Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/348 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora inflációnál nem jó, ha csökkenti a kamatot.
2022. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/348 anonim ***** válasza:
0%
A kamat ellentétes az iszlámmal, az infláció pedig más módon is csökkenthető. És ahogy mondtam most is 14% a kamat Törökországban tehát magas mégis 80% az infláció szóval nem igaz hogy önmagában a magas kamat csökkenti az inflációt.
2022. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/348 anonim ***** válasza:

#101: Egyetértünk. Ez egyértelmű.



Testvérem !


Nem látod át. Ha csökkented az alapkamatot azzal pont azt éred el normál körülmények között is hogy a török emberek olcsón alacsony kamatteher mellett junak fogyasztási hitelekhez és újabb csilli- villi telefonokat tudnak venni.


Hogy a szóhasználatodat idézzem: ezt meg tudod érteni ?


Most azonban akkora az infláció hogy a fejüket leviszi.

Mindent nem lehet másokra kenni.


Egyébként ennek a vallásokhoz semmi köze nincs. Láthatod a török vezetés sem követi a Korán előírásait kamat terén.

2022. aug. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/348 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy 25%-os inflációhoz illene, szóval most nagyon alacsony.
2022. aug. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/348 anonim ***** válasza:

#102:


Tudod van az a pont amikor már akkora tűzvész pusztít hogy nem elég a poroltót levenni a falról.


Úgy látom ezt van most Törökországban. Elhiszem hogy már annyira elszabadult minden hogy nem elég 14 % alapkamat sem.

2022. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/348 anonim ***** válasza:
0%

Az itt jelen lévő "közgazdászoknak" ajánlom figyelmébe.


[link]


Látható hogy a világ legnagyobb legfejlettebb gazdaságai a 0 körüli kamatrátára törekednek és még magas infláció mellett is egyáltalán nem vagy alig emelnek.


Ha megnézzük Argentinát akkor 52% most a kamatráta ami nagyon magas és folyamatosan emelték.


Ezen az ábrán pedig az infláció alakulása látható Argentinában:


[link]


Az látszik hogy folyamatosan nőtt az is. Tehát hiába emelték a kamatrátát eszméletlen magasra, az infláció tovább nőtt. Szóval semmiképpen sem a kamatemelés a megoldás.

2022. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/348 anonim ***** válasza:
100%

"Az itt jelen lévő "közgazdászoknak" ajánlom figyelmébe."


Nem muszáj idézőjelbe tenned.

2022. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/348 anonim ***** válasza:
36%
Azt mondod közgazdász vagy? Én ugyan nem vagyok közgazdász de tanultam ködgazságtant és pénzügyet. Szóval mi a gond szakmai szemmel azzal amit írtam?
2022. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/348 anonim ***** válasza:

#108:


Fel fogok készülni a válasszal.

Mondjuk kiragadtál egy de facto államcsődben álló államot Argentínát. Ez egy szélsőséges példa.


Továbbá ha a kamatpolitikát vizsgálod az elmúlt 50 évet nézd ne az elmúlt 8-10 évet amikor olyan volt a szerencsés helyzet hogy mindenki alacsony alapkamattal dolgozott.


Továbbá már rengeteg dolgot írtam eddig is. Gondold végig.

2022. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/348 anonim ***** válasza:
0%
Amit írtál ellentétes az iszlámmal és ellentétes a közgazdaság törvényeivel.
2022. aug. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!