Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány idegen nyelvet beszélsz...

Hány idegen nyelvet beszélsz és milyen szinten beszéled őket?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 03:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
90%
*messzire mennem vele, lemaradt egy betű.. :)
2012. febr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó! Maximálisan át tudom érezni a helyzeted, nálam is hasonló a szitu. A beszéd megy kevésbé, hiába ismerek rengeteg szót, hiába tudom a pontos nyelvtant, mivel egy ideje szóban nem tudok gyakorolni senkivel így nem igazán megy.
2012. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
100%

" :D Hihetetlen ez a gyakori kérdések...


Itt mindenki minimum 1 nyelvet beszél folyékonyan + egyet középszinten + 1 nyelven elmakog. :D Ez nevetséges, miközben a felsőoktatásban tanulók több mint a fele nem kapja meg a diplomáját mert még egy szaros középfokú nyelvvizsgát sem tud teljesíteni. Úgy látszik ez az oldal fokozottan értelmiségi :D:D:"



Egyfelől igazad van, mert én is azt tapasztalom, hogy amíg az ember nem beszél egy nyelvet felsőfokú szinten, addig egyszerűen nincsenek meg a fogalmai arról, hogy mia nyelvtudás, nem tudja megítélni magát objektíven. Ezért van az, hogy minden angol középfokú nyelvvizsgával rendelkező kamasz azt hiszi, hogy tud angolul, míg aki valóban tud, teljesen máshogy látja. Ami itt egy középfokú nyelvvizsgának megfelel, azzal még egy anyanyelvi újságot sem lehet elolvasni. Plusz a nyelvvizsgához nem feltétlenül a nyelvet kell tudni, hanem "nyelvvizsgaiul". Egy papír nem takarja azt a szintet, ami rá van írva.


Másrészről viszont szerintem erre az oldalra valóban inkább értelmiségiek járnak. Nekem angol felsőfokúm van, 8 éves korom óta tanulom és mindenki nyelvzseninek tart :P Való igaz, jól mennek a nyelvek. ezen kívül még tanulok németet, illetve majd újrakezdem az oroszt.

2012. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
100%

orosz - folyékonyan (felsőfok körül), bár írás olvasás kicsit döcögős, főleg a kézen írott cuccoknál (félig orosz családból származom)


magyar - anyanyelv (a család másik fele magyar) :)


angol - felsőfok fölött (UK területén tanulok egyetemen)


német - középfok, eltársalgok hétköznapi témákról, persze simán meg lehet fogni, főleg a szókincs miatt


francia - alapszint, 3 évig tanultam anno, bár beszélni nemigen tudnék, de olvasás után értem/ki tudom következtetni a lényeget


középsuli alatt anno tanultam olaszt és latint is (suli utáni fakultáció 2 évig, heti 1-2 órában), bár ezekből nem sok minden maradt meg sajnos

2012. márc. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
90%

angol - közel anyanyelvi szint

francia- felsőfok


Mindkét nyelvet napi szinten használom, szakfordítóként is dolgozok, de ennek ellenére persze világosan látom, hogy még mindig van hova fejlődnöm. Első körben pl. rá kellene vennem magam egy gazdasági nyelvvizsgára, amihez magyarul sincsen sok affinitásom, a munkám során viszont jól jönne.


(új)görög, orosz, holland - alapfok-középfok, de mivel ezeket nem használom napi szinten, így mindegyikből rengeteget felejtettem

német, spanyol - valaha alapfokon tudtam, mára inkább a megértésre korlátozódik a dolog

latin - csak az a szégyenletesen kevés, ami az orvosin ragadt rám


Én úgy látom, hogy a boldoguláshoz 1 nyelv - lehetőleg angol - alapos, minimum felsőfokú ismerete, valamilyen tisztességes szakma (a diploma komoly előny, de nem előfeltétel) és szaknyelvének ismerete kell, minden további nyelvismeret inkább csak pluszt ad, ha a megfelelő multinál helyezkedsz el vele. Egy nyelv magabiztos elsajátítása után a többit már gyerekjáték megtanulni, legalábbis nekem könnyű volt. A mai eszemmel egyébként második nyelvnek oroszt vagy kínait választanék.

2012. márc. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
100%

németet alapszinten,

angolt középszinten (jelenleg ezt szeretném a leginkább fejleszteni),

és oroszul meg japánul nagyon alap szinten (betűk/szótagjelek ismerete meg egy-két szó és mondat)

2012. márc. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
100%
Német felsőfok, angol alapfok, oroszul még olvasok, de már szinte semmit nem értek belőle.
2012. márc. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
100%

Angol C1 (Telc)

Francia B2 (BME)

a német alapfokon megy

2012. márc. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
100%
Német felsőfok,abból folyékonyan beszélek, angol még csak alapfok.
2012. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
100%

Angol (folyekony - kozel anyanyelvu szinthez)


Nemet (folyekony - szaknyelv kevesbe megy mint az angol eseteben mivel egyetemen soha nem tanultam ezen a nyelven)


Holland (folyekony - ezen a nyelven dolgozom, de meg messze vagyok az anyanyelvu szinttol)


Francia (eros, de meg nem folyekony - ezen a nyelven jol tudok a szakmamon belul (olvasni es irni is jol tudok), viszont vannak bizonyos temak melyekrol nehezebben megy a tarsalgas, mivel nem vagyok jartas a szokincsben)


Portugal (regen ez is folyekonyan ment mivel tobb evig eltem a nyelvteruleten de mara a gyakorlat hianya miatt (meg a francia jelenlete) meglehetosen kopik. De 2-3 het alatt szerintem rendbe tudnam hozni mivel erteni meg ertem.


(ja igen minden nyelvet nyelvteruleten sajatitottam el, tehat nem vagyok nyelvzseni es bizony az evekkel kopnak is a nyelvek melyeket nem hasznalom napi szinten)

2012. ápr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!