Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sátánisták rossz, gonosz...

A sátánisták rossz, gonosz emberek?

Figyelt kérdés
Megismertem valakit, aki azt állítja magáról, hogy sátánista. Engem ez megijeszt. Nem tudom mire számíthatok tőle. Aggaszt, hogy valami lelketlen, szadista állat lehet. Jogosak vajon az aggodalmaim?

jan. 7. 21:10
 61/92 anonim ***** válasza:

Nem vagyok sátánista és nem szeretnék a Sátán mellett érvelni de rámutatnék egy kis ellentmondásra.


Ott van a jó Isten akihez tartozik:

- állatokat áldoznak (inkább múlt időben de volt)

- a nőket alárendeltként kezelik (vitatott)

- Isten komplett népírtásokat rendezett a Bibliában (ez tény)


Majd ott van a másik oldalon a gonosz akiről azt tudjuk, hogy az imént említett népírtásokat rendező, állat áldozatot nem megvető személlyel szemben áll és az imént említett személytől lehet tudni, hogy gonosz.


Remélem érthető, hogy mit akarok ezzel mondani.


Ezenfelül pedig nem minden sátánista teista.

jan. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim válasza:
0%
ha neked a Noé bárkája sztori népirtás, akkor ajánlom hogy ülj be egy alsós hittanórára. Amúgyis, az áldozás nagyon rossz dolog ebben igazad van 100 %-ban. Viszont azt szeretném elmondani, hogy a Mózes könyvében leírt áldozati szertartások nem kötelezőek, és azok az akkoriban élt zsidókra vonatkoztak.
jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:

A hittanórát azért javaslod (pontosan kinek is?) mert ott elmondják majd, hogy csúnya, rossz emberek voltak ezért megérdemelték vagy azért mert elmondják, hogy a valóságban az nem egészen úgy zajlott?


Egyébként nem problémás az, hogy elítéled az áldozást ami ellen Isten nem csak nem szólalt fel de még alkalmazta is?

jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:

#62


Ki beszél itt Noéról?

Jóval Noé után egy rakás helyen vannak népirtások (pl Ámálekiták, jerikói civilek stb hosszú a lista)

jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
#60-as Az életben semmi sem fekete-fehér. Ahogy Istennek, úgy Sátánnak van jó oldala. Nem ítélkezik, nem közösít ki. Mindenkit elfogad, olyannak, amilyen. Nem buzdít ölésre, állatáldozatra. Ő nem gonosz, csupán a másik oldalról szemléli világot és nem feltétlenül látja rossznak azt, amit Isten igen. pl.: szexuális kisebbségek, túzásba vitt szex. Tartózkodik az előítéletektől. Ő tagadás a képviselője, rámutat azokra dolgokra, amik nem jól működnek a világban. egyetlen célja, hogy boldognak lássa híveit.
jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 A kérdező kommentje:
Egyik nap megnéztem az Aki bújt című filmet, a gyilkosok abban is sátánisták voltak.
jan. 22. 05:35
 67/92 anonim ***** válasza:

Sok másikban pedig keresztények a gonoszak.

Tehát akkor te egy mocsok gyilkos vagy mert egy filmben a keresztények mocsok gyilkosok voltak, ugye?


Kérdező te csak játszod az ostoba gyereket (miért?) vagy tényleg az vagy?

jan. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:

#66


" Mer' bemonta a téve! Akkó az biztos úgy is van! "

jan. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 A kérdező kommentje:
De összességében engem a sátánizmus a vadkapitalizmusra és a nácizmusra emlékeztet. Az individualizmus és a gyengék eltiprása a lényege.
jan. 22. 05:41
 70/92 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok keresztény. Kommunista vagyok.
jan. 22. 05:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!