Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/348 anonim ***** válasza:

"Ekkora dilettáns hülyeséggel utoljára a Szovjetunióban próbálkoztak talán. Meg kell magyarázni az embereknek, át kell nevelni őket..."


Itt most elég nagyot csalódtam benned. Az hogy egy egy hadisz esetében nem értünk egyet benne van, de itt konkrétan arról van szó hogy olyasmit támogatsz amit a Korán tilt. Tisztában vagy azzal hogy az iszlám tiltja a kamatot, tehát neked a 0 % kamatpolitika mellett kellene állnod ehelyet a kamatemelést támogatod. A közgazdaságtan törvényeit is figyelmen kívül hagyod és azt is figyelmen kívül hagyod hogy a világ legfejlettebb országai is 0 % kamatpolitikát folytatnak vagy erre törekednek és még magas infláció mellett sem emelnek kamatot vagy alig. Most meg azt állítod a pazarlás, felesleges fogyasztás, hivalkodásból történő vásárlás nem gond holott ezeket az iszlám ellenzi és amikor azt mondom erre kellene nevelni az embereket az nálad szovjet dilettáns hülyeség.



"A gazdasági szereplőket ÉRDEKELTTÉ kell tenni azokban a dolgokban amelyekre szeretnénk ösztönözni őket."


Hogy teszed érdekelté az embereket hogy ne vegyenek kétévente iphont? Ezt csak oktatással éred el.



"Sajnálom, hogy nem létezik olyan téma amiben csak részben is engedni tudnál a magad véleményéből.

Pedig hidd el jót tenne a hitelességednek."


Nagyon szivesen engedek és belátom hogy tévedtem ha bebizonyítod de semmi ilyet nem látok. Csak azt ismételgeted hogy kamatot kell emelni mert az a megoldás az inflációra. Egyébként olyan témában nem állok le vitatkozni amihez egyáltalán nem értek.

2022. aug. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/348 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy tényleg nem lenne erőszak, mert a valós találkozásoknál elég erős fékek szoktak működni.

De ugyanígy elképzelhető az is, hogy véres erőszak lenne belőle, ha például kiderülne, hogy egy ateistával találkozott, akinek a véleménye egyáltalán nem egyezik az övével, és még Allahban sem hisz, tisztelni meg egyáltalán nem tiszteli.

Sajnos itt elég sok fanatikus is van - és, hogy mennyire fanatikusok a valós életben, az lehet, hogy jobb is, ha nem derül ki.

2022. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/348 anonim ***** válasza:
100%

"Itt most elég nagyot csalódtam benned"


Sajnálatos, mert én saját életemben sohasem szedek kamatot, és nem is veszek fel hitelt.


Ellentétben a Török Állam fizet kamatot a kötvényei révén például.


Szakpolitikáról beszéltünk, kamatról mint állami szinten meglévő és elkerülhetetlen rosszról.


Én legalább felhívtam mindenki figyelmét a Sharia kompatibilis befektetésekre ! Ami számodra is elérhető befektetési alapok formájában.


Nem tudom miért kell ilyen makacsul ragaszkodni egy butasághoz amit gondolom a török állami propaganda talált ki.

2022. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/348 anonim ***** válasza:
0%

"Pszichológus ezen tudna segíteni - több éves munkával - de ugye nem fogsz elmenni, hiszen nincs betegségtudatod."


Na ennyit tudtok. Én bitonyítottam amit állítok ti pedig nem és most már hogy ez bebizonyosodott csak sértegettek.



"Hát, Abdullah - EZEK UTÁN is úgy gondolod, hogy itt nem lenne semmiféle erőszak egy találkozónál?"


Az itt jelenlévő egyes keresztényekből simán kinézem hogy erőszakosak. De persze a muszlimokat rágalmazzák erőszakossággal miközben minden statisztika azt mutatja hogy a keresztény tárasdalmak toronymagasan a legerőszakosabbak. Keresztény társadalmakban történik a legtöbb gyilkosság és keresztény társadalmakban történik a legtöbb nemi erőszak, cask hogy kép példát mondjak.

