Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, de magamra...

Babát várok, de magamra maradtam sok dologgal. Lelki támaszt várok, csak néhány jó szót. Másnak van ilyesmi tapasztalata? (Tudom, hogy nem egy sztenderd a mi ügyünk. Részletek lent)

Figyelt kérdés

A kisbabám édesapja nős. Régóta (évek óta) tart a kapcsolatunk, de nem vált el. Neki már van gyereke, eredetileg nem is akart babát.

Nekem nem volt kérdés (az én koromban), hogy nincs mire várni. Őt szeretem, és eszembe sem jutott volna mástól szülni.

Ő, amióta tudja, hogy babát várok, sokféle stádiumon ment keresztül. Most éppen ott tart, hogy egy kis "szabadságot" kért, hogy végig gondolja az életét ezek után.


2011. máj. 16. 11:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/172 A kérdező kommentje:

utolsó Hozzászólónak!


Igen van, 17 év.

2011. máj. 16. 13:45
 32/172 anonim ***** válasza:
100%

erre is van sztenderd:


nem válik (lakás, társadalmi presztízs, baráti kör)

imád téged (fiatalabbnak, "élőnek" érzi magát, jó a szex)

okosságod, független exisztenciád vonzza és biztosítja is őt bizonyos mértékben arról, hogy "nem csinálsz cirkuszt"

bár "fiatalodik" mellette, annyira azért nem, hogy fiatalos hévvel meggondolatlan dolgokat csináljon (lehet már vmi betegsége is már)

bár imád téged és bízik benned, annyira azért mégsem, hogy pár év múlva totyakos vénemberként, nem túl aktívan szexuálisan és neadjisten betegen is kitartanál mellette

bár imád téged és bízik benned és felnéz rád tehetséged mellett, de tudja, hogy nem te vagy az egyedüli nő (volt neki már házasságon kívüli kapcsolata, az ő köreiben/korában ez társadalmilag elfogadott dolog)


fél attól, hogy elveszítsen


..így mit tehet a Nagy Férfi: nem vigyáz arra, hogy ne hagyjon terhesen Téged (aki imádja, és gyereket akar), hanem a Sorsra bízza gyáva módon a dolgokat.


kívánom, hogy ne eszerint a sztenderd szerinti legyen a történetetek.

2011. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/172 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kedves Kérdező! :-)

Nos, az én történetem egy picit hasonló, bár sok pontok teljesen eltér a Te történetedtől ... Belinkelem ide Neked egy korábbi kérdésemet, hátha az ad egy pici erőt, ha kérdésed lenne utána írhatsz nekem esetleg privátban, szívesen segítek a tapasztalataim alapján. Viszont egyet mindenképp elmondanék! Foglalt férfival, SOHA nem szabad kezdeni. Ezt tanuld meg és ha egy mód van rá, felejtsd el ezt a férfit. Mert ahogyan az előttem szólók már leírták, az, hogy Ő nem vált el, annak oka van. Nem az az oka, hogy anyagi szálak fűzik a kedveséhez, mert ha tényleg el akart volna válni, már megtette volna... Engem is valami hasonlóval hitegettek, de emellett mindenféle szépet és jót összehordtak nekem, hogy elhiggyem, hogy ez nem mese :) Aztán rájöttem, hogy pofára estem, nagyon csúnyán és bár nem tartott tovább 1-2 hónapnál de lehet, hogy nem elég későn léptem ki. Ha azt írod most, hogy időt kért ill. szabadságot az azt jelenti, hogy megijedt és az már régen nem jelent jót. Ugyanis fogalma sincsen, hogy hogyan tovább. Szerintem Veled semmiféleképp nem tervez közös jövőt, már ne haragudj, hogy ezt mondom. Szerintem ha teheted keress egy másik férfit aki igazán tudna szeretni, tiszta lappal, mert ez a férfi nem fog. Te pedig lelki beteg leszel majd, mert lassan fel fog emészteni a magány...Egy kisbabát szerintem nagyon rossz lehet egyedül nevelni! Hallgass azokra akik itt segítő szándékkal írtak Neked!

Itt van a korábbi kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2011. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/172 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Hozzászóló! Elolvastam a küldött linken a soraidat. Gyakorlatilag semmiben nem egyezik a történetünk, nem hogy pusztán "lennének eltérések"...

