Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért néznek le minket,...

Miért néznek le minket, kamionosokat?!

Figyelt kérdés
Kamionozom,ugyan nem régen,de ez mitsem változtat azon hogy napmint nap az életünket visszük latba,azért hogy eleget tegyünk a világnak! Mindenhonnan kivagyunk tiltva,megfizetve pedig nem,de a büntetéseket zsebböl kell fizetni! Hol itt az igasság?ugyanojan munka ez mint a pedagógusoké,csak mi nem sztájkolhatunk
2008. dec. 21. 02:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nézlek le benneteket! Árukiadó (bizt. őr) vagyok egy multinál, látom, hogy mit pörögtök egy nap, mert "kanyarra" fizetnek, Ti is a vajat keresitek a kenyérre. Én még rakodni is segítek mindenkinek, mert ti időre dolgoztok mi meg órabérbe, és kell a mozgás!!!
2009. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Minden munkának megvan a fontossága!hisz egy körforgásrol beszélünk
2009. jan. 22. 19:08
 43/86 anonim válasza:
77%
Azért teszik mert fogalmuk sincs milyen ez a munka.Milyen nehézségekkel jàr.Ha egy kamionos àll a dugo miatt azt késöbb be kell hoznia.Ezért vannak a sebbeségtullépések, hasonlok.Azt senki nem fogja figyelembe venni ha gond van.A lényeg hogy az àru idöben ott legyen ha mégsem akkor kirugnak.Én kamionozok és még egy balesetet se okoztam viszont napi rendszereséggel sikerült eddig elkerülnöm kedves autostàrsaim szerencsétlen manövereit.Igen vannak kamionosok akik azt hiszik csak övék az ut.De mindenféle emberböl van ilyen.Mindenkinek megkéne probàlni tiszteletben tartani a màsikat és e szerint közlekedni.Ez lenne a tökéletes megoldàs.De ugyebàr nem lehetséges mert a vilàg ahol élünk nem tökéletes.Tiszteletem és elismerésem minden kollégàmnak aki jol végzi a munkàjàt.
2009. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 A kérdező kommentje:
nekedis biztonságos jó utat kivűnunk
2009. jan. 26. 23:09
 45/86 anonim ***** válasza:
hát azért egyszer odaülhetne a kamionos mellé valamelyikőtök és pontosan ugyan úgy csináljátok végíg azt amit ők!!!és még mindig jopbb helyzetben lesztek,mert vezetni nem kell,csak ülni.akkor alszol mikor ő,akkor eszel,annyit fizetsz a kajáért mint ő,és naponta 2,5 euróért zuhanyzol,50 centért wc-zel.még így is kimarad a baszogatás ha késel a le,vagy felrakóhelyről.tudjátok 10-15 perc késés miatt lehet két napot vársz.és akkor már nem pörög a km,amiért ugye a fizetést adják.ja és el kell viselni azt,hogy nem látod a családod hetekíg.sokszor nincs magyar akihez szólj.a személy autósok meg sokszor tév hitben élnek,azt hiszik 40 tonnáva úgy lehet megállni meg fordulni,tolatni mint egy személyautóval.egyszer vezetnétek kamiont,megváltozna a véleményetek.egyébként meg rég volt a kamionos szakma megfizetett...erről ennyit.üdv:egy kamionos feleség,aki ott ült az utasülésen 5 hétíg...
2009. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
100%
Egy kamion teljesen más mint egy személykocsi. Nem is úgy fordul és nektek is figyelni kell a kamionra nem csak a kamionosnak rátok. A kamionoknál elég nagy holttér is van, amiben akár egy egész kocsi is eltűnhet. És h milyen jó a kamionosnak mert egész nap vezet és milyen jól keres??? Egyáltalán nem keres jól, ahhoz képest mennyit dolgozik. Heteket távol van a családjától, úgy nőnek fel a gyerekek h nem is látják őket. Meg soroljátok h mennyi balesetet okoznak. Láttam egy statisztikát,hogy az olyan balesetekben amelyikben kamion is részt vesz, azoknak a 84%-ában nem a kamionos a hibás!!!! Jó-jó persze vannak barom kollégák is, ez tény és való. És minek ennyi kamion az utakra?? Szerintetek a tescoban terem az alma?? Vagy amin éppen ülsz vagy bámulsz azt mi vitte el a boltba?? Vasúton sokkal lassabb és drágább a szállítás. A tehervonat minden vonatnak elsőbbséget ad.
2009. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 anonim válasza:

Ez a dolog megint kétoldalról közelíthető meg. Nyilván Vannak előítéletek, mint megannyi más emberrel szemben is (pl szőke nők, rendőrök). Viszont itt sem lenne szabad általánosítani. Ez a nagy baj sajnos. Nagyon nagy felelősséggel jár a kamionvezetés, és sajnos sokan nem bírják felfogni hogy magasan ül a sofőr egyrészt, másrészt a holtterek sokkal nagyobbak mint egy személyautóban.

De a másik oldal az, hogy van rengeteg bunkó sofőr is, aki nem húzódna lentébb, szemrebbenés nélkül felcsap egy tócsát stb.



Egyébként meg még annyit írnék a sztrájkkal kapcsolatban, hogy Franciaországban sztrájkoltak a kamionosok olyan 2000 körül, még az élőállat szállítók is, és láttam ahogyan jött a dögszállító mert az állatok nem bírták ki...


Csak akarat kell a sztrájkhoz semmi több.

2009. jún. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:

jó kis vita alakult ki.itt egy link érdemes megnézni.ebből van a baj.ja és a kamionos lehet ezért nem tud haza menni a családjához,és ezért lesz kevesebb fizetése.és ez csak 1 eset egy napon:


videa.hu/videok/jarmuvek/leverkusen-stau-auto-zrEi2AUJWBTGKoYY

2009. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 A kérdező kommentje:
hát eggy biztos,veszélyes melo,és nemis szerelemmunka,pedig sokan azthiszik,énis azthittem,hogy a szállitás mijen jo.jois,de jobb mint a kőmüves stb..
2009. nov. 22. 01:13
 50/86 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a kőművesnek legalább látszik a munkája, nálatok csak az látszik, hogy száguldoztok a faluban.
2009. nov. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!