Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki dohányzik,...

Van itt olyan aki dohányzik, dohányzott terhesség alatt? Puszta kíváncsiság, nem kell okoskodás

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 08:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
98%
Itt nem is arról van szó, hogy ki mivel foglalkozik, de tényleg a 19 éves lánynak ajánlanám figyelmébe, hogy olvassa el még egy párszor azokat a dolgokat amiket leír és gondolja át. 1-2 szál nem árthat pl. szoptatás alatt? Azt mondod a gyerek mellett rágyújtani undorító...Az ha terhesség vagy szoptatás alatt rágyújtasz olyan, mintha a gyermeked kezébe adnál oda napi 1-2 szál cigarettát, hogy szívjad fiam/lányom nyugodtan, ez csak napi 1-2 szál. Mivel az anyatejből ugyanúgy bekerül a nikotin a szervezetébe, ahogyan úgy is ha még a pocakban van. Igazából nem ítélkezni akarok én, ugyanis én 5 hónapos terhes voltam amikor leraktam a cigit, hála Istennek. Addig azzal keltem, azzal feküdtem jóformán. Most szoptatom még a 8 hetes lányomat, remélem még egy jó ideig fogom is és rengeteget gondolok a cigarettára, de nem tudnám úgy megszoptatni, hogy tudom, hogy a nikotint is szívja magába, amikor az méreg. Rettenetesen bánom, hogy erre nem jöttem rá már akkor amikor pozitívat teszteltem... Sajnos a függőség totálisan elborította az agyam...De ahogyan már előttem is írták, letenni sosem késő. De ezt ameddig gyermeked nincsen, nem értheted.
2011. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
30%

A nikotint megszűri a méhlepény (ebből kifolyólag nagyon öregíti). A szoptatásról annyit, hogy a nikotin 2-3 óra alatt kiürül a szervezetből így az anyatejből is, tehát mikor szoptattam a fiamat, mindig rögtön utána gyújtottam rá, így nem mérgeztem.

Pont erről vitáztam valamelyik nap, hogy sokan csak legyintenek, ha valaki 20-30 kilót hízik terhesség alatt, hogy nem gond, meg ilyenkor belefér pedig az is nagyon súlyos szövődményekkel járhat a babára, meg a mamára nézve is, a dohányosokat meg épphogy nem kezdik el lincselni.

Érdekes, hogy egy kövér kismamának senki nem veri ki a kezéből a hamburgert, meg a csokit a kezéből, de ha cigiről van szó, mindenki hőbörög, akkor is, ha nem erre vonatkozott a kérdés! A kérdező tájékozódni szeretne, ha nem tudtok érdemleges választ adni, inkább ne írjatok semmit!

2011. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
80%

Utolsónak: igazán büszke lehetsz magadra:)


19 évesnek - hű barátom, te se vagy semmi:)


Kérdező: mégis, mit vártál? Olyat kérdezel, ami MINDIG vitát vált ki, tűrd nyugalommal, te kerested, megkaptad.


Üzenet a dohányzó kismamáknak: le a kalappal az akaraterőtök, és a gyermeketek irányába áradó határtalan szeretetetek előtt.

2011. okt. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 A kérdező kommentje:

Egyébként én is egyetértek azzal amit írtál (aki a hamburgeres stb dolgokat írta)

Én nem mondtam hogy dohányzok, nem mondtam semmit.

Azt nem értem ilyenkor miért kell ezzel jönni hogy a gyerek iránti szeretet.....jajj na ez a gusztustalan.

De engem nem izgat a vita, ebben a témában mindig ez van:)

2011. okt. 28. 20:37
 25/67 anonim ***** válasza:
12%

20:15-ös! Tapsolj magadnak, a baromi hasznos hozzászólásért! Ha nem neked szól a kérdés, ne válaszolj, próbálj meg uralkodni magadon!

Nyilván minden jóérzésű embernek lelkiismeret furdalása van, ha csak két slukkot is szív el, de van, aki meg bírja állni, van aki nem, ettől nem leszünk rossz emberek, rossz anyák. Másfél éves a fiam, napi 5-6 szálat szívtam terhesség és szoptatás alatt is, nagyobb, fejlettebb a társainál, a lányommal most 36 hetes terhes vagyok, de ő is nagy babának készül:), és már koraszülött sem lesz

2011. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 A kérdező kommentje:
Ez az.Ezt nem értem én is. Nem tudom a nagy dohány ellenesek miért nem bírják ki, hogy ne kattintsanak rá az ilyen kérdésekre....Akkor legalább megkímélnék magukat az idegeskedéstől:)
2011. okt. 28. 21:25
 27/67 anonim ***** válasza:
93%

Köszi, megvolt a taps, és még hozzácsaptam egy vállveregetést is.

Nem omlok azért össze, mert gusztustalannak tartja bárki, amit írtam, mindenkinek más gusztustalan, számomra pl. a dohányzó pocakos mamiknál nincs gusztustalanabb, de persze nem vagyunk egyformák.

"ettől nem leszünk rossz emberek, rossz anyák." Tényleg nem?

Rosszak lehet nem, csak rosszaBBak. Nekem ez se fér bele, de látom nektek mindegy-lelketek rajta:)


Mindenesetre igen szánalmas, ahogy magatokat is próbáljátok meggyőzni arról, hogy ÓÓÓ, ez nem is árt annyira, és rosszabb lenne?? teljesen letenni, mint időnként egyet egyet elszívni. Valóban rosszabb NEKTEK. A gyereknek meg az az egy egy szál is sokat számít - de persze nektek ez is mindegy. Hát, bocsi, de inkább magamnak tapsolok, meg annak a több ezer nőnek, akik anyaként a legjobbat akarva gyereküknek letették a cigit. Ők VALÓBAN megérdemlik, mert a gyereket előbbre helyezték a saját kényelmüknél.

2011. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
79%

Nem idegeskedem, csak értetlenkedem. MOndjuk valamelyik habzó szájú dohányos anyuka megmagyarázhatná, hogy is van ez:D

Bár gondolom addig nem állok fél lábon, amíg erre magyarázatot adnak:D

2011. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
90%

Az az érdekes hogy pont a dohányzók kezdték a vitát és a provokálást nem értem a kérdező mért azokat bántja akik leszoktak,csak olvasom és ámulok elértünk oda hogy a dohányosok bántják a nem dohányzókat.


És még mindig az háborít fel aki azt írta hogy azzal ártasz ha egyik napról a másikra leteszed.

Ezt nem értem én nem ítélkezem mert mindenkinek a saját döntése mit csinál velem is előfordulhatott volna de hála Istennek nem kívántam egy pillanatra sem meg a cigit amióta terhes lettem,de azért had ne legyen emiatt bűntudatom,hogy nem fokozatosan szoktam le hanem egyből.

2011. okt. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
28%
Nem azzal van baj, hogy elítéljük a nem dohányzókat, atyaég, dehogy! Hisz úgy a normális. Azzal van baj, hogy nem bírjátok megállni, hogy ne válaszoljatok, hisz egyértelműen nem nektek szólt a kérdés!
2011. okt. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!