfiam, most 3 hónapos.


Eddig a pelenkái kb 50-60 ezer forintban vannak, pedig nem a legdrágabb pelenkát veszem, sőt tudom cserélgetni, hogy hol sajátmárkásat veszek, hol Liberot és folyton lesem a dm, rossmann, tesco kuponokat.


Az oltásai eddig 70 ezerben vannak, mert beadatjuk neki az összes ajánlott oltást.


Plusz a nedvestörlők, popsikrémek is pár havonta jelentkező rendszeres kiadást jelentenek.


Nem tudhatod, hogy tápszeres vagy cicis lesz-e a babád, ha cicis, akkor mázlid van, ha tápszeres akkor ott megint jön a többletköltség (tápszer, cumisüvegek). Az enyém cicis, de ami ide extra kiadás volt az egy legolcsóbb, 5 ezer forintos mellpumpa, aztán tejtároló zacskók illetve betét a cicihez, hogy ne a pólóra és a melltartómba szivárogjon a tej. Ebből is van eldobható és mosható verzió. A mosható pár ezer forint az eldoható pár száz.


A ruhák, kiságy, babakocsi, esetleg hordozó, autós ülés ha van kocsitok szintén egy kisebb vagyon.

Én market placeről vadásztam babakocsit 25 e-ért, plusz csomó ruhát, bútort örököltünk.


Eddig kb 700 ezret költöttem a terhességre és a gyerekre. Bár én amikor a hetedik hónapban voltam elkezdtem gyüjtőgetni a dolgokat ha valahol olcsón találtam valamit.

Igaz ebben a 700-ban van pár impulzus vásárolt játék, könyv és egy csomó haszontalanság ami a tapasztalatlanságomból adódóan lett megvásárolva és ami a kórhazi listán rajta volt de nem kellett.


S akkor még nem beszéltünk arról, hogy ha akarsz terhesvitamint szedni, az 3 havonta kb 7 és 10 ezer között van.

Plusz a terhesség alatt szedned kell valami minőségibb magnéziumot, vasat ezek is állandó több ezres tételek.


Nem a kedvedet akarom elvenni, nem akarlak lebeszélni, a ti döntésetek. De ilyen és ezekhez hasonló költségekkel számoljatok.


Nyilván lehet ezt olcsóbban is csinálni és drágábban is.

2023. máj. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
100%

18-19 voltam, amikor az akkori barátommal elgondolkoztunk a gyerekvállalás témán.. Szerencsére elvetettük az ötletet.

Idén januárban a 26. szülinapom után 2 héttel született kisfiam, és örülök, hogy nem 19 évesen szültem.

Akkor persze pont úgy gondoltam, hogy képes lennék rá, meg ugyanmár, rajtam nem fog ki.

Ahha, visszagondolva biztosan nem tudtam volna olyan életet biztosítani a gyerekemnek, mint most.

Ha akkor egyedül maradok, akkor kb. el is veszik tőlem, mert egymagam nem tudtam volna eltartani kettőnket.

Most viszont ha ne adj’ Isten elválnánk a férjemmel, akkor is megoldanám egyedül az életünket, ugyanilyen színvonalon, mint ahogyan most élünk.

Anyósom 16 évesen szülte meg a férjem 31 évvel ezelőtt. Az apja kitagadta anyósomat, az anyja segített titokban, persze a férjemet elhagyta az apja..

2023. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
92%

Két szó ütötte meg a fülem: szerintem és gondolom. Ebből annyi derül ki, hogy ezek csak a Te gondolataid, csak Te hiszed ezeket. Meg kellene kérdezni azért a többi résztvevőt is, hogy szerintük mi legyen, mit gondolnak ők!

#15. Tökéletesen leírta, hogy milyen költségek merülhetnek fel. Annyit tennék hozzá, hogy ha ne adj isten cukros leszel várandósság alatt, vagy bármi miatt speciális étrend kell, a diéta nagyon sokba kerül.

2023. máj. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
100%

Iszonyú nehéz lesz, de némi szerencsével, óriási akarattal és támogató családdal nem megoldhatatlan. Az előző válaszolók kommentjeiben nagyon sok igazság van, érdemes átgondolni mindegyiket.


Én egyelőre a leírásodból azt látom, hogy jólelkű és jószándékú lány vagy, de mindketten naivan látjátok a helyzetet, ami persze ebben a szituációban normális, hiszen szinte gyerek fejjel, kereset nélkül hogyan is tudnád megítélni, hogy egy gyerek mivel jár érzelmileg és anyagilag.


