Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti csináltok 30-sok hetesen...

Ti csináltok 30-sok hetesen álló házimunkát, mint pl. vasalás, vagy inkább "hanyagoljátok"?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 19:26
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mindenki teheti meg, hogy ne legyen hős... :((( De aki megteheti, annak szerintem is kutya kötelessége amíg a gyerekről van szó.
2012. ápr. 19. 20:29
 12/66 anonim ***** válasza:
38 hetes vagyok. Múlt hétig nagyon sokat takarítottam, vasaltam, mostam (főleg a kisruhákat). Hétfőn is kitakarítottam, a kádat is, de mondtam a férjemnek, hogy már nem fogom, neki kell, mert nagy kádunk van, úgy szoktam kimosni, hogy benne guggolok, de most már csak négykézláb ment. Hát elég kemény volt. 32 hetes korom óta vagyok itthon, nagytakarítottam ez idő alatt, de az ablakokat nem én pucoltam. Illetve a konyhaszekrényt és a fürdőcsempét nem én csináltam, de pl. a padlón a fugákat én pucoltam, négykézláb fogkefével, meg a könyvespolcot is én pakoltam le. Fárasztó volt, de kibírtam, viszont most már amíg nem jön a kislányom pihenést tervezek. Persze a szokásos heti takarítást megcsinálom!
2012. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
12%

Kérdezőnek: de. Mindenki megteheti. Ha túl tudsz lépni a társadalmi elvárásokon. Mert még mindig az dívik, hogy a nő a kötelességeit nem hanyagolhatja el és ez alatt a patyolat tiszta lakást értik, meg a többi házimunkát.


Szerencsés vagyok, mert mi külön élünk (végre) mindenkitől. Nem zargat senki a gúnyolódó beszólásával, ha kupi van. Persze régebben megkaptam nálam idősebbektől, a "bezzeg az én időmben" című litániát.

Ők kapáltak, dolgoztak, meg 3 hónapig voltak csak otthon.

Nem érdekel. Az az ő életük és amíg azt látom, hogy meg van roggyanva mindegyik, addig nekem ne meséljék be, hogy az a normális.

Érted?


Én besokalltam már a hősöktől. Persze akit kihasználnak és megkövetelik tőle a munkát, az más. Őket sajnálom nagyon, mert a babavárás kemény munka. Tudom, nekem negyedik. Alig élek.

De aki önként kínozza magát és még példálózik is magával, attól kiráz a hideg.


Ha megteheted, hogy lerakod a munkát, ha férjed olyan, aki megérti, akkor tedd meg nyugodtan. Te és a babád nagyon fontosak vagytok, hidd el.

2012. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
63%

Hát én nem érzem úgy, hogy bármit is hanyagolni kéne, és ettől még azt sem érzem, hogy hős lennék. Nekem tök természetes, hogy mindent csinálok.

37 hetes kismama

2012. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
63%
Jajjj, ez a társadalmi elvárások dolog olyan béna. :))
2012. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:
Nincs férjem, aki "túlsegítene a társadalmi elvárásokon" és "megengedné, hogy ne dolgozzak". Egyedülálló kismama vagyok, elsősorban a gyerekem cuccait vasalom, hogy tiszták legyenek az érzékeny bőrének.
2012. ápr. 19. 20:44
 17/66 anonim ***** válasza:
37%

Minden doki azt ajánlja hogy pihenj és ne dolgozz!

Minden cikk azt írja,h igyekezz a környezetedet rávenni h segítsen.

Hagyjuk már azt aki 40 hetesen sikálja a kádat!

Meg se tudtam közelíteni hajolva a kádat és a mosogatókagylót sem 40 hetesen.

Igazat adok annak a 66%-os válaszolónak.

Én is hanyagolom...első terhességemnél sokat nyomódott a hasam és nem is tudott befordulni a baba,ezért császár lett.

Másodiknál vigyáztam magamra sokat hevertem és normálisan megszültem.

Most a harmadiknál is vigyázok magamra mert az a fontosabb!férjem is segít mindenben,még a mosogatásban is,mert más nincs aki.De a férjem a két nagyobb gyerek rendezésében is segít.

Nem nagyon értem,h hogy lehet h valakinek ne legyen segítsége terhesen...hát ki csinálta azt a gyereket???

A sok hányás, rosszullét ,fájdalom ami a szülessél jár,legalább amiben tudja vegye ki a részét apuka is.

2012. ápr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
18%

Látom a hős kismamák szemében egy megvetnivaló, lusta tyúk vagyok.

Ti dolgotok, én biztos, hogy nem fogok olyat csinálni, ami fizikailag kikészít. Akinek természetes, az szakadjon meg. Na, lehet adni a piros kezeket.


Kérdezőnek: és ezt honnan tudtam volna? Írtad bárhol? Igaz, ciki lenne egyetérteni egy ilyen lusta disznóval, mint én, a többiekkel ellentétben, akik természetesen megcsinálják mindazt, amit előtte.

Én nem fogom. Nekem elég nagy a hasam ahhoz, hogy zoknit se tudjak húzni. Ők meg biztos gumiból vannak, vagy én vagyok túl tré anyagból.

2012. ápr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
28%
17-esnek: köszönöm. Tényleg. Már azt hittem, hogy egyedül maradok azzal, hogy nem tudok már házimunkát végezni.
2012. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy azért nem fordult be, mert nyomódott a hasad? mitől nyomódott, és mi az összefüggés? Az enyém még nem fordult be :(((
2012. ápr. 19. 20:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!