Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki dohányzik,...

Van itt olyan aki dohányzik, dohányzott terhesség alatt? Puszta kíváncsiság, nem kell okoskodás

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 08:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 A kérdező kommentje:

nincs valami zárt fórum inkább:):)

tényleg én nem bántottam senkit, csak nem vita indításnak szántam a kérést.

2011. okt. 29. 09:01
 32/67 anonim ***** válasza:
92%

Édesanyám végigdohányozta velem a terhességét. Persze nem büszke rá, de régen ebből nem csináltak óriási problémát. Egészséges vagyok amúgy. Most én is babát várok, de már a terhesség tervezésénél letettem a cigit, mert felelőtlenségnek tartom ha egy kismama dohányzik. Ha csak 1% esélye is van annak, hogy a cigi miatt nem lesz egészséges a gyermek, úgy gondolom azt az 1%-ot is ki kell küszöbölni.

Mindemellett tudom, milyen hihetetlen függőséget tud okozni a cigaretta. Nagyon erős akarat kell, hogy valaki letegye, de a saját kínunkon túl kell lépni, és egy piciny emberke érdekeit kell szem előtt tartani.

2011. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim válasza:
58%

IGEN VAN! (Bocsi nincs ekezet) :-S

En a 6.honap elejen vagyok es sajnos dohanyzom!A picikemmel minden rendben van multheten voltunk 4d felvetelen is ahol megvizsgaltak a belso szerveit is!De hiaba minden rendben undorodom magamtol most is sirva irom a valaszt,mert az eletem adnam a kisfiamert a cigit meg nem hat szep nem vagyok buszke magamra!Nagyon nagy gyengeseg es onzoseg a parommal is sokat vitazunk utal ezert es igaza van!Barcsak eros lennek es nem kenne szenvednem!!!Ja es azok akik bantjak a kismamakat szegyeljek el magukat,mert eleg nagy fajdalom az a kismaminak,hogy nem teszi le,mert nincs eleg ereje!Biztos vagyok benne,hogy nem csak en erzek igy!Nem kell bantani "minket"nehez ez nelkuletek is foleg egy eletre szenvedni fog az akinek beteg babaja szuletik!Gyulolom magam,mert 6 evig nem jott es csaladba van meddo egy csoda az elettol el is itelem "magunkat"de nem tudnam bantani a dohanyzo anyukakat!Ver minket az elet elege! :(

Kivanom tiszta szivbol,hogy minden egyes kismamanak egeszseges gyonyoru gyermeke legyen!

