Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó eladás után a vevő...

Autó eladás után a vevő hívogat hogy fizessek neki javítási költséget,mennyire jogszerű ez? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Majdnem 2 hónapja hogy eladtam a használt autómat amiről nyílván én is tudtam,hogy nem tökéletes ezért ár alatt is adtam oda a vevőnek(pontos hibáit én sem tudtam,mert nem voltam szerelőnél vele mostanában,azokat amikről én tudtam elsoroltam neki!) az árból alkudozott is,de tudomásul is vette hogy nem egy tökéletes autót vesz.Egedtem is neki valamennyit az árból,nos kipróbálta tetszett neki,kifizette hazament,át is íratta.

Most hogy eltelt majdnem 2 hónap,felhív hogy ezek és ezek a hibák jöttek ki az autón és hogy szeretné ha a javításba valamennyi összeget pótolnék neki.

Kérdezném én hogy ilyenkor nekem milyen kötelességeim vannak? Kell fizetnem valamit vagy csak le akar húzni és ne is foglalkozzak vele és kész?

Annyit mondott még hogy nem akar bírósági ügyet ebből,se nem fenyegetni engem.

Ha számít valamit akkor mindketten magánszemélyek vagyunk!



2023. máj. 25. 12:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Letiltod , házhoz nem jön ha igen közlöd nem fizetsz zaklatásért fenyegetésert feljelented ha nem koccol . Azért finomkodott 2 alternativával mert így kapna nyomok nélkül ajándék pénzt .
2023. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:
100%

"Akkor ha esetleg hív megint,nyugodtan elküldhetem a francba?"

Hát az a minimum!! Tul jószívu vagy! ne hagyd magad kihasznalni!

2023. máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Kedves és segítőkész emberek vagytok amit nagyon köszönök!

Nyílván így lesz és kiállok magamért,nem fogom hagyni hogy egy ilyen féreg kihasználjon,mert nem is fog tudni!

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

2023. máj. 25. 13:12
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Én letiltanám, kinek van kedve, ideje ilyesmin idegeskedni.
2023. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

14.es: Mármint a telefonomon a számát,hogy még csak hívni se tudjon? Írni még nem írt semmilyen felületen sem!

Igazad van egyébként,nekem sincs kedvem az ilyen hülyeségekhez!

2023. máj. 25. 13:28
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Számát letiltod, nem tud keresni, reméljük nem fog máshol bepróbálkozni
2023. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismét felkeres téged akkor közöld vele határozottan hogy semmit nem fgosz fizetni, elmondod hogy így is áron alul adtad el, és ezen felül is még enegdtél az árból amikor alkudozott, így azt tekintse annak hogy megpsóroltad neki azt a pénzt vételkor amit most ráköltött úgy hogy ne pattogjon mert nincs rételme. Általad ismert hibákról tájékoztattad, tudomásul vette, ennyi, ezen nincs mit ragozni. Tudta hogy miylen autót vesz, és azt is hogy a hiba előjöhet vásárlás után 2 nappal késöbb aminek eddig nem volt baja, és az már közel sem a te sarad.
2023. máj. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Fel se vedd a telefont többet.
2023. máj. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg pár hét múlva, elcsitult-e a fickó, vagy volt folytatása.
2023. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Le akar húzni a vevő. Egyébként javítás után mit akar már egyáltalán? Bizonyítani sem tudja már, hogy a hiba bármikor is előjött volna.
2023. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!