Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nevezik magukat az...

Miért nevezik magukat az unitáriusok kereszténynek, ha tagadják a Szentírást?

Figyelt kérdés

Egy kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés, ahol volt egy hivatkozás az unitárius hitelvekkel kapcsolatban. Ezek a hitelvek, ha egyeseknek jobban tetszik, akkor lényegében dogmák, erősen szembemennek a Szentírás szavával számtalan helyen. Itt nem árnyalatnyi, értelmezésbeli különbségek vannak, hanem a Szentírás ír valamit, ők pont az ellentétét vallják.


Ezzel persze semmi gond nem lenne, hiszen a muszlimok se fogadják el számos részét a Szentírásnak, a hinduk meg legfeljebb csak fő üzeneteivel értenek egyet. Viszont ők nem mondják magukról, hogy keresztények.



#keresztény #dogma #unitárius #álkeresztény #hitelvek #Krisztust tagadó
2020. aug. 14. 16:32
 61/96 anonim ***** válasza:
42%
Nem ez a kérdés, hanem, hogy az egyház hogyan képes alkalmazkodni a felismert realitáshoz. Például ahhoz, hogy Heródes sohasem öletett meg minden csecsemőt. A Biblia-tudomány két lépéssel az egyházi dogma előtt jár, és erre a tényállásra mindenki másképpen reagál.
2020. aug. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 anonim ***** válasza:
53%
... én például azóta alszom jó lelkiismerettel, hogy őszintén megvallottam unitárius hitemet és felvállaltam azt, aki vagyok. Viszont, ehhez az is hozzátartozik, hogy nem bántok másokat a hitükért, nem álkeresztényezek senkit. Tiszteletben tartom mindenkinek a személyes meggyőződését. Na ez az, ami a dogmatista, militáns szektásokból hiányzik.
2020. aug. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 A kérdező kommentje:

"Mi az összes könyvet elfogadjuk — annak, ami."

Annak ami? Pl hazugság? Hiszen János evangéliumából érveltem, amire azt a választ kaptam, hogy nem igaz. Utána próbáltam érvelni Lukácstól, ezek szerint az is hazugság. Ennek így mi értelme?


"A dolog úgy néz ki, hogy halad előre a szentírástudomány, és egyre több dolgot fedezünk fel benne."

Mit fedeztek fel benne? Hogy hazugság, egy jó tanmese? Érdekes felfedezéseitek vannak.


"A vicc az, hogy eddig a pontig nem különböznek a katolikus, református, unitárius, zsidó tudósok."

Ez nem igaz. Egy katolikus vagy református teológus se vonja kétségbe Krisztus feltámadását. Mutass nekem ilyen katolikus értekezéseket, melyekben tagadják a feltámadást vagy a szűztől való születést.


"Na hát én pont ilyen pap voltam addig a pontig..."

Úgy voltál te pap, mint én. Tudok több papot, akik kiléptek, de nem azért mert hozzád hasonló hitetlenné váltak, hanem pl családalapítás miatt.

2020. aug. 15. 10:22
 64/96 anonim ***** válasza:
60%

Nem, kedves Utolsó, én felszentelt pap vagyok. És nem mellesleg a Biblia-tudományok doktora. És a Biblia-tudományok egyetemi oktatója.


Ami a többi véleményedet illeti: nincs semmi rálátásod. Nem baj ez, laikus vagy. De hidd el nekem, a katolikus/református Biblia-tudósok ugyanúgy látják a dolgokat, mint a zsidók vagy unitáriusok. Csak az ő kezük meg van kötve, nem mondhatják azt, amit akarnak. A soraik között kell olvasni.

2020. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 A kérdező kommentje:

"Nem, kedves Utolsó, én felszentelt pap vagyok."

Aki akár egyetlen hittételt is tagad, az nem felszentelt pap, csak egy aposztata, akiket már az apostolok is átokkal sújtottak.

2020. aug. 15. 10:46
 66/96 anonim ***** válasza:
51%
Aposztata vagyok, és élvezem. :)
2020. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 A kérdező kommentje:
Tedd azt, amíg csak a saját üdvösségedet veted el. Viszont amikor ostoba és istentelen nézeteidet hirdeted, akkor másokat is veszélybe viszel.
2020. aug. 15. 10:54
 68/96 anonim ***** válasza:
48%

#64,66!


Igen, elismerem, laikus vagyok, én az orvostudományban utazom.

De ez nem azt jelenti, hogy a felszenteltnek mindenben igaza lehet.

Azt írod, a Biblia-tudományok doktora vagy. Gratulálok, kimagasló elmére vall.


De, akkor biztosan ismered ezt a sort is a Bibliából:


"Ezt mondja a Seregek Ura: Ne hallgassatok arra, amit ezek a próféták mondanak nektek, mert félrevezetnek benneteket. A maguk kitalálta látomást hirdetik, nem az Úr ajkáról valót. Akik elvetik az Úr szavát, azoknak ezt mondják: „Békétek lesz."

2020. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim ***** válasza:
15%
Közben rájöttem, hogy nem én vagyok az utolsó, akinek szólt a komment, de ettől a véleményem adott. :)
2020. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim ***** válasza:
42%

Kedves 68! "A maguk kitalálta látomást hirdetik, nem az Úr ajkáról valót."


Ezt pedig úgy hívják: dogma. Például 3=1, és beleolvasnak mindent a Szentírásba, ami ott sincs. Például Szentháromság. Folyik a belemagyarázás, csűrés-csavarás, aki meg ellenkezik, azzal szemben az átkozódás, pokolraküldés.


Nekem ezekkel nincs dolgom, ahogyan az angol mondja: none of my business. Én igyekszem alázattal közelíteni a Szentíráshoz, megérteni, értelmezni, és amit megértettem (lehet, hogy ez csekély), továbbadni. Én valóban a Szentírásból tanulom ki, amit tanít – nem a Szentírásba igyekszem begyömöszkélni azt, amit a dogma tanít.

2020. aug. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!