Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó eladás után a vevő...

Autó eladás után a vevő hívogat hogy fizessek neki javítási költséget,mennyire jogszerű ez? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Majdnem 2 hónapja hogy eladtam a használt autómat amiről nyílván én is tudtam,hogy nem tökéletes ezért ár alatt is adtam oda a vevőnek(pontos hibáit én sem tudtam,mert nem voltam szerelőnél vele mostanában,azokat amikről én tudtam elsoroltam neki!) az árból alkudozott is,de tudomásul is vette hogy nem egy tökéletes autót vesz.Egedtem is neki valamennyit az árból,nos kipróbálta tetszett neki,kifizette hazament,át is íratta.

Most hogy eltelt majdnem 2 hónap,felhív hogy ezek és ezek a hibák jöttek ki az autón és hogy szeretné ha a javításba valamennyi összeget pótolnék neki.

Kérdezném én hogy ilyenkor nekem milyen kötelességeim vannak? Kell fizetnem valamit vagy csak le akar húzni és ne is foglalkozzak vele és kész?

Annyit mondott még hogy nem akar bírósági ügyet ebből,se nem fenyegetni engem.

Ha számít valamit akkor mindketten magánszemélyek vagyunk!



2023. máj. 25. 12:34
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Próbált még keresni,de nem foglalkoztam vele.

Egy üzenetben azt írta hogy normálisan akarná megbeszélni,mert úgy érzi be lett csapva.

Mi a véleményetek erről?

2023. máj. 25. 20:24
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Üzenet törlése.
2023. máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

22.es: Én is így gondolom,és itthon az egész családom és ismerősök is azt mondták,hogy már sok idő eltelt így nem kell vele foglalkozni és nem szabad magam hagyni! Így is lesz!

Persze ti is ezt mondtátok úgyhogy ez lesz!

2023. máj. 25. 20:58
 24/34 A kérdező kommentje:

Egyébként most néztem meg egy vadonatúj,de tavaly vásárolt adásvételi szerződést itthon,amibe bele is van írva hogy "Az eladó a vevőt a gépkocsi műszaki állapotáról esetleges sérüléseiről részletesen tájékoztatta aki ezt tudomásul vette."

Ennek én eleget is tettem szerintem,hisz amiről tudtam azokat említettem neki. Persze kijöhetett nála olyan hiba amiről esetleg én nemtudtam,de szerintem és ahogy írtátok is,ez már legyen az ő gondja. Nyílván az alatta levő megjegyzés részbe nem írtunk semmit,de gondolom ebből elég a szóbeli tájékoztatás is? Így ha esetleg rendőrséghez/jogi úthoz folyamodna,sem fognak semmit sem csinálni? Jól gondolom? Mivel ez benne van,aláírta és kész?

2023. máj. 27. 12:16
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
#24 Ha nem kapta meg a tájékoztatást, minek írta alá? Márpedig aláírta, és két tanú tanúsítja, hogy látták aláírni. Nem kell foglalkoznod vele, ki hallott már olyanról, hogy veszek egy használt járművet és az első évben nem költök rá? A használt motoromra pár hónappal később, amikor végre mindent is átnézettem egy szerelővel a vételár majd' 40%-át elköltöttem. Eszem ágában nem lett volna a tulajnak mondani, hogy ez meg az sem volt kóser a motorral (meg mondjuk többet is hajtottam abban a pár hónapban, mint ő két év alatt).
2023. máj. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

25ös: Igazad van!

Az én szemszögemből nézve: Ilyen esetben én sem vergődnék,kész betudnám magamnak hogy nem voltam körültekintő és nem vittem magammal szerelőt hogy átnézze a vásárlás előtt,vagy egyeztetve az eladóval és elvinni egy szerelőnél hogy nézze át a vásárlás előtt! Én ezt meg is engedtem volna neki nyugodt szívvel!