Ez alapján nem vagyok előrébb, de mindenesetre nagyon köszönöm a segítő szándékodat, nagyra értékelem, hogy legalább írtál! :)

2011. máj. 16. 14:37
 35/172 anonim ***** válasza:
Mármint, tudom, hogy az alaptörténet teljesen más, nem is erre szerettem volna célozni! Csak arra, hogy abban hasonlít, hogy én is viszonyt folytattam egy foglalt férfival, amit ma már nagyon bánok és inkább azért másoltam be Neked ezt a kérdést, hogy lásd, hogy az ilyen kapcsolatoknak soha sincs jó vége! :( Bocsánat, hogy kissé rosszul fogalmaztam én pont azért értettelek meg mert úgy éreztem, hogy van némi hasonlóság a történetben. A viszonyt tekintve ... Ezzel kapcsolatban áttudom érezni mindazt amin keresztülmész! :) Továbbra is fenntartom, hogy ha szeretnél esetleg beszélgetni valakivel erről, vagy tanácsra lenne szükséged, fordulhatsz hozzám privátban nyugodtan! Fel a fejjel!
2011. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/172 A kérdező kommentje:

14:16-os Hozzászólónak!


Te aztán szépen összeszedted a dolgokat. Bevallom, én erre most – érintettségemből kifolyólag – nem vagyok képes. Elgondolkodtattál...

1. nem válik (lakás, társadalmi presztízs, baráti kör):

Az biztos, hogy a lakást sokszor emlegeti, mint élete egyik fő művét, aminek imádja az atmoszféráját, ha éppen egyedül van otthon. A barátok nem annyira, de a családja eléggé nyomós érv, borzasztóan f**ik a véleményüktől, erről is szó van, persze!!! Csalódtak benne, amikor kiderült, hogy van komoly kapcsolata... Néha úgy reagál dolgokra, mint egy "rossz gyerek"...

2. imád téged (fiatalabbnak, "élőnek" érzi magát, jó a szex): Ez nem kérdés, ezt mindig is tudtuk, ritka jól működünk együtt minden téren. Több, mint egy évtized után is úgy ölelem át, mint az első hónapokban...

3. okosságod, független exisztenciád vonzza és biztosítja is őt bizonyos mértékben arról, hogy "nem csinálsz cirkuszt": Ez is egyértelmű, szinte kimondott dolog. Értékeli is ezt, bár szerény véleményem szerint én annyira nem járok jól ezzel a tulajdonságommal (mármint a cirkusztól való irtózásomra gondolok)

4. bár "fiatalodik" mellette, annyira azért nem, hogy fiatalos hévvel meggondolatlan dolgokat csináljon (lehet már vmi betegsége is már): Na, fiatalos hév, az már nincs benne. Amúgy sem az a típus. Megbízható, nem egy vérmes ember, nem csinál hülyeségeket, nem jellemző rá, hogy elvesztené a fejét!!! Hála a Jóistennek nem beteg, sokat sportol, egészségesen él!

5. bár imád téged és bízik benned, annyira azért mégsem, hogy pár év múlva totyakos vénemberként, nem túl aktívan szexuálisan és neadjisten betegen is kitartanál mellette: Erre is tett már utalást. Attól fél, hogy elhagynám, ha a szexben már nem tudná azt nyújtani, amit most. (Felesleges bizonygatnom, hogy nincs igaza, szó szerint minden körülmények között imádom én is Őt!)

6. bár imád téged és bízik benned és felnéz rád tehetséged mellett, de tudja, hogy nem te vagy az egyedüli nő (volt neki már házasságon kívüli kapcsolata, az ő köreiben/korában ez társadalmilag elfogadott dolog):

Ebben az egyben tévedsz. Ugyan volt már egy futó kalandja az évek során, még jóval előttem, de az egyik barátja félrészegen elmesélte egy közös buliban, hogy nem értik, hogy mit csinálok én ezzel az emberrel, mert a számtalan fiúbuliban itthon és külföldön egyaránt számos lehetősége lenne, hogy viszonozza egy nő "kedvességét", de neki mindenre csak az a válasza, hogy ne haragudj nem, mert van nekem egy ****kám, és nekem csak ő létezik, mint nő... (A kutya sem kérdezte azt a pasit, és tudod mit? Elhiszem. Soha nem fordult meg a fejemben, hogy féltékenynek kellene lennem. Most sem.)