2011. okt. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 A kérdező kommentje:
és hol van ez a fórum:)esetleg privátban elküldenéd:)?
2011. okt. 31. 19:53
 35/67 Pub válasza:
98%
annyi mindenről le kell mondani a terhesség alatt, sose fogom megérteni, hogy a cigiről, miért nem tudnak. Van egy csomó minden, amit pl. nem ehetünk, mert veszélyes lehet. és nem esszük. pedig őszintén hiányzik pl. a sushi. MO-n élő magyaroknak lehet, hogy ezt nehéz megérteni, de nekem a nyers hal rendszeres volt az asztalon. Most nincs, majd ha megszületik a gyerek, lesz. ennyi. Ugyanez a cigivel is a helyzet.
2014. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
98%
Nos leírom az en történetemet:: tehát nekem 3 gyerekem van,az elsőnél nem cigiztem,(de hozzáteszem h nagy cigis voltam) a másodiknál a sok ideg miatt meg egyéb problemák miatt sajnos cigiztem már ( merthogy az első terhesség után visszaszoktam a cigire) a 32. Héten elmentem ultrahangra amikor is megkérdezte tőlem az orvos h cogizem e mert a méhlepényem egy katasztrófa annyira el van meszesedve...persze megmondtam az igazat,aztán az orvos már haza sem engedett azt mondta h meghalhat a baba ,hát nagyon megijedtem nemis gyujtottam ra onnantól kezdve..bentartottak a korházba ahol minden nap nst re meg ultrahangra kellett menne h megnézzék az áramlást ,hogy mennyire kap oxigént és tápanyagot a baba...34 hetes 5 napos voltam amikor is lementem az ultrahangra és közölték h azonnal megcsászároznak mert a baba már nem kap oxigent és tápanyagot sem..és azt is mondták h lehet h az oxigen hiány miatt valami baja lett,de ezt nrm tudják előre megmondani...aztán megszületett a fiam 2360 grammal és 48 cm-el,inkubátorban csak egy napot volt, de a korhazbol két hét múlva mehettünk haza! És ez az egész az én hibám volt..mert a cigi miatt volt megmondta az orvos!!! Ma már 6 éves a fiam nincs semmi baja,de lehetett volna..aztóa amióta ez történt nem nyúltam cigihez...a harmadik terhességemnél sem.. :-) úgyhogy aki cigizik a babája életével játszik.. Igaz kicsi az esély h ez pont veled történik meg,de enis ezt gondoltam és velem mégis megtörtént!!! Ugyhogy sose lehet tudni! Arról meg nemis beszélve h mi lett volna akkor ha ez pl a 24. Heten történik...akkor a babám lehet meg sem marad ,mert akkor a 27. Hétre született volna..ja és nem cigiztem sokat ..volt h egy nap csak egy szálat szívtam el!! Ja és még valami amikor a 28. Héten ultrahangra mentem akkor az orvos azt mondta h majd a 36. Héten menjek vissza,a papíron is ez volt h kontroll 36. Hét! Hát áldom a szerencsémet h visszamentem a 32. Héten is ,mert ha csak a 36 .héten megyek vissza akkor már nem élt volna a baba...és azt soha nem tudtam volna magamnak megbocsájtani..ennyi a történet :-)
2014. márc. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 ReniAdam ***** válasza:
2%
Tudom, hogy sokan elítélik a dohányos kismamákat és töredelmesen Bevallom 32 hetes kismama vagyok és amikor megtudtam hogy babám lesz leraktam a cigit, de rosszul lettem pár nap után és sajnos visszaszoktam. Miután újra dohányoztam elmúltak a rosszulléteim. Én is sok helyről hallom, hogy többet árt a leszokás mint ha tovább dohányzol, nem csak a stressz miatt ami nyilvan nem tesz jót egy kismamaának, de nekem orvos is Elmagyarázta, hogy sajnos miután megfogant a baba már késő leszokni mert sajnos az ő szervezete is megszokta már a nikotint, ami sajnos teljesen csak 1-2 év alatt ürül ki a szervezetből. Az anyósom dohányzott az első babánál, amikor megtudta, hogy terhes leszokott és pár nap után el is vetélt. Ez utan 3gyereket szült, mindhárommal végig dohányzott és makk egészségesek. Az pedig egy tévhit, hogyha kiderül, hogy terhes vagy és leteszed, akkor már nem árthat, mert sajnos a szervezetben ugyanúgy benne van a nikotin és nem fogja kikerülgetni a magzatot.
2014. jún. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
97%
Vááá kedves előttem szóló!!!!!!!!! Ez annyira szánalmas hogy a dohányzó kismamák arról próbálnak meggyőzni valakit hogy a cigi NEM HOGY NEM KÁROS,DE TE SZERINTED ELŐTTEM SZÓLÓ MÉG HASZNOS IS????!!!!! MIVAN??????? TE MEG MIRŐL BESZÉLSZ OLVASTÁL TE VALAMIT VALAHA IS A TERHESSÉGRŐL? HÁT NEM HISZEM MERT AKKOR NEM ÍRNÁL ILYAN HATALMAS BAROMSÁGOKAT!!!!!!MI AZ HOGY NEMIGAZ AZ HOGY AKI LETESZI A CIGIT AMIKOR MEGTUDJA HOGY TERHES AZ NEM TESZ JÓT A BABÁNAK??? NA MOST AKKOR LEÍROK NEKED VALAMIT !! HOGY FELVILÁGOSÍTSALAK!! SZÓVAL A NIKOTIN NEM CSAK A BABÁNAK ÁRT,HANEM A PLACENTÁNAK IS AMI A BABÁT TÁPLÁLJA,TEHÁT AKI MEGTUDJA HOGY TERHES ÉS LETESZI A CIGIT ,AZ NAGYON JÓL TESZI ,MERT A PLACENTA ANNYI IDŐ ALATT NEM FOG ELÖREGEDNI!.. VISZONT AKI VÉGIG CIGIZIK AZ HOZZÁ SEGÍTI A PLACENTÁT AZ ELMESZESEDÉSHEZ,ELÖREGEDÉSHEZ AMI ÁLTAL A BABA NEM FOG OXIGÉNT ÉS TÁPANYAGOT KAPNI ,TEHÁT MEGHAL A MAGZAT!!!!!! MIVEL SZÜLÉSZNŐ VAGYOK PONT A MÚLT HÉTEN VOLT EGY 36 HETES KISMAMÁNK AKI HALOTT BABÁT SZŰLT ÉS MIKOR MEGSZŰLTE A MÉHLEPÉNYT ,MAJDNEM ELÁJULTUNK OLYAN VOLT NEKI!!TEHÁT LÉGYSZÍVES NE ÍRJ HÜLYESÉGEKET! INKÁBB VEGYÉL EGY KÖNYVET A KEZEDBE ,MEG MOND MEG AZ ORVOSOD NEVÉT,KIVÁNCSI VAGYOK HOGY HOL SZEREZTE A DIPLOMÁJÁT! Amit leírtam az persze nem történik meg minden kismamával ,kevés rá az esély,DE!! MINDENKI MAGA DÖNTI EL HOGY MEGADJA E A BABÁJÁNAK AZT A PÁR SZÁZALÉK ESÉLYT A HALÁLRA!! És végül az idegességről ami a cigi leszokásánál adódik.: az idegesség közvetlenül nem hat a babára ,tehát pl.a méhlepényt nem fogja elmeszesíteni,tehát kismamák nyugodtan szokjatok le a cigiről amikor megtudjátok h terhessek vagytok,nem lesz semmi bajotok! :) ja és még valami ,akit írtál hogy elvetélt ,BIZTOS HOGY NEM A CIGI HIÁNYÁTÓLVETÉLT EL!! JESSZUSOM ILYET ÍRNI.... UHHH :O ha most sok piros kezet nyomhatnék neked ,akkor 10000 nyomnék az tuti
2014. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
95%
Huh most olvastam vissza amit írtam,bocsi a helyesírási hibákért :)
2014. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
21%

Számomra ebben az egész kérdésben a legfurcsább, hogy csak fekete és fehér van bizonyos emberek szerint. Miért? Miért nincs középút? Pedig mindig az a legjobb, higyjétek el! Létezik gyengébb cigi, és kevesebbet dohányzás. És attól, hogy valaki letette a cigit bármikor is, miért lesz felfuvalkodott, és másokat leszóló, bántó?

Az ártó hatása orvosilag nem bizonyított a dohányzásnak, csak találgatás.

2014. nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!