Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 évesen szülni? Valaki...

Evvc.lkh kérdése:

18 évesen szülni? Valaki hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, fél év múlva 18, 5 hetes terhes. A babát párommal szeretnénk megtartani, annak ellenére, hogy nyilván nem volt tervezett. 2 éve vagyunk együtt, ő 22 éves, fix jövedelemmel. Mindketten szüleinknél lakunk (én csak apummal) ők nem tudják még, de a közeljövőben tervezzük elmondani. Apum eleinte biztosan nem támogatná a dolgot, de úgy gondolom idővel elfogadná a döntésemet. Egyetlen hátrány, hogy barátommal picit messze lakunk egymástól, így valószínűleg odaköltöznék hozzájuk egy ideig, aztán amíg lehet elkezdenénk gyűjtögetni, amíg tudnék énis dolgoznék.

Az idei évemet befejezném a suliban,aztán ha tudom megcsinálnám estin az éretségit, vagy egy okjs tanfolyamot. Idővel megpróbálnánk különköltözni, minél hamarabb.

Szerintetek lehetséges ez így? Megoldható? Nagyon nehéz lenne?

Előre is köszi:)



2023. máj. 16. 19:23
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
100%
60as, felnőtt az aki képes eltartani magát nem más nyakára és pénzére szül. Az hogy nagykorú nem jelenti hogy felnőtt is.
2023. máj. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
30%
Írj lécci hogy mi lesz veletek ha már biztosan tudod. Én nem vetetném el. Meg lehet oldani.
2023. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
100%
Én is kíváncsi vagyok hogy döntesz, illetve hogy a szülők mit szóltak hozzá?
2023. máj. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon rossz döntés, már ne haragudj kedves kérdező. Amíg nincs legalább csak neked fix otthonod (saját vagy albérlet), fix munkahelyed keresettel addig ez nagyon merész bevàllalás. Semmi biztosítékod nincs, hogy együtt is maradtok a pároddal. Egy gyerek Borzasztó nagy felelősség és költség. Arról nem is szólva, hogy az ő szüleit is meg kéne kérdezned. Egyáltalán milyen a viszonyod az anyósoddal?

Illetve a munkahely találása az nagyon nehéz, mivel az első jópár hónapban a babával kell maradni miután megszülted. Arról nem is beszélve, hogy várandósan nem fognak felvenni, de ha meg babád van és nem dolgozol ott egy jó ideje akkor azzal lesz a baj, hogy egy gyerek állandóan megbetegszik, nincs aki vigyázzon rá stb, szóval sokat vesz ki a munkából, arról nem is beszélve hogy egy gyerek állandóan hazahozza a betegséget.

Azt ajánlom vetesd el. De a te döntésed.

2023. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
100%
64es a kérdező a szülés után nem akar dolgozni, eltartatná magát míg tanul...
2023. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!