Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nevezik magukat az...

Miért nevezik magukat az unitáriusok kereszténynek, ha tagadják a Szentírást?

Figyelt kérdés

Egy kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés, ahol volt egy hivatkozás az unitárius hitelvekkel kapcsolatban. Ezek a hitelvek, ha egyeseknek jobban tetszik, akkor lényegében dogmák, erősen szembemennek a Szentírás szavával számtalan helyen. Itt nem árnyalatnyi, értelmezésbeli különbségek vannak, hanem a Szentírás ír valamit, ők pont az ellentétét vallják.


Ezzel persze semmi gond nem lenne, hiszen a muszlimok se fogadják el számos részét a Szentírásnak, a hinduk meg legfeljebb csak fő üzeneteivel értenek egyet. Viszont ők nem mondják magukról, hogy keresztények.



#keresztény #dogma #unitárius #álkeresztény #hitelvek #Krisztust tagadó
2020. aug. 14. 16:32
 71/96 A kérdező kommentje:

"Én valóban a Szentírásból tanulom ki, amit tanít – nem a Szentírásba igyekszem begyömöszkélni azt, amit a dogma tanít."

Nem az a baj, hogy nekünk hazudsz, hanem az, hogy magadnak is. Te a Szentírást alakítod saját eltorzult istenképedhez, mert ami ebbe nem illik bele, azt mondod, hogy hazugság, kitaláció, stb... Például a Szentírás világosan tanítja, hogy Jézus a megtestesült Isten, ezzel mégis hadakozol.

2020. aug. 15. 12:26
 72/96 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező!


Itt egyedül Te használod a “hazugság” szót, érzésem szerint túl sokszor.


A Szentírás azt is világosan tanítja, hogy férjezett nő ne menjen hajadonfőtt az utcára, ezt is vallod?

2020. aug. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/96 anonim ***** válasza:
23%
Az egyház azért egy, mert egyet mondanak papjai egyet tanítanak ugyanarról. A katolikus azért katolikus mert egyetemesen vallja a Bibliát. Azért szent a Biblia mert nem kérdőjelezi meg igazságát a hívő, hanem az egészből vonják le következtetéseiket. A felekezetek azért felekezetek, mert válogatnak, ami tetszik nekik abban hisznek ami nem abban nem, tehát csak a felében durván szólva. Így a felekezetek cssk a rész igazságokban hisznek. Az unitárius az áteredő bűnt is tagadja. Ez csak úgy lehetséges, hogy amikor a Bibliát olvasod hirtelen megvakulsz annál a mondatnál, ami a hitigazságot feltárja.
2020. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/96 anonim ***** válasza:
66%
Konstant, hol olvasod az “áteredő bűn” kifejezést a Bibliában?
2020. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 A kérdező kommentje:

#74

Miért kéne, hogy olvasson a Szentírásban egy adott kifejezést? Nem lehet később elnevezni valamit?

2020. aug. 18. 18:16
 76/96 anonim ***** válasza:
76%
De, csak akkor ne mondd azt, hogy a Szentírás ezt tanítja. A szentháromság például egyből offos.
2020. aug. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem a Szentháromság romsággal semmi baj. Szent, mert Isten Krisztus és a Szentlélek tiszta és sérthetetlen. Egy, mert egyet akarnak, és egy Isten van. Három mert háromféleképpen akarják az Egyet. A kezed egy irányban mozog, mégis öt ujjad különféleképpen tud mozogni. Vagy van másik magyarázat, Krisztus Szentlélek és Isten jelenléteire?
2020. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/96 tgt ***** válasza:
26%

77-es: „Szerintem a Szentháromság romsággal semmi baj.„

Persze, hogy nincs baj vele, mivel nem létezik. A Biblia az örökkévaló egy és oszthatatlan Istenről ír. Nincsenek alistenek, félistenek, istenrészek, stb. Ilyet Jézus nem tanított. Ha valaki kereszténynek gondolja magát, illene Jézus tanításait ismernie és követnie.

2020. aug. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/96 anonim ***** válasza:
73%
Értem, Krisztus nem tanította, hogy az Atya bennem én meg az Atyában. Krisztus nem tanította, hogy ő Isten Fia szerinted, mert hozzászólásodból ez következik. Alistenről és félistenről pedig nem írtam. A háromszögnek három csúcsa van mégis egy mértani test. Érthető az, hogy a Szentháromság nem számtani fogalom?
2020. aug. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/96 tgt ***** válasza:
0%

Jézus a Miatyánkot tanította, vagyis azt, hogy mindannyiunk atyja Isten.

Jézus utat mutatott az Atyához, de nem azonosította magát vele.

"Egy előkelő ember megkérdezte tőle: »Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?« Jézus ezt mondta neki: »Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egyedül az Isten."

2020. aug. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!