Sajnos családban két eset is volt aki belefutott hasonló esetbe és ők sem vergődtek senkinek sem,hanem betudták saját hibának hogy nem vittek szerelőt.

Ott konkrétan az egyik esetnél az akkor kb. 800ezret érő autóra ráköltöttek kb. 5-600ezret a kötelező dolgokon kívül!

A másik esetnél pedig egy kb. Akkor 500ezres autónál a javítási költség 240ezer volt ezis szintén a kötelezőkön kívül és mégsem vergődött egyikőjük sem!

2023. máj. 28. 07:16
 27/34 anonim ***** válasza:

#26 Illetve tegyük hozzá: még ha át is nézeti egy szerelővel, aki mond neki egy árajánlatot, hogy vétel után mennyit kell majd rákölteni, amennyiért adtad és még alkudott is belőle, nem biztos, hogy talált volna legalább olyan állapotút annyiért, és fizethette volna a szerelőt is, hogy nézzen át neki minden autót, ami után érdeklődik.

Ráadásul amikor a szerelőtől elhoztam, megsúgta, hogy ilyen jó állapotút ritkán lát ebből a típusból, és amikor elmondtam neki, mennyiért vettem, nem akarta elhinni, milyen jól jártam.

2023. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom amúgy elhangzott-e már, az első pár válasz óta nem követtem a dolgokat, de még egy valamit tudni kell: az nem elég, hogy "a szerelő szerint ez a rossz és ekkora árajánlatot adott". Azt bizonyítani is kell. Gondold el, most én itt vagyok mint autószerelő, írok magamnak egy állapotfelmérő papírt, amire mindenfélét összehadoválok, meg aztán írok magamnak egy zsíros árajánlatot a lehető legdrágább alkatrészekkel, lepecsételem saját magamnak, aztán tartom a markom az eladónál, hogy hahó barátom ennek a felét fizesd ki, közben meg semmi baja nincsen. Ez elég erősen kihasználható lenne. Ugye a kopó-fogyó alkatrészek eleve nem számítanak rejtett hibának, ami pedig az lenne, pl. magas olajfogyasztás, azt pedig bizonyítani kell, nem tarthatja csak úgy a markát, "mert a szomszéd komám aszonta". Ezt fizikai bizonyítékkal alá is kell támasztani. Ha nem akarsz fizetni és jogi útra terelné, ott is csak akkor fognak vele foglalkozni, ha tudja bizonyítani, hogy a követelése valós alapokra épül.
2023. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

27es: Ahogy én utána jártam,jó árban kapta meg mert ennyiért csak foglalkozósak vannak amire lehet költeni tehát ezt tudhatta volna ő is,így szerintem oka nincs a vergődésre,mert ahogy korábban is írták az alkuval megspórolta a javítási költség nagy részét is!

Azaz ha rendberakatná is ottlesz mintha teljes áron vette volna meg,de akkor már nem kell költeni a javításokra pluszban. Azaz nem értem miért volt ez a vergődés,de ahogy szokták mondani aki hülye azon sajnos nem lehet segíteni.

2023. máj. 28. 21:57
 30/34 A kérdező kommentje:

Szerintetek akkor a jogi/rendőrségi úttól nem is kell tartanom?

Én tisztának érzem a lelkiismeretem,mert minden általam ismert hibát elmondtam neki.

Rendőr és autókereskedő ismerősöm is van akik azt mondták hogy a szerződés egyértelműen kimondja amit fentebb is írtam hogy "Az eladó a vevőt az esetleges hibákról,sérülésekről tájékoztatta,aki ezt tudomásul vette." És ugye ezt hitelesíti a vevő az aláírásával is.

Nyílván mindkettő aztmondta nembaj ha a megjegyzésbe ezek nincsennek beleírva,de ezzel ki fogják nevetni kb. és el fogják hajtani a francba mert nincs kapacitásuk ilyesmivel foglalkozni.

2023. máj. 28. 22:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!