Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ittas vezetésért kategória...

Ittas vezetésért kategória eltiltást kaptam. Kell utánképzésre mennem, vagy bármit csinálnom, vagy használható a jogsim?

Figyelt kérdés

Annak idején ittasan vezettem (elismerem, hiba volt, vezekeltem érte, megtanultam a leckét), a bíróságon sikerült kilobbizni, nagyobb időtartamért cserébe (minimális véralkoholomért minimális 6-12 hónap helyett 2 év), hogy az SMKP jogosultságomat meghagyták, csak a B kategóriától tiltottak el. Kiváltottam az új jogosítványt, amin fel van tüntetve a B kategóriám is, és a megjegyzés, hogy ettől eddig el vagyok tiltva. A néni az ablakban azt mondta, hogy minden további nélkül használhatom gépkocsivezetésre is, miután lejárt az eltiltás, egyszerű papírmunka kicseréltetni, és csak akkor kell lecserélni, ha esetleg zavar, hogy benne van a rovott múltam.

A kérdésem, hogy igaza volt? Úgy tudom, az átlagos, teljes jogosítvány bevonásosoknak valamiféle utánképzésre kell menniük. Reális, hogy ezzel, a csak kategória eltiltással én ezt megúsztam?



2015. júl. 14. 05:20
 1/5 anonim válasza:
59%

Lehet,hogy képzés nélkül megúsztad! Mert ha jól emlékszem , akkor képzésre kell menni!

Ja az utolsó mondatodra pedig azt,hogy ez meleg helyzet volt! :-) :-) :-)

2015. júl. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy a jogszabály szerint akinek 6 hónapnál hosszabb időre bevonták az engedélyét, annak kell az utánképzés.


Persze egészen pontosan te tudod, hiszen a határozatban le van írva, kell-e utánképzés.


Én mindettől függetlenül az okmányirodai ügyintézőnek hinnék, hiszen minden benne van a szgépes rendszerben, és ő csak az alapján tud bármit kiállítani.

2015. júl. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A határozatban nem volt szó utánképzésről. Végül is eldöntöttem, nekiállok végigjárni a hivatalt, hogy lecseréljem, mégse legyen benne a megrovás, ha nem muszáj, akkor majd kiderül, mi a helyzet
2015. júl. 14. 14:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell utánképzésen részt venned. Ha kellett volna, akkor már kaptad volna az erre való felhívást az okmányirodától, pontosabban az azt magába foglaló hivataltól.


Köszönheted a sikeres lobbizásodnak, az engedékeny bírónak, annak a szakpolitikusnak, aki annak a bizonyos 6. bekezdésnek a törvénybe iktatását javasolta 2002-ben, és annak a többségnek, akik megszavazták a törvénymódosítást.


„1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről”

„18. §

(4) Utánképzésen kell részt vennie annak a járművezetőnek

a) akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra, illetve

b) akit a bíróság közlekedési bűncselekmény elkövetése miatt a járművezetéstől eltiltott, továbbá

c) akinek vezetői engedélyét a közúti közlekedési előéleti pontrendszer alapján az eljáró hatóság visszavonta.

5) A vezetői engedély csak abban az esetben adható vissza, ha az érintett személy igazolja, hogy az utánképzésen részt vett.

(6) Az utánképzésen nem kell részt vennie a járművezetőnek, ha az eltiltás csak járműkategóriára vagy járműfajtára terjed ki, és az a vezetői engedély visszavonásával nem jár.”

2015. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Idő közben ugyan nem jutottam el az okmányirodáig, de a határon átmentem, ahol elkérték a jogosítványomat, majd vissza is adták, tehát kiderült, hogy valóban jó vagyok, viszont vagy tíz percig telt nekik kiokumlálni a végeredményt, tehát mindenképpen megéri kicserélni a papirost egy újra.

2015. júl. 21. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!