Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 évesen szülni? Valaki...

Evvc.lkh kérdése:

18 évesen szülni? Valaki hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, fél év múlva 18, 5 hetes terhes. A babát párommal szeretnénk megtartani, annak ellenére, hogy nyilván nem volt tervezett. 2 éve vagyunk együtt, ő 22 éves, fix jövedelemmel. Mindketten szüleinknél lakunk (én csak apummal) ők nem tudják még, de a közeljövőben tervezzük elmondani. Apum eleinte biztosan nem támogatná a dolgot, de úgy gondolom idővel elfogadná a döntésemet. Egyetlen hátrány, hogy barátommal picit messze lakunk egymástól, így valószínűleg odaköltöznék hozzájuk egy ideig, aztán amíg lehet elkezdenénk gyűjtögetni, amíg tudnék énis dolgoznék.

Az idei évemet befejezném a suliban,aztán ha tudom megcsinálnám estin az éretségit, vagy egy okjs tanfolyamot. Idővel megpróbálnánk különköltözni, minél hamarabb.

Szerintetek lehetséges ez így? Megoldható? Nagyon nehéz lenne?

Előre is köszi:)



2023. máj. 16. 19:23
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
18%
39, egy szoval nem irtam, hogy cuccoljon anyoshoz, de mindegy. Ezt a mossuk kolon a pelusokat temat meg hagyjuk mar. Semmi baja nem lesz a ruhaknak, ha beldobod melle a pelusokat. Nincs is akkora keszlet, hogy kiadjon egy adag mosast, plusz legyen meg bekeszitve tiszta is. Vagy ha van, akkor erosen tulvasarolta magat az illeto. Ha feladagokat mosol, nyilvan tobb viz meg aram fogy.
2023. máj. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
93%

"beszéljek meg a szulokkel, hogy tudjak-e tamogatni oket egy kis alberlettel"


De a többi dolgot hogy finanszírozzák 1 fizetésből? A kaját, rezsit, ruhàt, baba dolgait, közlekedést, miből vesznek hàztartási gépeket, miből rendezik be az albérletet, miből tesznek félre betegség, gond esetére?


Mi is elég spórolósak vagyunk a férjemmel, van veteményesünk meg minden, de még így is nehezen jövünk ki egy fizu ból, ha becsúszik valami extra költség (mert a másik fizut félrerakni a cél nálunk), pedig nincs hitelünk és megvan a berendezett otthonunk, a gyereknek is minden, de ha még havonta félre kellene rakni lakásönerőre meg hűtőre meg ilyenekre, az tuti nem menne.


Apuka belekerül ebbe az élethelyzetbe, azt látja majd, hogy még egy sz*ros kocsit sem tud fenntartani, mint a barátai, meg nem telik majd semmire, biztos le is lép a francba 1-2 év után. Vagyis elküldi a kérdezőt. De hogy utálni fogják egymást 2 éven belül, az tuti. A kérdező meg azon fog kikészülni, hogy nem lesz semmihez joga az anyósa házában, abból is csak a konfliktus lesz.


De nyilván az egyedülálló apuka meg a kisgyerekes anyuka tud majd nekik finanszírozni pluszban egy havi 80-100 ezres albérletet...

2023. máj. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
0%

Vidéken azért nem 80-100 ezer az albérlet, ahol mi lakunk, megyeszekhely mellett 40-50 ezer+rezsi, és a legtöbb bútorozott hűtővel, mosógéppel.

A lanyt meg a fiut meg eddig is tamogattak a szuleik, nyilvan ezutan is fogjak.

Szerintem abszolút megoldhato a helyzet, persze sok lemondassal es támogatással, előre tervezessel, de nem annyira dramai a helyzet, mint amennyire itt sokan latjak.

Es mindenképp beszelni kell a kerdezonek az apjaval, hogy ha legrosszabb eset kovetkezik be, szamithatnak-e ra.

2023. máj. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ahol ti laktok, akkor mindenki induljon ki abból :D


Mi meg megyeszékhelyen élünk, itt 100 alatt garzont sem kapsz 20 km-en belül (távolabb mehetsz, csak akkor kell autó).

2023. máj. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
10%

Babakocsi 35e

Pelenka 4500 80db , egy hónapra 9000ft kb (én is gondolkodtam a moshatóson, de megmondom őszintén lusta vagyok)

Popsi kenőcs 1000ft 1,5 hónapra elég. Én elég sokat kenek rá.

D vitamin csepp 540 kb

Ha anyatejes lesz k-vitamin 2845ft, ebbe 5db van

Garmastan mellbimbó védő 2900ft

50 darabos magnerot 4490, ez kb egy hónapra elég ha naponta kettőt szedsz, de szedhetsz egyet is, mert azért ebbe 500mg magnézium van, akkor viszont majdnem 2 hónapig elég.

Mellszívó, nekem elektromos lett véve. Nagyon nehezen indult be a tejem, utána sebes is lett a mellem. Én inkább leszívtam az elején és úgy adtam neki, de még így is kellett tápszer mellé. Ami még kell mondjam nagyon fogy. Hát ha nem lett volna anyatejes kiegészítés szerintem nem tartott volna ki egy hétig a tápszer. Most jelenleg meggyógyult a mellem és tudom szoptatni, remélem hogy ez így is marad es "nem megy el" a tejem. Egyébként szopiszondát érdemes használni kiegészítéskor, (ha mellre tudod ugye helyezni) mert ilyenkor adod is neki a tápot de közben szopizik is ezáltal ingerli a melled hogy legyen tej.

A kezdő szettet kb 50000ftból kihoztam. Ha nagyon elakarok szállni, legyen 60e (ebbe a kiságy és a kocsi nincs bent). Én sok dolgot a pepcoban, kikkben vettem meg. Tescoban is jó leárazások vannak. Egy body olyan 1200ft körülre jön ki. Ebből vettünk neki 5dbot. A kis sapka, kesztyű is egyben 600ft volt.