7. fél attól, hogy elveszítsen: Remélem is!!! Ajánlom is neki!!! :)


8..így mit tehet a Nagy Férfi: nem vigyáz arra, hogy ne hagyjon terhesen Téged (aki imádja, és gyereket akar), hanem a Sorsra bízza gyáva módon a dolgokat:

TELJESEN igazad van, megtaláltad a jó szót, gyáva...

Méghozzá annyira, hogy vár... és vár..., hátha lenyúl valaki és elrendezi helyette a saját életét... :(


Ez az időkérés is egyfajta csodavárást jelent számomra... :S

2011. máj. 16. 14:50
 37/172 anonim ***** válasza:
100%

(sajnos nem most találtam meg ezt a szót, hanem amikor a nagynak hitt ő abban reménykedett, hogy hátha teherbe esnék, és így a sors megoldja a dolgokat.)


még van pár dolog a tarsolyomban, mondhatom? :)

1. téveszméd, hogy neked "nincs időd várni"-- most kell a gyerek. nem igaz: biztosan lehet még gyereked, ettől a férfitől vagy mástól..

2. hogy csak tőle, és csak vele: vagy igaz, vagy nem.. engedd el ezt a hiedelmedet: az biztos, hogy van valaki, aki számodra a legmegfelelőbb. vagy ez a férfi, vagy más. majd "megmutatja magát"

3. ne a gyerek miatt döntsön melletted.


ez utóbbit különösen fontosnak érzem..

te is hasonlóan érezhetsz, ha azt szeretnéd, hogy előbb azt közölje a családjával, hogy Te vagy, és szeret, és csak ezután a babát.

2011. máj. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/172 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen mondhatod, azért is tettem fel a kérdésemet!

Aha, már értem a közös cipőt...!!! :)


Biztos, hogy lehetett volna gyermekem mástól... kérdés, hogy mikor és kitől... Éppen a múlt héten hallgattam meg egy előadást a 35 év felettiek pánikszerű gyermekgyártásáról, amikor többnyire spontán már nem megy annyira... (állítólag manapság már korábban sem...)

Én ezt nem akartam megvárni. Nagy családból származom, nem is csak egy gyermekkel tervezem az életet.


Igazad van, kétesélyes a dolog. Én persze a szerelem mellett már csak azért is ragaszkodnék Hozzá, mert Ő a gyermekem Apja, akit e szerepkörben pótolni... :S


Az is teljesen egyértelmű – jó a meglátásod –, hogy ne a gyerek legyen a "nagy lökés", hanem MI, a kapcsolatunk és az a sok minden, ami összeköt bennünket!!!

És még azt is hozzátenném, hogy akár ne is azt közölje, hogy én vagyok, mert ezt már tudják, hanem, hogy AZ A KAPCSOLAT MÁR RÉGES-RÉGEN NEM MŰKÖDIK!

Szerintem nem is rólunk kellene beszélniük, hanem őszintén bevallani egymás szemébe nézve, hogy zátonyra futottunk, s bármekkora kudarc is, a házasságuk már nem vihető tovább a roskadozó vállakon...

2011. máj. 16. 15:39
 39/172 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem fogsz örülni, de az a kapcsolat még működik!

Épp ez a baj, nem?

Tudod, hogy értem. Egyébként, ha eddig ilyen "gyáva" volt a férfid, mitől remélsz csodát?


Foglalkozz a babával, hogy neki mindene rendben legyen a helyzethez képest. A "párod" meg vagy jön hozzátok, vagy nem.

De mint az eddigi évek mutatják....figyu: az idő halad előre. Mivel lesz könnyebb neki mindig később dönteni?

Ez csak halogatás. Az idő haladtával csak egyre nehezebb és nehezebb lesz. És a helyzet is csak bonyolódik...

2011. máj. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/172 anonim ***** válasza:
100%

"közös cipő"


a pletyka bizonyítottan hatékony gyógymód votl mindig is :))

ma pszichológusok vették át illedelmes társadalmunkban a szerepét, pedig a kibeszélés/megosztás nagyon kell ma is--

kell látni (és tisztelni), hogy mindenki vívja saját harcát


másfelől: minden harc végül egyéni, minden sztori teljesen egyedi :)


kívánok sok boldogságot, nagy családot és rohangászó gyermekeket! :)))

2011. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!