Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/348 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából szerintem csak a kamat kölcsönre utal, mint az "uzsorás kölcsönre"."


Végig én is erről beszéltem.


"kamat egyszerűen fogalmazva a pénz (helyesebben tőke) szolgáltatásainak az ára."


Ez így pontatlan mert ez lehet:


Kamat


Osztalék


Bérleti díj


Földjáradék stb.


Ezt az egész témát nem erkölcsi hanem tisztán gazdasági szempontból tökéletes hülyeség mindenféle szentkönyvből "elemezni"...


Ez olyan mintha az elektrotechnikát a Bibliából és a Koránból akarnánk megérteni.


A gazdasági rész taglalása nem tartozik a vallás témakörhöz.

2022. aug. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/348 anonim ***** válasza:
0%

"Értem. Hát ez most az óriási infláció virágnyelvű megfogalmazása. Mindenki szeretne gépkocsit venni, de nagyon kevés gépkocsi van a piacon ezért annak a kevés gépkocsinak az ára az egekbe szökik."


Olyanok is akarnak venni akiknek nincs szüksége rá, és ha vesznek drágábbat akarnak venni és nem a hazai gyártásút és hitelre veszik. Ezek a problémák.


"Az emberek nem tudják kielégíteni a szükségleteiket. Mitől jóléti egy ilyen ország ?"


Az nem jóléti tárasadalom ha mindenki ész nélkül fogyaszt.



"A 0%-os alapkamat egy ponton túl már serkenti a gazdaságot, hanem inflációt okozhat, AMIT KEZELNI KELL !"


De nem kamatemeléssel.



"Mert mi lenne a funkciója ha nem a hazai deviza értékének megőrzése ?? Ha nem lehet nyúlni a kamatokhoz akár be is zárhatnák jóformán."


A jegybank feladata a pénzkibocsátás és a pénzügyi stabilitás. A kamatnak ehhez semmi köze. Kamat nélkül is megteheti ezt szóval egy muszlim országnak is simán lehet jegybankja.



"Az előbb még azt mondtad hogy 0% nem ?"


Szóval sem mondtam ilyet. Azt mondtam folyamatosan csökkenti Törökország a kamatot ami nem tetszik a nyugatnak.



"Testvérem Törökország óriási bajban van ha 80 % az infláció !!! Nem normális ami ott történik, de tényleg nem ismerem a helyzetüket."


Én viszont követem hogy mi történik Törökországban. A Nyugat pénzügyi és gazdasági szankciókat alkalmaz Törökország ellen. Ez az egyik oka. A másik a török társadalom túlzott fogyasztása a termeléshez képest. Ez a két oka a magas inflációnak.



"Értsd meg a 0%-os alapkamat indoklása a Koránnal demagógia a részükről."


Nem demagógia ha tényleg le akarják nullázni.



"Mivel magyarázod hogy a török és minden más állam kötvényeket bocsát ki amelyek után kamatot fizetnek ?"


Ami nem helyes de hogy jön ide? Nem állítottam hogy Törökországban az iszlám szerinti pénzügyi rendszer működik.

2022. aug. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/348 anonim ***** válasza:
0%

"Konkrétan ENGEM is lekeresztényeztél egy kérdés alatt négyszer, és mindenki mást is."


Mert olyan marhaságokat állítottál amiket keresztények szoktak. Sőt, igazából még keresztények sem hordtak össze annyi baromságot amit te összehoztál.



"Konkrétan a kereszténységet okolod minden komolyabb bajért, pl az ukrán-orosz háború miatt."


Az oroszok és ukránok is keresztények. Akkor ki a hibás? A buddhisták? :)



"Igazából szerintem csak a kamat kölcsönre utal, mint az "uzsorás kölcsönre"."


Remélem nem azt akarod mondani hogy a kamat az iszlám szerint rendben van csak az uzsorakamat tiltott.