A kiskád 4000ft. Popsi törlőkendőből van 54ft/dbos is. (Én általában a db, kg, l, ml árat nézem, emiatt sokszor ezek maradnak meg és nem emlékszem a csomag arara)

Kiságyat is lehet kapni használtan 50e-ért. Ezt láttam legutoljára, de lehet olcsóbban is van.

Igaz mondjuk nekem nem kellett textil pelus mert volt jó pár darab. 1-2 T vettem csak plusszba.

Babamérleget úgy kölcsönöztünk 1500ft egy hónapra.

Orrsprayt most kellett venni 2800 Ft körül volt. Azt hogy meddig elég nem tudom, mert most kellett először és nem fogyott el. Az orrszívó 2000ft körül van.

Hálózsákot is kilehet hozni 3000ftból.

Mi babaszappanal fürdetjük. 2 hónapos, de még nem fogyott el.

Hintőport nem használunk. Babaolajból egy jobb minőségűt választottam az 3500ft körül volt. De az is sokáig elég.

Babaollo, vízhőmérő. Az első 2000ft körül van a második 1500ft körül. Aki merész az a sajátjával is levágja. Én nem vagyok merész. A vízhőmérő viszont pénzkidobás volt. Simán be lehet lőni csuklóval. Se hideget se meleget nem kell érezned és akkor jó. Szoptatási tanácsadó ha kell, akkor inkább úgy szedegesd össze a tanácsokat. TikTokon sok van. Ha babafészekben akarod altatni kb 10000ft ért lehet kapni újan.

Most így csak pár dolgot szedtem össze. Még tuti van csak nem jut eszembe. De lásd hogy nagyjából mik merre meddig vannak. Ami nekem eddig nagyobb kiadás volt, az egy hordozó. Ja meg tejszaporítót és a kicsinek édeskömény teát is adtam. Nekünk szerencsére sok segítségünk van. Szerintem nektek is segítenének, de biztos hogy össze akarsz költözni?

Itt az egyik válaszoló írta, hogy 50-ert van albi, hát nem tudom hol nézte, én még vidéken is 100 körül látok. De ha mondjuk a két szülő megosztozik és havonta ad 50-50-et akkor az jó lenne nektek. Vagy mondjuk a te visszamaradt cuccaid, a párodé is nagy segítség lenne. Ugyanúgy lehet neki használni őket.

Az egyik válaszoló írta, hogy 8 általánossal, terhesen nem vesznek fel...nem is kell, mert még tanulsz és diákmunkára eltudsz menni. Ott még elég jól fizetnek. És el is kéne menned, de amit szerzel pénzt azt nem elkölteni hanem félretenni. Egy baba nagy felelősség.

Illetve még annyi, hogy én magánba jártam nőgyógyászhoz, szóval havi 20eft elment rá. De mondjuk ha te államiba mész akkor ingyen van.

Én egész költséghatékony tudok lenni, szóval ha valamire kíváncsi vagy csak írj.

2023. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
89%

"8 általánossal, terhesen nem vesznek fel...nem is kell, mert még tanulsz és diákmunkára eltudsz menni."


Mi van? Senki nem akar terhes diákmunkás lányokat foglalkoztatni, te jó ég :D Pláne nem ott, ahol 50-60 egy albi, ergo meló is kevés van, én nagy megyeszékhelyen élek, itt sem jut mindenkinek diákmunka és javarészt csak egyetemistákat foglalkoztatnak, akik csúsztatják a tanrendet és tudnak menni naponta 8 órákat. De ez mondjuk 10 éve is így volt már, szerintem ti nagyon nem vagytok képben ezekkel a dolgokkal, ha ilyeneket leírtok, csak akkor minek írjátok?

2023. máj. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
10%
Itt sem 50-60 egy albi...írtam is hogy 100 körül vannak. Tudom miről beszélek, mert én is voltam diákmunkán, láttam egy két dolgot. Aki keres az talál is. Ennyit erről.
2023. máj. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
89%
Jaja, rendkívül életszerű hogy egy terhes diákot akar valaki foglalkoztatni. Arról nem is beszélve, hogy simán lehet ám veszélyeztetett terhes holnaptól is.
2023. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
12%
Terhes, nem beteg...a másik meg hogy nem kell megmondani.
2023. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
37%

Na akkor kerem ide az ingyen mosipelust, hol lehet ra jelentkezni?

Benne vagyok sztm az osszes pelusos facebook csoportban, de egyszer nem lattam meg ilyet.


Raadasul nekem senki ne mondja, hogy nincs vele plusz munka,viz,mososzer. Lehet valamit rosszul csinalok, de az anyatejes kakit igenis ki kell mosni belole elore, biztos, hogy az eletben nem dobnam be igy szarosan a ruhak koze… fuj.

Marpedig a hozzataplalasig ilyen lesz a kaki gondolom. Utana passz, a babam meg csak 1 honapos.


Szoval hagyjuk mar a meset :D


Raadasul pl en most vettem egy szettet hasznaltan 40 ezerert, hat a fele kuka, regi,szar a kulsok anyaga, folynak. Nyilvan az elado nem volt korrekt, de most ezt benyelem, se idom, se energiam vele veszekedni.


Szoval vannak am ilyen dolgok is. Konnyen dobaloznak a mosival, de akinek nincs penze, az egyszeruen nem tud venni. Mibol? Mibol lenne valakinek egy kezdo szettre 50-100 ezre egyben?

Ez egy draga hobbi kezdetben, ami kesobb visszahozza az arat, ezt elhiszem, de akkor is draga.

2023. máj. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!