2022. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/348 Drakula ***** válasza:
77%

"Te tényleg csak ennyire vagy képes? Ezt egy 7 éves gyerek is meg tudja állapítani. Nyilván sokkal több van mögötte. Oroszország úgy gondolja hogy a saját biztonságát veszélyezteti ha a vele szomszédos országokban nato bázisok épülnek. Plusz az orosz népesség védelmére hivatkozik aminek van alapja mert a kárpátaljai magyarokat is elnyomták az ukránok. Az USA pedig szándékosan belehajszolta ukrajnát a háborúba ahogy előtte Grúziát."

Is itt semmi nincsen ami a keresztény vallás miatt történt. Mégis képes vagy ezt a kereszténység számlájáta irni..


"A keresztény társadalmak a legerőszakosabbak a világon. Ez az erőszak pedig a keresztény vallásból ered."

1. Te még mindig azt hiszed hogy ez a vérengzés a biblia kegyetlenség miatt történt, holott a keresztények 70% nem olvasta azokat a részeket az ószővetségből.

2. A "keresztény világban" europában van a legkevesebb háború. Mondjuk nagy részt azért mert liberalizáltt szekuralista országok, de mindegy.

3.Adtól még hogy van hábúru egy társadalomban nem lesz erőszakosabb más társadalmaknál. Rengeteg társadalom van amik hábóruznak, nálunk is voltak, a próféta halála után is volt egy nagy harc muszlimok közt, kinaiaknak is volt ilyen, indiaiaknak is, afrikaiaknak most is sok van.


"Ha olyan baromságokat hordasz össze amit a keresztények szoktak és egy keresztény uralkodó nevét választottad aki muszlimokat gyilkolt tömegesen akkor joggal feltételezem hogy keresztény lehetsz."

Már megint a nevem...


Három magát a Drakula névvel jelőlő illető van.


Kronologiai sorrenben az első vlad apja, a második vlad, a harmadik pedig a Bram Stoker álltal szerepeltetett vámpír.


Én a harmadiknak a nevét viselem, a klasszikus horror karakterek irántí rajongásombol vettem fel, mert ez a hobbim.

Ezt elmondtam már.

Többször nem veszem figyelembe a marhaságaid a nevemmel kapcsolatban.


"Például elmondtam neked hogy az isis-t az USA és Izrael hozta létre szándékosan a bizonyítékokkal együtt amire az volt a reakciód hogy hülye konteós vagyok."

Azért mert a "bizonyitékaid" feltélezésekből meg egy manipulált képből álltak, pont mint a hülye konteosoknál lenni szokott.


"Vagy például azt mondtad Szaddamnak atombombája volt és nem engedte be az országba az ellenőröket. "

1. Nem mondtam hogy volt neki, azt mondtam hogy erre hivatkoztak amikor megtámadták.

2. Az ellenőrzéssel kapcsolatban, én csak azt mondtam amit egy független történész hahner péter írt egy könyvében. Neki jobban hiszek mint neked.


"A hadiszokat tagadod olyan alapon hogy nincs benne a Koránban, ami totál téves elképzelés."

Nem minden hadíszt hanem azokat amik legenda szerűek vagy hasonlitanak néhány általunk hiteltelennek tartott keresztény történethez.

Tudtommal neked is van olyan hadisz amit nem fogadsz el.


"Mohamed prófétát egy lapon említetted Vlad Tepessel aki egy tömeggyilkos keresztény uralkodó."

Mohamed próféta egyik cselekedetét hasonlitottam össze nem pedig az egész személyiségét. Is az sem a tömeg gyilkolásrol szólt, hanem a foglyul ejtett katonák elrettentés érdekében meg öléséről. Amit mellesleg a próféta alkalmazott is egy Umm Qirfa nevű elfogott ellenséges törzs fönökön és Khaybar árúló katonáin. Bár ezek ritkák voltak, de szükségesek.

