Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki dohányzik,...

Van itt olyan aki dohányzik, dohányzott terhesség alatt? Puszta kíváncsiság, nem kell okoskodás

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 08:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
92%

Legjobb baratnomnek 3 gyereke van. Mindharom terhessege alatt dohanyzott . Az elso gyerek egeszseges, de a masodik ketto nagyon beteges.

Mindharom alig volt 2,5 kilo. A masodik gyereknel a 7. honaptol kellett szedni gyogyszert, hogy fejlodjon a kislany tudeje. Amugy koraszulott lett a masodik.

2011. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
15%

Szia!

Egyik ismerősöm dohányzott terhesség és szoptatás alatt. Azóta a fia már 15 éves és semmi baja nincs.


Egyik válaszolónak üzenem, hogy anyukám nem dohányzott terhesség és szoptatás alatt, kiskoromban mégis asztmás, plusz allergiás voltam a bátyámmal együtt, szóval a kettő nem függ össze.


19L

2011. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
96%

Szóval ismét azt kell olvasnom,hogy többet ártottam azzal ,hogy egyik napról a másikra letettem a cigit mintha befüstöltem volna a kislányomat odabent?

Nem az addig belélegzett nikotin árt hanem az amit éppen akkor amikor már a pocakban juttatunk el a babához, oxigén helyet szénmonoxidot visz a vér és csökkenti a magzat felé áramló vér menyiségét.

Anya és gyermeke számára egyaránt az egyetlen ésszerű megoldás a dohányzás felfüggesztése , még ha ez nehéz is. Soha nem késő abbahagyni. A terhesség alatt viszont szigorúan tilos nikotint helyettesítő anyagokat és dohányzásról leszoktató gyógyszereket szedni. A passzív dohányzás hasonlóképpen káros, ezért kerüljük a füstös helyeket , illetőleg ha a párunk dohányzik, legalább ne a közelünkben tegye.


De ez persze csak ésszerű megoldás,ha nektek belefér hogy megkockáztatjátok azt hogy beteg lehet a baba e miatt és nyugodt a lelkiismeretetek akkor azt csináltok amit akartok lehet azzal nyugtatni magunkat hogy nem attól van de én legalább tudni fogom biztosan ha esetleg örökölné az allergiát vagy asztmát.

Barátnőm visszapörgetné az időt hogy a kisfia ne legyen asztmás.A másiknak meg kruppos ők is dohányoztak most meg ki vannak e miatt készülve.És ök voltak az elsők akik megkérdezték tőlem cigizek-e.

dobozzal szívtam egy nap első pozi tesztnél letettem nem kívántam soha többé és nem is hiányzik hála Istennek pedig tartottam tőle régen hogy nem fog menni.


üdv 36 hkm.

2011. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
92%

A 19L-töl kérdezném te sem dohányzol?

Nem azt mondtuk hogy kimondottan csak azok allergiásak akikkel dohányoztak és is az vagyok velem sem dohányoztak de én igen dohányoztam és ez gyengíti az immun rendszert.

De nyugodtabb az ember ha tudja hogy ö mindent megtett a baba egészségéért.

2011. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos az is előfordulhat,hogy olyan baba lesz asztmás,beteges,akinek az anyukája nem cigizett és ha cigizek?Akkor szegény gyereket sajnálom!Mert lehetősége se volt,hogy választhasson,jött a nikotin ha akarta ha nem.Mindenkinek joga eldönteni,hogy árt-e a gyerekének,vagy sem.Rengeteget cigiztem,egyikről a másikra gyújtottam rá.A fiam volt az első.Ott ahol kiderült,hogy terhes voltam abba is hagytam,mert akkor már én feleltem érte,nem más.A kisfiam mindig is fontosabb volt és lesz is,mint önmagam.22/N
2011. okt. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 A kérdező kommentje:

direkt azt akartam ne legyen vita.mindenki tudja hogy árt vele, hogy nem árt vele, hogy letette hogy nem tette le stb...

annyi volt a kérdés van e...

nem kell mindig elkezdeni a b@sztatást, meg hogy akkor én ártottam neki mert letettem....

vagy én ahogy pozitív lett a teszt letettem....mert olyan jó vagyok:)nah mindegy nem kell senkinek senkit elítélni a lényeg ennyi, ne törjön már megint ki botrány:)

2011. okt. 28. 13:53
 17/67 anonim ***** válasza:
11%

19L vagyok.

Igen, dohányzom. De ha kiderül, hogy jön a baba akkor majd le fogom tudni tenni, vagy legalábbis lecsökkenteni a napi elszívott szálak számát. És nem fogok a gyerek közelében rágyújtani, mert az undorító. Oké, hogy az anyatejjel is bejuthat a kicsi szervezetébe, de szerintem napi 1-2 szál még nem olyan nagy tragédia, főleg ha az anyuka előtte évekig dohányzott, és napi egy másfél dobozzal szívott el. Azért a kettő közt van egy kis különbség.

2011. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
92%

"És nem fogok a gyerek közelében rágyújtani, mert az undorító."


Bocs, de ez kicsit vicces - a közelében rágyújtani undorító, de úgy szívni, hogy a pocakodban van, vagy úgy, hogy a tejjel szívja magába úgy nem?

Nekem mindegy ki mit csinál, de azért elképesztő dolgokat lehet itt olvasni:D

2011. okt. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
12%
19L vagyok. Erre inkább nem írok semmit. Te is éld úgy az életed ahogy akarod, és én is élem úgy, ahogy az nekem jó.
2011. okt. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 A kérdező kommentje:
hagyd ne foglalkozz vele, felesleges ilyen vitákba belemenni....
2011. okt. 28. 17:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!