Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 évesen szülni? Valaki...

Evvc.lkh kérdése:

18 évesen szülni? Valaki hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, fél év múlva 18, 5 hetes terhes. A babát párommal szeretnénk megtartani, annak ellenére, hogy nyilván nem volt tervezett. 2 éve vagyunk együtt, ő 22 éves, fix jövedelemmel. Mindketten szüleinknél lakunk (én csak apummal) ők nem tudják még, de a közeljövőben tervezzük elmondani. Apum eleinte biztosan nem támogatná a dolgot, de úgy gondolom idővel elfogadná a döntésemet. Egyetlen hátrány, hogy barátommal picit messze lakunk egymástól, így valószínűleg odaköltöznék hozzájuk egy ideig, aztán amíg lehet elkezdenénk gyűjtögetni, amíg tudnék énis dolgoznék.

Az idei évemet befejezném a suliban,aztán ha tudom megcsinálnám estin az éretségit, vagy egy okjs tanfolyamot. Idővel megpróbálnánk különköltözni, minél hamarabb.

Szerintetek lehetséges ez így? Megoldható? Nagyon nehéz lenne?

Előre is köszi:)



2023. máj. 16. 19:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
95%

"azért ne csinaljunk már úgy, hogy mindenképp jön az armageddon, ha megszuli."


Hát nyilván, ha mások megoldják helyette az anyagiakat, akkor nem jön az Armageddon, a kérdés csak az, hogy ezek a többiek, azaz a nagyszülők tudják és akarják-e vállalni a csecsemő támogatását, mert a kérdező nem kérdezte ugye őket, csak tényként közli, hogy ő majd odadcuccol babával a párja kisgyerekes családjához. Hogy ezt az ott élők akarják-e, az nem érdekli, csak annyit lát belőle, hogy babázni akar, holott ö maga tényleg semmit nem tud beleadni a saját gyereke felnevelésébe.

2023. máj. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
20%
És még egyszer mondom, nem mondtam, hogy leanyalom felnevelni a semmire egy gyereket, de ti is erősen a lo tuloldalan vagytok azokkal, amiket ti irtok.
2023. máj. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
20%
31, ezt írtam én is, hogy mivel semmi keresete, meg kell beszelni a szulokkel, de ha ok tamogatoak, ne kuldje mar mindenki abortuszra csak azert, mert korán jön a baba. Nem vagyok abortuszellenes sem, de ha valaki meg szeretne tartani a babat es legalabb a szulok jol keresnek, biztos korulmenyek kozott elnek, akkor veluk megbeszelve abszolut vallalhato a baba, meg ha a körülmények nem is idealisak.
2023. máj. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
26%
A pelenkákat meg siman mostam a többi ruhaval, ugyanannyi a vizfogyasztastunk pelenkas időben, mint pelenka nelkuliben, de ebbe nem megyek bele, mert 1000* kiderült már, hogy ez egy meddő vita a mosisok es eldobhatosok kozt.
2023. máj. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
94%
Azért épeszű ember a semmire nem vállal gyereket se 18, se 28, se 38 évesen. A 18 év itt azért extra problémás, mert a kérdező még egy napot se dolgozott, semmi vegzettsege nincs, megcsak le se érettségizett.
2023. máj. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
100%

33, abban egyetértek hogy itt mindig van egy kis dráma az ilyen kérdések alatt, de nem alaptalanul. De ilyen fiataloknál, együttjárás után nem alapozhat arra sem, hogy oké, akkor anyóspajtásnál csövezünk egy ideig és lesz valami. Ez egy érzékeny élethelyzet, és nagyon gyorsan el tud b...szódni.


Kicsit érdemes a családi kapcsolatok fül alatt megnézni az "egy fedél alatt anyóssal" kérdéseket...

2023. máj. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
25%

Azért írtam, hogy beszéljek meg a szulokkel, hogy tudjak-e tamogatni oket egy kis alberlettel. Alapesetben ilyenkor egyetem miatt rengetek hasonlo koru gyereknek fizetik a szülők az alberletet. És nem, nem idealis, de en is segitenem a gyerekemet hasonló helyzetben.


Anyatejet meg nemcsak kissulyu, koraszulott baba kaphat, hanem gyakorlatilag mindenkinek fel tudja irni a haziorvos. Van valami olyasmi bno-kod, hogy az anya szoptatasi képtelensége, vagy valami hasonlo. Anyatejallomason nyilvan nem oket helyezik eloterbe, es lehet, hogy ott nem jut anyatej, de haztol-hazig rendszerben lehet talalni anyukat, aki tejet tud adni.

2023. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
100%
Még valami, én nem azért írtam le a saját esetemet a szoptatással, mert ez egy általános alapeset, sőt remélem hogy inkább ritka eset, hanem mert ez is előfordulhat és ez is egy forgatókönyv. Márpedig amikor egy ember gyereket vállal, akkor rendszerint számol egy egészséges mértékű nehézséggel, problémával, ami jöhet, nem pedig arra alapoz, hogy biztos jól fog szopni, nem lesz beteges, nem lesz semmi gond. Nyilván nem arra készül senki hogy súlyos fogyatékosság áll fenn, de arra tényleg nem lehet alapozni hogy majd a kutyákkal felnő magától.
2023. máj. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, 24-es hagyjuk már ezt a mosipelusos-anyatejes kört, mi is pont ezek voltunk és igen, babaruha is a turiból van, de továbbra is állítom, hogy ez csak az eleje a dolgoknak.


Én megtehettem, hogy mosipelusozok, mert önálló felnőtt emberként volt saját mosógépem, amit akkor és annyiszor indítottam el, amikor akartam, a kérdező anyósjelöltje akar vajon heti plusz 2-3 mosást kisgyerekek mellett, akarja finanszírozni, ha emiatt hamarabb tönkremegy a gép?


Szóval érted, ha a kérdező odacuccol, akkor neki és a babának is lesznek extra költségei, használni fognak rezsit, használni fogják a háztartási gépeket és bocs, de ha majd a saját meg a baba ellátása mellett félretesznek havi 30-40 ezer forintot, abból soha az életben nem lesz kb. semmijük, pár éven belül pláne nem.


Egy 22 éves fiatal srác meg nem akar évekig otthon a szobájában nyomorogni, mindenről lemondani, mind tudjuk, hogy nem ez a jellemző. Most ha a kérdező valami támogató gazdag család csemetéje lenne, azt mondaná az ember, hát legrosszabb esetben majd pénzelik a szülei még 10 évig, de a jelek alapján nincs mögötte háttér, valós segítség, ez így meg azért felelőtlenség.


Ebből lesznek az olyan kérdések, amiket ki szoktak ide írni havonta, hogy "a férjemmel megromlott a kapcsolatunk, de anyóséknál lakom, nem dolgozok és nincs hova mennem, mit csináljak".


A kérdezőnek ezek a kijelentései pedig, hogy ő elmegy terhesen dolgozni, míg tud, egyenesen nevetségesek, aztán hova veszik fel terhesen, pláne 8 általánossal? Sehova. Egy forintot nem tud majd félrerakni.

2023. máj. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
18%

Igen, ezért kell megbeszelni a szülőkkel, hogy nem igy terveztek, de ez a helyzet allt elo, szamithatnak-e a segitsegukre, ha ugy adodik, mert szeretnek megtartani a babat.

Ennek ellenere torekedni kell arra, hogy minel onallobbak legyenek.

De azert messze nem annyira dramai a helyzet, mint amennyire itt mindenki lefesti. Legalabbis egy normalis csaladban, ahol a felek szamithatnak egymasra.

2023. máj. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!