Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nevezik magukat az...

Miért nevezik magukat az unitáriusok kereszténynek, ha tagadják a Szentírást?

Figyelt kérdés

Egy kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés, ahol volt egy hivatkozás az unitárius hitelvekkel kapcsolatban. Ezek a hitelvek, ha egyeseknek jobban tetszik, akkor lényegében dogmák, erősen szembemennek a Szentírás szavával számtalan helyen. Itt nem árnyalatnyi, értelmezésbeli különbségek vannak, hanem a Szentírás ír valamit, ők pont az ellentétét vallják.


Ezzel persze semmi gond nem lenne, hiszen a muszlimok se fogadják el számos részét a Szentírásnak, a hinduk meg legfeljebb csak fő üzeneteivel értenek egyet. Viszont ők nem mondják magukról, hogy keresztények.



#keresztény #dogma #unitárius #álkeresztény #hitelvek #Krisztust tagadó
2020. aug. 14. 16:32
 51/96 A kérdező kommentje:

#50

Akkor ez csak azt mutatja, hogy a katolikus Egyház nagyon Krisztus követő, hiszen maga Jézus mondta:

"Az én országom nem ebből a világból való. Ha ebből a világból volna országom, harcra kelnének szolgáim, hogy ne kerüljek a zsidók kezére. De az én országom nem innen való."


Jézus itt saját országáról beszél, pont ahogy szerinted a katolikus dogma tanítja.

2020. aug. 14. 20:52
 52/96 anonim ***** válasza:
23%
51. Ez is egy János evangéliumából való idézet egy fiktív Jézustól. Jézus soha nem mondott ilyet, ő az Isten országát hirdette, nem a sajátját.
2020. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/96 anonim ***** válasza:
45%

Isten országa Jézus országa, a Szentháromság ezt eléggé világossá teszi előttünk, miután Jézus Isten fia, de Isten is. (homousion=egylényegű)

Az unitáriusok ezt sem vallják, tudom.

2020. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/96 Demion ***** válasza:
35%

Kérdező

"De aki azt hazudja, hogy hinni nem kell, az legalább olyan sátáni"


Na, ne hülyéskedj. Szóval, aki megvalósítja magában a krisztusi erkölcsöt, de nem hisz a feltámadásban, akkor ő sátáni. Krisztusi erkölccsel a szívében hogyan lehet valaki sátáni, áruld már el?


"Azt mond már el nekem, hogy a csudában lehet Jézust követni ezen írások nélkül."


Már leírtam.

"Ha valaki nem látja a Szentírás lelkiségét, akkor jobb híján kénytelen a nyomtatott betűibe kapaszkodni."

Te a Szentírás olvasása közben csak a betűket látod, de nem látod a sorok között a szellemiséget.

Ne aggódj, tudom, hogy nem érted. Azért nem érted mert te dogmákban utazol, én pedig misztikában utazom. Soha nem is fogjuk érteni egymást, mert a te világod számomra túl zárt, az én világom pedig számodra túl nyitott.

2020. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/96 anonim ***** válasza:
35%
Az hagyján, hogy az unitáriusok nem vallják ezeket, de maga Jézus sem vallotta.
2020. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/96 anonim ***** válasza:
77%
Ha a kérdező a Szentírás olvasása közben csak a betűket látná, és nem látná mögé a misztikumot és a szellemet, akkor eretnek katolikus lenne: a Szentírás szószerinti értelmezése tilos, dogma ( ;) ) is tiltja.
2020. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/96 A kérdező kommentje:

#52

Elnézést, elfelejtettem, hogy János evangéliuma egy merő hazugság, tehát ezt nem hozhatom fel állításom alátámasztására.


Ezért vág ide korábbi idézetem Aquinoi Szent Tamástól, hogy veletek vitatkozni se lehet, hiszen magát az Írást tagadjátok, nem ismeritek el isteni kinyilatkoztatásúnak.


De nézzük akkor Lukácstól:

"Áldott az Úr nevében érkező király! - kiáltozták. Békesség a mennyben és dicsőség a magasságban! ... Mondom nektek - felelte -, ha ezek elhallgatnak, a kövek fognak megszólalni."


Itt Jézus egyenesen azt mondja, hogy ha az őt királynak nevező emberek elhallgatnak, akkor a kövek szólalnak meg és majd harsogják ezt.


Majd kérlek azt is írd meg, hogy melyik szentírási könyvből érvelhetek, mert nehéz, ha találgatnom kell, hogy melyiket tagadjátok és melyiket fogadjátok el.

2020. aug. 14. 21:14
 58/96 Demion ***** válasza:
51%

56

Akkor már tényleg csak az a kérdés, miért ragaszkodik az Újszövetség szó szerinti értelmezéséhez? ;)

2020. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/96 anonim ***** válasza:
67%

57. “ Majd kérlek azt is írd meg, hogy melyik szentírási könyvből érvelhetek, mert nehéz, ha találgatnom kell, hogy melyiket tagadjátok és melyiket fogadjátok el.”


Mi az összes könyvet elfogadjuk — annak, ami.


A dolog úgy néz ki, hogy halad előre a szentírástudomány, és egyre több dolgot fedezünk fel benne. A vicc az, hogy eddig a pontig nem különböznek a katolikus, református, unitárius, zsidó tudósok. Mindegyik pontosan látja a filológiai, nyelvészeti stb. bizonyítékokat. Ha elmész egy szakmai konferenciára, mély az egyetértés ezekben.


Csak akkor az jön, hogy a dogma arra kényszeríti e tudósokat, hogy kifelé viszont vagy hallgassanak, vagy egyenesen hazudjanak. Miközben ők pontosan TUDJÁK, hogy például a keresztelési igéket nem mondhatta Jézus, ezt nem mondhatják kifelé, az egyház felé, nektek.


Na hát én pont ilyen pap voltam addig a pontig, amíg egyszer úgy nem döntöttem, hogy átmegyek oda, ahol őszinte lehetek.

2020. aug. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/96 anonim ***** válasza:
72%

Gondolom római katolikus pap voltál, miután másutt parókus, lelkész, pópa van. De javíts ki, ha tévedek.


Viszont teljesen mindegy is a kérdésem szempontjából? Ha egy pap az Egyházának felszentelt papjaként nem hiszi a tanításait, akkor mit is keres a szószéken? Egy papnak a szentségek kiszolgáltatásán kívül nem az evangelizáció a feladata, és Isten igéjének terjesztése? Te hogyan terjesztetted Isten igéjét, ha magad sem hitted?

2020. aug. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!