2022. aug. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/348 anonim ***** válasza:
100%

"Ami nem helyes de hogy jön ide? Nem állítottam hogy Törökországban az iszlám szerinti pénzügyi rendszer működik."


Akkor meg nem értem miért nem nyúlnak a kamatemelés eszközéhez, ha már úgyis negszegik a Korán előírásait kamat terén.


Nincs ennek semmi értelme.


"Olyanok is akarnak venni akiknek nincs szüksége rá, és ha vesznek drágábbat akarnak venni és nem a hazai gyártásút és hitelre veszik. Ezek a problémák."


Ez a török állami propaganda ?


Ezek butaságok, de mivel úgyis a Tiéd lesz az utolsó szó, rád hagyom ezt is.


Én is követem a török gazdaságot, annyiban hogy a pénzügyi portálok évek óta nevetnek a kamatpolitikájukon. Nem ok nélkül.


Mindegy a kamatszedést én nem gyakorlom az Iszlám előírásainak megfelelően. És el is ítélem erkölcsi szempontból.

2022. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/348 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor meg nem értem miért nem nyúlnak a kamatemelés eszközéhez, ha már úgyis negszegik a Korán előírásait kamat terén."


Ha már valaki bűnözik akkor szerinted mindegy hogy egy bűnnel több vagy kevesebb? Ha a jó irányba halad akkor szerintem az már előrelépés. Lehet idővel mindenféle kamatot kivezetnek.



"Ez a török állami propaganda ?

Ezek butaságok, de mivel úgyis a Tiéd lesz az utolsó szó, rád hagyom ezt is."


Én sokszor jártam Törökországban és követem az eseményeket, amit már mondtam igaz? A saját szememmel láttam azért tudok magabiztosan beszélni Törökországról. A török embereknek sok jó tulajdonsága van de van egy nagyon rossz, ami akadályozza az ország fejlődését. Ez pedig az hogy tul sokat adnak a külsőségekre. Például emlékszem azt kérdezték tőlünk mikor ott voltam hogy milyen mobiltelefonunk van. Csodálkoztam először hogy ezt miért kérdezik, aztán láttam hogy sokaknál a legújabb méregdrága telefon van. Azt sem tudom milyen a telefonom modellje és nem is érdekel de nekik ez fontos. Utánanéztem és Törökország évente 5 milliárd dollárért importál mobiltelefont. Ez totál felesleges. Kiáramlik a pénz az országból és növeli az inflációt és ez csak egy tétel. Mielőtt butaságnak nevezel valamit azért nézz utána vagy hallgasd meg azt aki utánanézett.



"Én is követem a török gazdaságot, annyiban hogy a pénzügyi portálok évek óta nevetnek a kamatpolitikájukon. Nem ok nélkül."


A nyugati pénzügyi portálok. Meg azt is írják 10 éve folyamatosan hogy hamarosan összeomlik a török gazdaság :)

2022. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/348 anonim ***** válasza:
100%

#95:


Járhatsz Törökországban, sőt valaki 50 éve ott él mégsem érti a gazdaság működését.


Ahol 80% az infláció és ezt Te mondtad és nem én mondtam...ott óriási "kaki" van, nincs miről beszélni. Ott nagyon rosszul csinálnak valamit a gazdasági élet vezetői. És nem jó ilyen helyen élni hiába mondod.


A török unortodox gazdaságpolitika látványosan kudarcot vallott.


Dehát ha Te ennyire hiszel Erdoganban én elfogadom, és nem akarlak bántani. Meg nekem mindegy.


"Utánanéztem és Törökország évente 5 milliárd dollárért importál mobiltelefont. Ez totál felesleges. Kiáramlik a pénz az országból és növeli az inflációt és ez csak egy tétel. "


És azt gondolod hogy Amerikában ez másként van ?

Én nem tenném a török embereket felelőssé a kormányuk inkompetenciája miatt. És remélem nem a török állami média narratíváját írtad le nekünk.