28 évesen szültem saját ingatlannal és stabil munkahelyekkel, mégis meglepett hogy egyrészt milyen költség, másrészt mekkora teher egy házasságnak a gyerek születése. Többemberes babánk született, féléves volt amikor a megingathatatlannak hitt házasságunk olyan mélypontra került hogy majdnem elváltunk... Ezzel a járt a kialvatlanság, a szexmentesség, a nulla egymással töltött idő. A férjem beletemetkezett a munkába, én meg minden nap vártam haza, hogy a saját frusztrációmat és fáradtságomat rajta vezessem le alapos leb...szás formájában. Nem volt egyszerű!


Most várom a második babánkat, már rendben a házasságunk és van nagyszülői segítség. Ugyanakkor amikor bevállaltuk, én számoltam azzal az opcióval is, hogy mi van ha 1) megint válságba kerül a házasságunk, 2) a nagyszülők bármilyen oknál fogva kiesnek. Sajnos alapigazság, hogy egy nő magának szül, és szerencsés eset ha a férje és a családja alaposan kiveszi a részét a gyerekek körül. Ezt neked is számba kell venni, hogy mi van, ha párod és családja kihátrál anyagi és érzelmi szempontból is. Apukád vállalja, segít? Tudsz hova menni?


Nektek ez lesz a nehézség, hiszen még egyáltalán nem tudod hogy apukád és a párod szülei mit fognak reagálni. Értem hogy párod keres, de tetszik vagy nem tetszik, ez a nagyszülők bulija is lesz, hiszen te magad még gyerek vagy, és ahogy látom, párod sem önálló még. Hogy mit szólnak, azt innen nem tudjuk megmondani. Az én anyám simán bevállalta volna, de vele ilyen szoros a kapcsolatom és igen, ő is korán szült. De attól hogy párod anyja korán szült, még reagálhat jól és rosszul is, pontosan azért. Apukám pl már rosszul viselte volna a dolgot ha haza állítok terhesen, ő konkrétan nyíltan hülyeségnek tartotta, hogy anyukám korán szült, és szerette volna ha én nem járok ugyanígy, mert ugye apukám nyakába szakadt az összes anyagi gond akkoriban, és munka után éjfélkor még ringathatta a fenekemet - én is többemberes baba voltam... Ha jól értelmezem párod anyukájának legalább három gyereke van, több kicsi köztük, hát nagyon megjósolhatatlan, hogy mit fog szólni, ha még két gyerek megjelenik a háztartásban. Lehet hogy támogató lesz és megértő, lehet hogy a haja is égnek áll tőle, hogy a kicsik mellé kap egy nagyot meg egy másik picit.


Az biztos, hogy összebútorozni a párod családjával még támogató, lelkes hozzáállás mellett sem lesz egyszerű. Nem ijesztgetésnek számom, csak ez a valóság. Te leszel ott a vendég, de a gyereknek az anyja, ő meg a ház matriarchája, ami garantálja a különböző mértékű konfliktusokat még jó viszony mellett is. Arról nem is beszélve hogy a pároddal is össze kell csiszolódni, még ez is rejthet konfliktust. Más együtt járni és szexelgetni szinte kamaszként, és más szembesülni a napi gondokkal, konfliktusokkal, ami egy gyerekkel meg úgy az együttéléssel együtt jár. Ehhez nagyon gyorsan fel kell nőni és sajnos alkalmazkodni, tűrni kell.


Külön menni nehéz lesz nektek párként, szerintem szép leírva a többiek által, hogy költözzetek külön, de gondolom tőke nincs. Honnan is lenne egy egyedülálló apukától és egy 3+ gyerekes háztartásból meg egy 22 éves fiataltól. Albérletben meg nem kapkodnak egy 18 éves gyerekes lányért és az egyedüli kereső párjáért.


A helyetekben azonnal beszélnék a szülőkkel, hogy ők hogy látják, és annak függvényében döntenék. Semmiképpen ne húzzátok az időt, mert a leendő nagyszülők kulcsfigurák lesznek ha tetszik, ha nem, és az ő támogatásuk kell ahhoz, hogy ezen komolyabban el lehessen gondolkodni.

2023. máj. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
23%
Hát én kivágnálak mint macskát xarni, ha 18,5 hetesen még nem szóltál róla, hogy a nyakamba akarsz szülni egy gyereket. Nem vagy normális, komolyan.
2023. máj. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
100%

#19. ,,17 éves vagyok, fél év múlva 18, 5 hetes terhes."

Fél év múlva 18 éves lesz és 5 hetes terhes most.

2023. máj. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!