Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki dohányzik,...

Van itt olyan aki dohányzik, dohányzott terhesség alatt? Puszta kíváncsiság, nem kell okoskodás

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 08:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
95%
Ez gááz ami itt folyik. :) én csak nevettem amikor olvasgattam a válaszokat. Lassan mar magzatvedo vitamin helyett is nikotint kellene bevinni Nehogy meg nagyobb kárt csináljon az anyuka mintha letenne a cigit. Hagyjuk mar ezt a sok szanalmas kifogást, hogy nem tudom letennieg nem vagyok ra kepes, nevetséges. En huszoneves vagyok, lancdohanyos voltam, megtudtam h terhes vagyok leraktam. Ez a masodik gyerekem..az elsonel nem raktam le rogton én is pontosan in nyavogtam h jaj nem tudom letenni...ez duma! MINDEN akaraterő kerdese! Le akarom tenni a cigit? Igen. Es onnantól nem gyujtasz ra, kesz, slussz. Es akiben igazan tudatosul h miert is kell leraknia az nem is nyávog utana. En aznap delutan 5kor meg cigiztem, hazajöttem megcsináltam a tesztet, annyi volt. Azota semmi. Pedig nekem ha kellett ha nem ott volt a cigi...kepes voltam a buszt lekésni ha meg nem szívtam el a cigimet. De le akartam tenni. Ennyi a lenyeg. Minden mas csak mellébeszélés... Hiaba os veritek a melleteket h hat márpedig ez nem elítélendő, de az. Csak annyira buták a mai emberek h nemnfogjak fel h miket beszelnek. Nem vallalnak felelosseget semmiért. Elintézik annyival h jaj hat én nem tudtam letenni meg jaj én rosszul lettem. Hagyjuk mar. Gerinc kell ahhoz is h valaki be tudja ismerni h egy akaratgyenge ... Ez meg aztán plane röhejes amikor valaki azt irja h hagy döntse el o mit csinal meg mit nem... Na ezert vagytok képtelenek letenni mert ilyen onzoek vagytok...hogy majd TI eldontitek. A gyereket megkerdeztetek rola?? Hogy o hogyan akarja leélni az eletet? Ugyanis ha baja lesz esetleg NEKI kell majd kuszkodnie... De gratulalok meg egy allatban is tobb anyai ösztönt latok ilyenkor :D
2015. jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
97%
Én mielőtt terhes lettem 11 évig dohányoztam, és már napi egy doboznál tartottam. Mikor pozitív lett a tesz, először csökkentettem napi 5 szálra kb. két hétig, féltem is, hogy sikerül-e majd végleg letenni, de SZERENCSÉRE az első dolgok közé tartozott, amitől megundorodtam. Méghozzá nagyon. Így 7 hetesen tettem le.Csak azt nem értem- csak kíváncsiság, én nem szemrehányásképp kérdem- hogy aki végig dohányzik, az nincs rosszul? Vagy mikor jobban lesz, visszaszokik?
2015. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes téma. Mindenesetre nem szép látvány egy pocakos kismama, bagóval a szájában.

Mégsem tudom elítélni, mert nem vagyok abban a helyzetben, nem vagyok láncdohányos, nem tudom, hogy milyen egy függőség hatása alatt lenni.

Az édesanyám dohányzott, amikor terhes volt velem, és gyerekkoromban is rágyútott a közelemben. Bevallom, felnőttként rosszul esett, mikor megtudtam, hogy dohányzott a terhessége alatt, még sírva is fakadtam. És utólag belegondolva az sem tetszik, ha egy gyerek előtt bagóznak. Valahol bánt, ugyanakkor azt mondom, hogy nem lett szerencsére semmi bajom, és dohányos sem lettem. Időnként "rászokok", olyankor napi 2 szálnál tovább nem megyek, és egyik pillanatról a másikra le tudom tenni.

Szóval fene sem tudja, hogy miként működik ez, mindenesetre senki felett nem török pálcát, mert nem vagyok a bőrében.