2022. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/348 Drakula ***** válasza:
95%

"Az oroszok és ukránok is keresztények. Akkor ki a hibás? A buddhisták?"

1. Nem mindenki keresztény.

Pl orosz országnak 50 % lakosa keresztény. [link]

Az ukránoknak már több, viszont nem ők kezdték a háborút.

A háború kirobbantoja putyin volt aki KGB-és multjával anyira keresztény amenyire szaddam volt muszlim.

2. A háború oka nem a kereszténység volt.


Az ukránok azért harcolnak mert az oroszok elakarják venni tölük a földjeiket. Az oroszok azért harcolnak mert el akarják venni az ukránok földjét.


Ez olyan mintha a török-kurd konfliktust az iszlám számlájára írnánk.


"Mert olyan marhaságokat állítottál amiket keresztények szoktak. Sőt, igazából még keresztények sem hordtak össze annyi baromságot amit te összehoztál."

1. Szóval még a keresztények se mondtak olyan marhaságokat mint én, is ezért gondoltad hogy keresztény vagyok...

2. Milyen marhaságot? Tudsz legalább kettőt mondani? Nem lehettek nagyobbak mint az hogy egy pentagrammot dávid csillagnak neveztél.

2022. aug. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/348 anonim ***** válasza:
0%

"Ahol 80% az infláció és ezt Te mondtad és nem én mondtam...ott óriási "kaki" van, nincs miről beszélni. Ott nagyon rosszul csinálnak valamit a gazdasági élet vezetői. És nem jó ilyen helyen élni hiába mondod."


De nem igazán akarod megérteni miért van ez. Törökország az egyetlen muszlim ország ami független a nyugattól. Ez nyilván nem tetszik a nyugatnak és folyamatosan pénzügyi, gazdasági szankciókat alkalmaz. Ezt így meg tudod érteni? A másik ok a törökök fogyasztási szokásai amit már írtam.



"A török unortodox gazdaságpolitika látványosan kudarcot vallott."


Most felmondtad a nyugati propagandát. Ennél azért szerintem többre vagy képes.


"Dehát ha Te ennyire hiszel Erdoganban én elfogadom, és nem akarlak bántani. Meg nekem mindegy."


Én nem Erdogannak hiszek hanem a helyzetet elemzem. Egyébként ez is mutatja hogy mennyire hatásos a nyugati propaganda hogy te muszlimként nem a független muszlim Törökország mellé állsz hanem a nyugati kritizálók mellé.



"És azt gondolod hogy Amerikában ez másként van ?"


Amerikában másképp van. Ott van egy erős gazdaság. Meg tudnak termelni mindent maguk is és az egész világot kötelezik arra hogy dollárban kereskedjenek ami erősíti a fizetőeszközüket és ezért nem gond nekik a hatalmas államadosság.



"Én nem tenném a török embereket felelőssé a kormányuk inkompetenciája miatt. És remélem nem a török állami média narratíváját írtad le nekünk."


A török emberek is felelősek azért hogy milyen az adott ország gazdasági pénzügyi helyzete. Az iszlám elítéli a pazarlást, felesleges költekezést, a külsőségek fontosságát, a hivalkodást. Remélem ezekkel tisztában vagy. Visszafogott életmódot és észszerű költekezést ír elő. Ha a török emberek ezen az egy dolgon változtatnának, Törökország most nagyhatalom lenne. Szóval amiről beszélek semmi köze a török állami propagandához. Sőt, ezt kellene a török államnak hirdetni az állampolgárai felé.

2022. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/348 anonim ***** válasza:
100%
Mondják, hogy a török vezetés propagandistákkal szórja tele Európát, de ennyire? ...
2022. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/348 anonim ***** válasza:
0%

"Mondják, hogy a török vezetés propagandistákkal szórja tele Európát, de ennyire? ..."


Ha én azt mondom hogy jó ha a Törökország csökkenti a kamatot ami az iszlám szerint helyes, akkor török propagandista vagyok? :))

2022. aug. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!