Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó eladás után a vevő...

Autó eladás után a vevő hívogat hogy fizessek neki javítási költséget,mennyire jogszerű ez? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Majdnem 2 hónapja hogy eladtam a használt autómat amiről nyílván én is tudtam,hogy nem tökéletes ezért ár alatt is adtam oda a vevőnek(pontos hibáit én sem tudtam,mert nem voltam szerelőnél vele mostanában,azokat amikről én tudtam elsoroltam neki!) az árból alkudozott is,de tudomásul is vette hogy nem egy tökéletes autót vesz.Egedtem is neki valamennyit az árból,nos kipróbálta tetszett neki,kifizette hazament,át is íratta.

Most hogy eltelt majdnem 2 hónap,felhív hogy ezek és ezek a hibák jöttek ki az autón és hogy szeretné ha a javításba valamennyi összeget pótolnék neki.

Kérdezném én hogy ilyenkor nekem milyen kötelességeim vannak? Kell fizetnem valamit vagy csak le akar húzni és ne is foglalkozzak vele és kész?

Annyit mondott még hogy nem akar bírósági ügyet ebből,se nem fenyegetni engem.

Ha számít valamit akkor mindketten magánszemélyek vagyunk!



2023. máj. 25. 12:34
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
#30 Nem kell tartanod, nem fogják komolyan venni, ha meg mégis, majd fizetheti ő a kártérítést.
2023. máj. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

31.

Akkor a két ismerős jól beszélt!

Köszönöm mindenesetre a megerősítést részedről is! :)

2023. máj. 28. 22:47
 33/34 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy rendes ember vagy. Jól tetted, hogy nem hagytad lehúzni magad. Sajnos a rendes embereket sokan megpróbálják kihasználni
2023. máj. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
33.as: Crisopher: Sajnos igen,jó de egyben rossz tulajdonságom is hogy túlságosan őszinte és sokszor jószívű vagyok bárkivel,legyen az ismerős,rokon,idegen stb.. és sajnos sokan ezt nem becsülik,próbálják meg kihasználni,de én persze nem hagyom magam. Sajnos ilyen a mai világ,hogy nagyon sok "embernek" nevezett valakiben nincs meg a tisztességes emberség.
2023. máj. 29. 00:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!