2015. jan. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
1%
Szia. Az en anyukam is dohanyzott velem es a testveremmel es mind ketten egeszsegesek vagyunk,orvoshoz csak 2 evente jarok,d akkor is enyhe megfazassal. 28 eves vagyok,es idaig minden ok. Szerintem is orokletesek ezek a dolgok mint pl asztma.
2015. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim válasza:
11%
Napi két dobozzal szívtam. Sajnos elég későn derült ki, hogy terhes vagyok, 15. héten. Onnantól fokozatosan csökkentettem, most 28 hetesen napi 5-6 szálat szívok. Nekem az orvosom tanácsolta a fokozatosságot, mert így elég erős dohányosnak számítottam és a hirtelen leszokással járó feszültség pont annyit ártott volna a babának, mint a cigi. A leszokást segítő dolgok, pl nikotinos rágó, tapasz felejtős, az se károsabb ebben az esetben, mint ha szívod. Minden eddigi vizsgálat jó eredményt mutatott, növekedési rendellenesség sincsen és én is jobban érzem magamat.
2015. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 Rittanddel ***** válasza:
87%
Sziasztok, én 15 évig dohányoztam a végén már 2 doboz simán elment ha éjszakás voltam, és amikor megtudtam h terhes vagyok 5 hetesen, akkor aznap már csak 10et szívtam el és 2-vel csökkentettem az adagot naponta, így kb 1 hét alatt le tudtam tenni+ mellette szedtem a magne B6 és még csak nem is stresszeltem, magam is meg voltam lepődve h milyen könnyen ment. 24 hetes kismama
2015. ápr. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim válasza:
12%
Anyukám nem dohányzott velem, de én allergiás és asztmás vagyok... Tesómmal dohányzott ő viszont makk egészséges. Tudjátok ez nem igazság!!!!!!! Én 25 hetes terhes vagyok nem dohányzom de rohadtúl unom azokat a kismamákat akik terhes lettek és azonnal le tették közlöm, hogy nem akkor kell álszentnek lenni! Rá se kellett volna gyújtani soha. És még valami azok a kismamák akik rágyújtanak mindennap gyilkolják az öntudatuk és bánatosak minden egyes cigaretta elszívásánál ti meg itt jöttök és álszenteskedtek meg csesztetitek őket! Szép mondhatom! esetleg te fogod fel nevelni az ő gyerekét te fogsz küszködni mi közöd van hozzá a másik életéhez??? Aki jó tud olvasni a kérdező csak azokat a kismamákat kérdezi akik dohányoznak terhesség alatt! Analfabéták olvassátok el jól!
2015. máj. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim válasza:
54%
11 hetes vagyoksokat cigiztem a baba előtt most ugyvagyokvele h ha átmeek bnömhöz akk az ő cigijéből.max 1-2 slukkot és megnyugszom kivagyok elégitve ennyi cigivel egy szálat nemtudnék egyedül elszívni mégha nagyon akarnék se... :)
2015. nov. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
92%

Bárki bármit mond, aki cigizik és nem tudja letenni a terhesség megtudtával, annak nem fontos a gyermeke.

Ha nem tartod annyira a fejlődő kis életet benned, hogy lemondj a saját káros szenvedélyedről, nincs miről beszélni.

Nem könnyű dolog, de igen is le kell tenni basszus,mert árt neki.

Lehet kifogåsokat keresni..de akárhányszor azt hozod fel , hogy " mert sokkal rosszabb lenne ha leraknám.." azzal csak azt bizonyítod, hogy semmi kitartásod, illetve a gyerekedet sem szereted annyira, hogy a reggeli kv cogo kombo helyett , ülj le a kis seggedre és reggelizzél... :)

2015. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 DDenisa válasza:
90%

Az én párom anyukája dohányzott a terhessége alatt, és a páromnak is sípol a tüdeje, plusz annyira károsodott, hogy szteroidos inhalátort kell szívnia minden nap egész életében. Annyira sípol, hogy nem tudok mellette aludni.

Plusz egyszer elvetélt a cigi miatt.

Mélységesen elítélem az ilyesmit, alap dolog amit a gyerekért meg kell tenni egy anyának. Most is dohányzik, hát várhatja h majd az unokát valaha is ott hagyom nála.

2016. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!