A próféta és vlad vezetőként meg hoztak egy kemény döntést országukért.

A különbség hogy a próféta végső megoldásnak alkalmazta, vlad pedig elsődlegesnek.

A próféta ha tehette elkerülte az ilyesmit, civileket pedig nem őletett.



"Ugy akartad beállítani mintha ez a Vlad Tepes csak a támadó török katonákat ölte volna meg pedig valójában 40 ezer muszlim civilt gyilkolt le."

Én nem tettem ugy mintha civileket nem őlt volna, a katonákrol azért beszéltem mert ezekről volt szó. A civilek az után jöttek szóba hogy az "ezrek" szám helyett a "40 ezret" mondtad, te ezután linkeltél civilekről addig a katonák meg öléséről volt szó.


"Bemutattam egy oszmán kori zászlón a félholdat, a fehér kezet és Szulejmán próféta pecsétjét mint muszlim szimbólumok de nem fogtad fel, és azt hitted a török szultánról beszélek és több hozzászólás kellett mire felfogtad de utána is tagadtad hogy ezek megjelennének a gyűrűk ura regényben vagy filmben."


Vegyük át őket újra.


A fehér kéz.


Vagy oldalakon keresztül mondtad hogy egy jól ismert vallási szimbólummal azonos, (holott arra a mutáns förmedvényre nem igazán emlékeztetne épp eszü embert) mig végül elő kapartál egy zászlót amin rajta van a fehér kéz. Ezt te gondolom meg dönthetetlen bizonyitéknak gondoltad hogy a fehér kéz egy muszlim vallási szibólum, csak hogy ennyi erővel a fehér kard is lehetne vallási szimbólum, vagy a kétfejű madár is szimbolizálhatná a kereszténységet hisz végül is rajta volt egy keresztények általl használt zászlón.


A félhold.


Ez az egyik kedvencem. Azt állitod hogy szerepel a regényben. Hamis.

Azt állitod hogy szerepel a filmben. Tévedés, ugyanis a torony alagzata egy "U" betű, és bár ez a betű hasonlit a félholdra, de attól még nem az.


Azt állitod hogy szerepel a boriton. Igaz. Is tudod hogy miért cáfolja ez azt az állitásod hogy tolkien a jókat fel cserélte a rosszakkal?


Mert a félhold, a nem Tolkien által készitett boriton a jóknál van. Is ott sem az iszlámra utal az égen lév félhold hanem az égen lévő holdra.


Salamon pecsétje.


Na ez az első számu kedvencem, hiszen itt tünik fel "hogy komoly zűr van veled."


Lépjünk túl az alap tévedéseden hogy sem a könyvben, se a filmben nem szerepel.


Azt állitod hogy a boritón rajta van. De nincsen ott se.


[link]


Salamon pecsétje egy HAT ágú dávid csillag, elterjedt és általános használatában: [link]


A boriton látható csillag viszont egy ÖT ágú pentagramma.

[link]


Tudsz amugy számolni?


Az hogy annyira látni akarod mindenhol az iszlám ellenségeit keresztény formában, hogy képes vagy a csillagokat lehazudni az égről (Szó vicc hehe) bizonyitja hogy paranoiás krisztófob vagy.



Egyébként ha ennyire akarsz egy fantasy kőnyvet amibe bele köthetsz iszlamofobia miatt, tudok neked ajánlani egyett igy nem kell ilyen pofátlanul hazudnod.


C.S. Lewis Narnia sorozatábol "A ló és kis gazdája" cimű könyvet.

Ezen pattoghatsz.

2022. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/348 anonim ***** válasza:
100%

"Tisztában vagy azzal hogy az iszlám tiltja a kamatot, tehát neked a 0 % kamatpolitika mellett kellene állnod ehelyet a kamatemelést támogatod."


