Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Öröm, de belehalok? Hogy...

Öröm, de belehalok? Hogy lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés

Sok éves próbálkozás után a lombikprogramnak köszönhetően kisbabákat várok.

3 embriót ültettek be, meg is tapadt mind a három, de az orvosom magzati redukciót javasol, hogy kettő babát biztonságosan ki tudjak hordani. Valószínűleg az ikerterhesség miatt így is koraszülés lesz a vége, de ha mindhárom baba marad, akkor esélyes, hogy túl korán jönnek a világra és a koraszülöttség, mint tudjuk sok-sok mindent hozhat magával (agyvérzés,vakság stb...)


Azt mondta az orvosom, hogy nem nekem kell választani, hanem ők döntenek majd a magzatok elhelyezkedésétől, méretétől függően.


Ha nem vállalom, esélyes, hogy lesz 3 ici-pici (esetleg beteg) babám.

Ha vállalom, esélyes, hogy a 35-36. hétig ki tudom hordani a 2 megmaradt kicsit, és jó eséllyel kutya bajuk sem lesz.


A józan ész tudom mit mondana és én is azt tanácsolnám másoknak, de így ebben a szituációban lenni....belepusztulok :(


2014. szept. 8. 14:32
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:

Nekem a közvetlen ismerősi körömben van 2 család is, akiknek 3-as ikrei születtek, és mindegyik gyerek teljesen egészséges.

Az egyik családban már felnőttek az ikrek, a másik családban pedig 3,5 évesek.

Pici súllyal születtek ugyan, de minden rendben lett, pedig egyik kismama sem volt nagy testalkatú, nem gondoltam volna, hogy ki tudnak hordani egyszerre 3 gyereket.

2014. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
58%
közvetlen ismerőseim közt két 3as iker pár van. 30asok. harminc éve milyen esélyeik voltak? most itt vannak egészségesek.
2014. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
54%
Én pedig sajnos olyan esetet ismerek személyesen, ahol szintén felajánlották a redukciót, de a szülők nem éltek vele. Mindhárom kisfiú meghalt. Első a szüléskor, második egy óra múlva, a harmadik másnap :( Én azt gondolom, hogy gyermekeket vállalni óriási felelősség, és ezt most itt kezdődik. Döntenetek kell! Én kettőt vállalnék a nagyobb biztonság, kisebb kockázat érdekében!
2014. szept. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
Kérdező, én a redukció mellett döntenék, nekem is lombikom lesz. Mondjuk nem értem, hogy mehettetek bele a 3 embrió beültetésébe, ezt nem is értem, mikor tudtátok jól, h mik lehetnek a következmények. Mindegy. Mi csak kettőt kérünk majd. Amúgy szinte mindig van egy lassabban fejlődő, vagy rossz helyen lévő baba, azt veszik el, h a másik kettő egészségesen fejlődhessen.
2014. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a kedves,biztató szavakat!

Köszönöm, hogy őszintén elmondtátok a véleményeteket!


A férjem maximálisan mellettem áll,nem húz egyenlőre egyik oldalra sem a szíve, sem az esze. Azt mondta, hogy tudja,hogy jól fogunk KETTEN dönteni,nem hagyja rám a nehezét.


Ez nem az első lombikunk volt sajnos :( nehéz út volt idáig :( Ez az 5. beavatkozás. Volt sima és fagyasztott is. Volt, hogy megtapadtak, de elvesztettem őket, volt, hogy meg sem tapadtak....

Most az esélyek növelés miatt kaptam vissza 3 embriót... Állítólag ritkán történik ilyen és orvos is kell hozzá aki megcsinálja, de álmaimban sem gondoltam volna, hogy mind a három ilyen erős lesz most.


A redukció úgy történik, hogy a kiválasztott baba szívébe káliumot fecskendeznek :( :( :( :( és...és... majd felszívódik :( :( :( nem tudom még leírni sem sírás nélkül :(

2014. szept. 8. 21:09
 36/66 anonim ***** válasza:
58%
7 gyermek anyukájaként mondom, hogy ha hármasikreim fogannának, akkor is vállalnám a terhességet (7 gyerek mellé is, legyen az bármilyen kemény). Képtelen lennék bármelyiket is megöletni. Nyugodtan lepontozhattok, akkor is így gondolom! Nagyon sok sikeres hármas terhesség van, és ahogy más is írta, egyes ill. kettes terhességnél is lehetnek komplikációk. És azt is tudjuk, hogy a redukciónál az is benne van a pakliban, hogy a másik két babának is baja esik. Természetesen bárhogy is döntesz, nem ítéllek el, és bármelyik variáció is lesz, sok erőt kívánok hozzá!
2014. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:

Nekem is van a családomban hármas iker,most 4 évesek,teljesen egészségesek.Két kisfiú és egy kislány.Nekik is ezt javasolták,de ők vállalták a három gyermeket.Utólag mondták az orvosok,hogy a kislány volt legalul megtapadva,valószínű ő lett volna,akit abortálnak.

Kívánom,hogy sikerüljön meghozni a helyes döntést!

2014. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
2014. szept. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:

Utolso! Ez.... szavakat nem talalok!! Elolvastam es megkonnyeztem!!

Kerdezo,mindenkepp olvasd el a linkes kerdest!!!! :)

25hkm

2014. szept. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:

Szia

Lelehet pontozni de én nem vállalnám a redukciót. Mi is lombikozunk most lesz a 4-dik. Eddig mindig 2 embriót kaptam vissza és itt is benne van a pakliba 2 vagy 3 baba. 9 éve várunk a babára és nem érdekelne hogy egész végig kórházba kéne feküdnöm én bevállalnám. Én nem tudnám megtenni akikre annyi évet vártam én minden megtennék annak érdekébe hogy a lehető legtovább bent tartsam őket!!! Kérdező ez a ti döntésetek de nem véletlen hogy 3 babát kaptatok ők titeket választottak szüleiknek. Majd írd meg hogy döntöttetek.

2014. szept. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!