Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, de magamra...

Babát várok, de magamra maradtam sok dologgal. Lelki támaszt várok, csak néhány jó szót. Másnak van ilyesmi tapasztalata? (Tudom, hogy nem egy sztenderd a mi ügyünk. Részletek lent)

Figyelt kérdés

A kisbabám édesapja nős. Régóta (évek óta) tart a kapcsolatunk, de nem vált el. Neki már van gyereke, eredetileg nem is akart babát.

Nekem nem volt kérdés (az én koromban), hogy nincs mire várni. Őt szeretem, és eszembe sem jutott volna mástól szülni.

Ő, amióta tudja, hogy babát várok, sokféle stádiumon ment keresztül. Most éppen ott tart, hogy egy kis "szabadságot" kért, hogy végig gondolja az életét ezek után.


2011. máj. 16. 11:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/172 anonim ***** válasza:
100%

11:55-ös..


az élet sem "sztenderd" és valami kusza sorsszerű fonal odavezeti a dolgokat, ahol a HELYÜK van.. :)


nagyon együttérzek veled, de bizakodóan: ez a nagy lelki megpróbáltatás számodra nagy ajándék is egyben.


(a "jó" fogalmába az is belefér nálam, hogy a jelenlegi feleségének az a jó, ha újrakezdi az életét olyan ember mellett, aki őt szereti annyira, hogy nem csalja meg.. most meg én definiálom a "jó" fogalmát ;-P)

2011. máj. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/172 A kérdező kommentje:

Én magam is sokat gondolkodom azon, hogy miért lett így, ahogy lett.

Nem egy lecsúszott valaki vagyok, nem kényszermegoldásként választottam ezt az életutat.

Mindig is "rendes" ember voltam, nagyon jól tanultam, van három diplomám, jó állásom, szeretnek az emberek. "Csak" a magánéletem nem volt eddig túl sikeres. Mindig is éreztem, hogy nem ez a helyzet méltó hozzám, de azt is legalább ennyire tudtam, hogy ez a férfi viszont biztosan. Nagyon intelligens, jó a humora, jó vele lenni, figyelmes minden téren, jó vele az ágytól az asztalig mindenhol... Nem tudtam, képtelen voltam elszakadni Tőle, pedig próbáltam párszor. Egyszer ő is fogyott egy hónap alatt 8 kg-ot, mert nem vettem fel a telefont, véget akartam vetni a fél-magányos életnek! Szenvedtem én is, ő is... Higgyétek el, nem a szokványos szeretősdi ez, ezért is mertem vállalni a babát!!! Visszaút már nincsen, pedig a saját édesanyám is megkérdezte tőlem, amikor kiderült, hogy más állapotban vagyok, hogy: "Biztosan eldöntötted, hogy jó ötlet ettől a férfitól szülni gyereket?". A mi Kicsikénk már nem is olyan kicsi, a múlt héten már 860 g volt... :)

2011. máj. 16. 12:25
 13/172 anonim ***** válasza:
100%
mintha az edesanyam es az apukam tortenetet irtad volna le csak 28 evvel ezelott....edesanyam dontott, csak ram fog koncentralni mert ha nem igy teszi ennek az egesz dolognak en iszom meg a levet...egy idoben apukam mindent megtett volna hogy lasson, erdekes en soha nem hianyoltam ot, anyukam soha nem beszelt nekem rola sem rosszat sem jot, mikor nagyobb lettem akkor meselte el a tortenetuket es elmondta hol talalom...elmentem megkerestem, nem kellett volna. Persze vegzodhetett volna a dolog happy enddel is de nem igy lett.. Van ket feltesom oket is felkerestem, azota az egyikkel jo kapcsolatot apolunk...Mindebbol csak azt akarom kihozni ne legyel gyenge es probald a gyereket nezni aki semmirol sem tehet, de ilyen erzelmi huza vonaban o is serulni fog lelkileg...ha elhataroztad, hogy megtartod akkor ne azert tedd, hogy valaki legyen akinek, hanem magad miatt. En csak azt tudom mondani anyukamtol mindent megkaptam, sztem a vilag legjobb anyukaja...ne felj attol, hogy magadra maradsz, mindig lesz segitseged :) ha mas nem a gyermeked :) Fel a fejjel!!!Es legyel eros, ne idegeskedj a babad nagyon megerzi!
2011. máj. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/172 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, aranyos vagy, köszönöm.

Édesanyáddal ellentétben én mindent meg fogok tenni azért, hogy jó legyen a kapcsolatunk, mindhármónknak. Nem tudom elképzelni, hogy anélkül nőjön fel a Kicsikénk, hogy az Apjához ne legyen semmi köze! Az Apukája sem akarja ezt, ezt már mondta. Szó szerint így fogalmazott: "Az biztos, hogy nem lesz egy rossz pillanat, amikor meglátjuk a szép kis kerek fejét!" :)

2011. máj. 16. 12:35
 15/172 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudlak sajnálni, pedig nem is ismerlek.

Az én férjemnek is hosszú ideig volt szeretője és megggyőződésem, hogy még most is tönkre akarja tenni a mi kis boldog életünket. Ő jut rólad eszembe. Ő is gyereket akart a férjemtől, egyszer azt is hazudta, hogy terhes, aztán meg, hogy elvetélt...

Gondold egy kicsit bele magad az én helyzetembe, mintha a szeretőd felesége lennék: 2,5 éve nincs egy nyugodt pillanatom, rettegek, hogy mikor veszítem el az életem értelmét, a férjemet, ezerszer újrakezdtem már mindent. A család mindennél fontosabb nekem, és ez a nő ezt akarja elenni tőlem, mert ő nem tudott magának létrehozni egyet...

2 kis gyerekünk van, az egyik 6 hetes baba...

Hagyd meg őt a családjának, te meg neveld fel a babádat valakivel, akinek TE vagy a család és nem más.

2011. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/172 anonim ***** válasza:

És hogy képzeled el a mindennapjaitokat ebben a felállásban, ha megszületett a baba?

Egyébként egy városban laktok a férfi másik családjával? Ott már nagyok a gyerekek?

2011. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/172 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, elfelejtettem megkerdezni, a parod felesege nem is sejt semmit a dologbol?? Mert elobb utobb elkerlhetetlen lesz, hogy megtudja..akkor is erosnek kell lenned, nagyon vigyazz nehogy rajtad csattanjon az ostor..meg valami, mit mond miert nem akar valni???csak a vagyon???
2011. máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/172 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Fel a fejjel,rengetegen vannak a Te helyzetedben!Lenne pár sztorim de ez nagyon hosszú lenne.Minden jót kívánok Nektek!!Szerintem ha meglesz majd a babád/babátok akkor már nem sokáig tudja majd titkolni a kapcsolatotokat.És ha szeret akkor nem kérdés kinél lesz.Amúgy szerintem nem szép dolog a feleségét így megaláznia!Főleg évek óta:(
2011. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/172 anonim ***** válasza:
latom kozben mas is valaszolt, csak a felreertesek elkerulese vegett 26, 49es valaszolo ugyanaz...bocsi
2011. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/172 anonim ***** válasza:
86%

kedves utolsó, ezt írod:


"tönkre akarja tenni a mi kis boldog életünket."


mejd ezt:


"2,5 éve nincs egy nyugodt pillanatom, rettegek,"


valóban "boldog kis élet" ez?


mindekihez méltatlan a szerelmi 3szög, jobb, ha ilyen soha nem lenne, de ezt a kérdező tudja..

2011. máj. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!