Nekem nem szabad kamatot szednem és fizetnem sem. Ezt mondja a Korán.


És ki is állok egy új kamatmentes pénzügyi rendszer gondolata víziója mellett.


És nem az a "feladatom" hogy a 0% os alapkamatot erőltessem egy hitelpénz rendszerben... LOL

2022. aug. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/348 Drakula ***** válasza:
100%

"De persze a muszlimokat rágalmazzák erőszakossággal miközben minden statisztika azt mutatja hogy a keresztény tárasdalmak toronymagasan a legerőszakosabbak. Keresztény társadalmakban történik a legtöbb gyilkosság és keresztény társadalmakban történik a legtöbb nemi erőszak, cask hogy kép példát mondjak."


Jó sokáig irtam az előző válaszom igy nem olvastam hogy milyen baromságokat irtál már megint.

A "keresztény" társadalmakban kevesebb nemi erőszak történik mint pl. egyiptomban, afrikában, vagy indiában.

És a bűnözés is kisebb.

Mégis milyen statisztikáid vannak amik össze vetették az országokat is arra következtettek hogy a "keresztény" országokban nagyobb a bűnözés?

2022. aug. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/348 anonim ***** válasza:
100%

"Most meg azt állítod a pazarlás, felesleges fogyasztás, hivalkodásból történő vásárlás nem gond holott ezeket az iszlám ellenzi és amikor azt mondom erre kellene nevelni az embereket az nálad szovjet dilettáns hülyeség."


Nem érted hogy a tartósan 0 %-os kamatod hatására csúcsra járódna a fogyasztás az olcsó hitelek révén ?

Olvasod amit írok ?

Már sokadjára írom.

2022. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/348 anonim ***** válasza:

"Sajnálatos, mert én saját életemben sohasem szedek kamatot, és nem is veszek fel hitelt."


Nem is állítottam ilyet hanem azt hogy neked a 0% kamatpolitika mellett kellene állnod ehelyet a kamatemelést támogatod ami ellentétes az iszlámmal.



"Ellentétben a Török Állam fizet kamatot a kötvényei révén például."


És akkor mi van? Elindult egy jó úton de te azt mondod térjen vissza az iszlámmal ellentétes rossz útra.



"Szakpolitikáról beszéltünk, kamatról mint állami szinten meglévő és elkerülhetetlen rosszról."


Pont ezt magyaráztam el hogy nem így van. Nem csak hogy kamat nélkül müködhetnek a gazdaságok hanem így müködnek jól, lásd a sok fejlett országot ahol 0% a kamat.



"Én legalább felhívtam mindenki figyelmét a Sharia kompatibilis befektetésekre ! Ami számodra is elérhető befektetési alapok formájában."


Ami dicséretes de a többi érthetetlen.



"Nem tudom miért kell ilyen makacsul ragaszkodni egy butasághoz amit gondolom a török állami propaganda talált ki."


Ennek mi köze a török állami propagandához? Ha egy ország az iszlámnak megfelelő döntést hoz azt én támogatom. Neked is ezt kellene tenned. A sok fejlett ország ahol 0% a kamat ők is török állami propagandát folytatnak szerinted? :) Ilyenkor átgondold egyébként amit írsz?

2022. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/348 anonim ***** válasza:
100%

"sok fejlett ország ahol 0% a kamat ők is török állami propagandát folytatnak szerinted? :) Ilyenkor átgondold egyébként amit írsz?"


Igen átgondolom. Csak nincs kedvem oldalakat írni. Nem szokásom.


A Federal Reserve és az EKB kamatpolitikáját követte a legtöbb jegybank az elmúlt 5 évben. Ezért voltak alacsonyak a kamatok.


DE ENNEK VÉGE VAN. ÉBRESZTŐ ! Nincs tovább alacsony kamatok !


A Fed is emel Amerikában.

2022. aug. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!