Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány idegen nyelvet beszélsz...

Hány idegen nyelvet beszélsz és milyen szinten beszéled őket?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 03:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim válasza:
100%

angol középszint

szerb anyanyelvi szint

norvég szintén anyanyelvi szint

2012. ápr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó, ha te magyar születésű vagy, akkor már minimum 40-50 évesnek kell lenned, ha nem többnek. Az általános nézet szerint, minimum 15-20 évet kell eltölteni az adott nyelvi környezetben ahhoz, hogy ténylegesen "anyanyelvi" szinten beszélj. Sokan dobálóznak a felsőfokkal is, de azért anyanyelvi szintet nem sokan mernek kijelenteni, pláne nem 3 nyelven. Megosztanád velünk, hogy erre a tudásra, hogy sikerült szert tenned? Komolyan érdekel. Max úgy tudom elképzelni, hogy Szerbiában születtél, de Magyarországon tanultál (vagy fordítva), aztán vagy 20 évre átköltöztél Norvégiába.
2012. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
100%
Ez milyen altalanos nezet ? 15 - 20 ev ? Ezt te honnan veszed ? Komolyan erdekel...
2012. ápr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
49%
Miért szerinted mégis mennyi? Anyanyelvi szintről beszélünk. Sok majom beírja, hogy már anyanyelvi szint közelében van mert egy évig cserediák volt.
2012. ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Az még hagyján, ha valaki egy évig cserediák volt, azok azért már tényleg tudják vmennyire a nyelvet, még ha nem is anyanyelvi szinten. De én már többször hallottam olyantól, aki rendelkezik egy 60%-os felsőfokkal, hogy ő bizony már anyanyelvi szinten tud. Vagy múltkor valaki kiírta, hogy ő 3 nyelven beszél, angolból egy felsőfokú, meg még 2 nyelvből 1-1 alapfokú nyelvvizsgája van. Így utóbbi kettőnél kicsit elmosolyogtam, mert beszélni egy nyelvet nem egyenlő azzal, ha tudok valamit alapfokon.

2012. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
100%
Igen-igen... Én is pont ezek miatt fogadom egy kicsit kétkedve az ilyen 3-4 nyelv anyanyelvi szint típusú beírásokat. Nem azt mondom, hogy nem lehetséges, de nem mondjuk 4-5 év alatt. Ráadásul ezeket egyszerre anyanyelvi szinten tartani!!! Hát érdekes, ugyanis mindenki tudja, hogy amelyik nyelvet nem használjuk aktívan az megkopik. Magyarok, akik huzamosabb ideig (több 10 év) külföldön élnek, néha még a saját anyanyelvüket is törik.
2012. ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen egyetértek. Hasonló ez ahhoz, mint amikor a sok idióta beírja facebookra, hogy 2 nyelvet beszél, mert tanulja őket az iskolában. Holott a legtöbben meg se tudnak mukkani, ha idegennyelvi környezetbe kerülnek.
2012. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
61%

37-es! Az a poén, hogy nekem is ki vannak írva, amiket épp tanulok ,de én tényleg csak viccből raktam ki. Sosem mondanék olyat, hogy beszélek ilyen meg olyan nyelven. Angolból van felsőfokú nyelvvizsgám, de arra sem mondom, hogy beszélem, hanem azt, hogy elvileg tudok felsőfokon beszélni. Azért elvileg, mert most oké, hogy a papír azt mutatja, de sajnos még nem volt alkalmam igazi angol környezetben használni a nyelvet :( Pedig nagyon szeretném.

Nagyon sokan azt hiszik, hogy ha elmakognak egy nyelven, akkor már beszélik. És ez öreg hiba. Emlékszem volt egy angolos társam, aki előadta, hogy ő tud franciául, mert ő tanult, én meg épp akkor kezdtem és csak annyit kérdeztem tőle franciául, hogy hány óra van, és nem értette :D de akkor legalább ne mondana ilyet, hogy beszéli... most oké hogy tanult, de az ,hogy tanultam valamit nem egyenlő azzal, hogy tudom is.

2012. ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
51%
Valószínűleg sokaknál van ez a félreértés. Azt hiszik a felsőfokú nyelvvizsga, vagy egy év erasmus már anyanyelvi szint. De most őszintén 3 nyelvet ki tud csak úgy lazán anyanyelvi szinten tartani? Ráadásul három ilyet, hogy magyar, norvég és szerb? Mondjuk ott még beficcent egy angol közép is, de azt hanyagoljuk. Milyen élethelyzetek vannak amikor 3 ilyen nyelvet folyamatosan használsz? Ezért mertem megkérdezni, hogy ezt a tudást hogy szerezte meg. És igen, komolyan érdekel. Mert elhiszem, ha van alapja...
2012. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
90%

Egy ev csere diak (ahol az ido nagy reszet a tobbseg kulfoldi es nem helyi diakokkal tolti) es 15-20 kozott hatalmas kulonbseg van. Szerintem ha valaki kulfoldon el egy orszagban, ahol ott tanul, dolgozik, eli a mindennapjait, csaladot nevel, stb. 5-7 ev alatt siman el tudja sajatitani ugy a nyelvet mint egy anyanyelvu...


A nyelvvizsga az egy baromsag, azzal egyetertek (mas orszagban nincs is egy erre epulo ipar, ez csak magyar szokas); azonban 2 idegennyelvet anyanyelvu szinten megtanulni, messze nem lehetetlen. 4-5-t mar eleg nagy kunszt, de meg ez sem teljesen lehetlen.


Abban igaza van mindenkinek hogy ketkedve kell fogadni az "en perfekt vagyok nemetbol" meg "angol felsofok mint egy anyanyelvu" (az ilyen emberek elobb utobb ugy is leegnek valahol vagy valamikor; pl megkerik hogy egy kozepesen nehez jogi szoveget forditsanak - ennek pont tanuja voltam), azonban leteznek olyan emberek akik igenis jol tudnak tobb kulfoldi nyelvet.


A munkahelyemen van egy no aki tenyleg 4 nyelvet beszel (es itt en nem a felsofoku nyelvvizsgarol beszelek hanem azon tul). Tokeletesen tud forditani, kifejezni magat, szep a kiejtese, jol es helyesen ir (en is beszelem mind a 4 nyelvet, es ezert tudom, hogy mennyivel valasztekosabban es szebben tud beszelni mint en szinte barmelyik nyelven), stb es nem jott tobb nyelvu csaladbol. Szorgalom es verejtek, tehetseggel paroztatva sokra megy.

2012. ápr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!