Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/348 anonim ***** válasza:
90%
Nem is tudom, hogy a jegybankok, pénzügy- és gazdasági minisztériumok élén miért olyan hülyék ülnek, amikor itt van nekünk ez a másfélpipás, aki józan paraszti észből tudja a megoldást a világ pénzügyi kríziseire.
2022. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/348 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak józan paraszti ésszel mondom. Tanultam közgazdaságtant és pénzügyet. Továbbá levezettem példákkal és a legfejlettebb gazdasággal rendelkező országok gyakorlata is engem igazol.
2022. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/348 anonim ***** válasza:
100%

Vicces látni, ahogy egy józanabb muszlim próbál észérvekkel hatni egy fanatikusra.

Bár... annyira mégsem vicces. Személyes találkozásnál nagyon hamar eldurvulna a helyet (ha az itteni emberek jönnének össze).

2022. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/348 anonim ***** válasza:

#132

Melyik egyetemen tanultál közgázt?

2022. aug. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/348 anonim ***** válasza:
100%

"felesleges fogyasztás mérséklésével. Ezt oktatással lehetne elérni. Meg kell magyarázni az embereknek hogy nem kell kétévente megvenni a legújabb iphont vagy kéthavonta nike cipőt venni. Ennyi a megoldás."


Ekkora dilettáns hülyeséggel utoljára a Szovjetunióban próbálkoztak talán. Meg kell magyarázni az embereknek, át kell nevelni őket...


A gazdasági szereplőket ÉRDEKELTTÉ kell tenni azokban a dolgokban amelyekre szeretnénk ösztönözni őket.


"Tanultam közgazdaságtant és pénzügyet. Továbbá levezettem példákkal és a legfejlettebb gazdasággal rendelkező országok gyakorlata is engem igazol."


Sajnálom, hogy nem létezik olyan téma amiben csak részben is engedni tudnál a magad véleményéből.

Pedig hidd el jót tenne a hitelességednek.

2022. aug. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/348 anonim ***** válasza:

"Személyes találkozásnál nagyon hamar eldurvulna a helyet"


Nem durvulna el. Sőt sokkal békésebben zajlana.


Itt sokkal jobban ellenségnek tűnik mindenki. Pedig itt csupa jószándékú vallásos ember van.

2022. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/348 anonim ***** válasza:
0%

"Vicces látni, ahogy egy józanabb muszlim próbál észérvekkel hatni egy fanatikusra.

Bár... annyira mégsem vicces. Személyes találkozásnál nagyon hamar eldurvulna a helyet (ha az itteni emberek jönnének össze)."


Szokásos forgatókönyv. Amikor világossá válik hogy buktátok a vitát akkor jön a személyeskedés. Itt még hab a tortán hogy fenyegetést is kapok :)

2022. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/348 anonim ***** válasza:

"Amikor világossá válik hogy buktátok a vitát..."


Ezt még Te sem gondolhatod komolyan hogy itt ebben a alapkamat kérdésben igazad volt.

2022. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/348 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy többféle terheltséged is van.

Pszichológus ezen tudna segíteni - több éves munkával - de ugye nem fogsz elmenni, hiszen nincs betegségtudatod.

Hát, Abdullah - EZEK UTÁN is úgy gondolod, hogy itt nem lenne semmiféle erőszak egy találkozónál?

2022. aug. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/348 anonim ***** válasza:

#139:


Úgy gondolom hogy Ő egy rendes ember, nem lenne semmiféle erőszak.


Hiszek abban hogy a vallás rovatban a hétköznapi életükben békés emberek vannak.

2022. aug. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!