Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány idegen nyelvet beszélsz...

Hány idegen nyelvet beszélsz és milyen szinten beszéled őket?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 03:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:

Angliában élek 11 hónapja, folyékonyan beszélek főleg azokról a témákról amik gyakran szóba kerülnek, a munkához kapcsolódó dolgokról. Persze vannak témák amikről nehezebben tudok beszélni.

Németet kb 40%-ban megértem ha olvasom, de a mondatok képzése nem igazán megy még. 3 hete kezdtem el feleveníteni a dolgokat.

2013. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:

Angol középfok. Lassan szeretném letenni a felsőt. Héber középfok. Német alapfok.


14/f

2013. aug. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:

Angolul es gorogul anyanyelvi szinten,vagy nem tudom hogy kellene azt pontosan megfogalmazni mashogy amikor az angol es gorog anyanyelvuek azt hiszik,hogy en is az vagyok.

Nemetul kozepfokon beszelek,vagyis elboldogulok ha kell.

2013. aug. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:

Hát akkor a kérdés alapján akkor felsorolom minden nyelvtudásom, fentről lefelé :D

Angolt felsőfokon (C1), franciát középfokon (B2), japánt valahol az alap- és a középfok között. Oroszul alapszint közepe (A1-A2), nemrég kezdtem a mandarin kínait, szóval az elég alap, de az írás a japántudásom miatt gyerekjáték. Aztán kicsi spanyol, abból pont annyi, hogy heló-szia-mizu, meg pár szó, németből tudok kávét kérni, meg egy-két bemagolt mondat is megy (ezek ketten A0,5 :D)

Görögül köszönés, számok. Koreaiul tudok összesen 3 szót. Kantoni kínaiul kettő szót (Kiejteni, mert írni más, azt többet) Latinul egy-két közmondást, olaszul egyetlen mondatot (kávét kérni :D)


Jelenleg csak franciát és kínait tanulok, a többi egyelőre szünetel, amíg ezek ketten nem lesznek legalább C1-ek, de utána szép sorban mindegyik meg akarom tanulni, minimum B2-es szinten :) Meg még tervben van egy csomó ezeken kívül :D


Nyelvvizsgám csak angolból van, középfok. Kb. 3 éve menni akartam felsőfokra, de végül nem mertem megugrani, azóta úgy hagytam, mivel most úgy is egyetemista leszek (ráadásul nyelvszakos)


Kiejtés annyira jól megy, hogy anyanyelviek szokták rám azt hinni, hogy brit vagyok, franciának is néztek már (bár akkor csak egy franciatanár volt), minden nyelvből a kiejtést a legkönnyebb elsajátítanom, na de mivel ez túl szép lenne, hogy igaz legyen, az univerzum úgy teremtett meg, hogy szóban nagyon stresszes legyek. :D Akadozom, mindig meg kell állni gondolkodni, hogy rakjam a szavakat. :/ Ezt meg ugye gyakorlással ki lehetne kúrálni, csak a környezetem 80%-a nem beszél idegen nyelven, 19% örül, hogy megszabadult az angol-, francia- vagy némettanulástól, a maradék 1%-nak meg „most nincs kedve” :D


20F

2015. ápr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Végigolvastam a válaszokat, és találtam egy érdekes dolgot, ami csupán annak tudható be, hogy hiába beszélünk egy nyelvet, akár egy nyelvjárást, ahányan vagyunk, annyiféle nyelvváltozat él, mivel én másképp értelmezem azt, hogy „beszélni egy nyelven”.

Nekem a kevés nyelvtudás is azt jelenti, hogy beszélek picit egy nyelven, de a fentebb felsoroltak közül inkább csak az angolra merném mondani, hogy „tudok angolul”. Tehát én a „tud” igével fejezem ki, amit valaki előttem a „beszél”-lel, ezért válaszoltam úgy a kérdésre, hogy ezeket BESZÉLEM :D

2015. ápr. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
Angol: középfok. Német: régen közép és felsőfok között voltam, most kb. alapfok, de igyekszek visszahozni a tudásomat a régebbi szintre. Olasz: nemrég kezdtem el tanulni, egyenlőre még az alapfokot se értem el. Angolból és németből középfokú nyelvvizsgám van, olaszból is szeretnék és az egyik nyelvből kéne felsőfokú, de azt majd később, először a németre és az olaszra koncentrálok.
2015. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
Itt tényleg a legtöbb ember 3-4 nyelven beszél. Na persze. :D
2015. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
55, 74 kész voltam. Magyar háryjánoskodások.
2017. okt. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:

"Kiejtés annyira jól megy, hogy anyanyelviek szokták rám azt hinni, hogy brit vagyok, franciának is néztek már."


Nem kell minden udvarias dicséretet komolyan venni.


Azért ezeket a magamutogatókat csak arra kérném meg, hogy az általuk állított nyelveken csak 5 percig olvassanak fel jó kiejtéssel, hibátlanul, mondjuk egy átlagos, wikipédiás szöveget. A magyar gyakorlatilag egy nyelvhez sem hasonlít, szóval kétségeim vannak az itt belőtt szintekkel szemben.

2017. okt. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:

"Angolul es gorogul anyanyelvi szinten,vagy nem tudom hogy kellene azt pontosan megfogalmazni mashogy amikor az angol es gorog anyanyelvuek azt hiszik,hogy en is az vagyok."


Bedőlsz a biztató dicséreteknek, tesa. Önismeret. Azt mégsem kérdezhetik/állíthtják, hogy te Seholsincsen a Semmittudás Nyelviskolában tanult nyöszörgő kelet-európai klampec vagy(-e)?


Mondjuk eszembe jut a budapesti Barber Shopos primitív angolság, vagy az Erasmusos külföldön ivás kölcsönösségi alapon. Aztán ha kérdeznek valami szakkifejezést a magyarországi előadáson angolul, németül, vagy franciául csak úgy próbából, a nagy nyelvtudósok kussban ülnek...

2017. okt. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!