Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sátánisták rossz, gonosz...

A sátánisták rossz, gonosz emberek?

Figyelt kérdés
Megismertem valakit, aki azt állítja magáról, hogy sátánista. Engem ez megijeszt. Nem tudom mire számíthatok tőle. Aggaszt, hogy valami lelketlen, szadista állat lehet. Jogosak vajon az aggodalmaim?

jan. 7. 21:10
 81/92 anonim ***** válasza:
szerintem olvasd el a sátánizmus 11 törvényét alaposan. A sátán nem buzdít ezekre. Ezek pont a napjainkban hatalmon lévő gonosz emberek jellemzői, ami viszont nem egyenlő a sátánizmussal. én rengeteg olyan gonosz embert ismerek, akiknek a jellemzői pont ezek és miattuk nem kapok munkát sehol sem, mert eltiporják a gyengéket, a beilleszkedni nem tudókat szolidaritás (együttérzés) nélkül a segítségnyújtást is megtagadva tőle, csak azért mert nem vonzó és szimpatikus számára csak egy kihasználható selejt.
jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:

81

Teljesen mindegy. Láthatóan a kérdezőnek a fixációja, hogy a sátánistáknak rossznak kell lenniük.

jan. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 A kérdező kommentje:

Nem pont LaVey beszélt a szociáldarwinizmusról?


"Instead of (what it believed to be) these vices, LaVey encouraged materialism, egoism, carnality, atheism, social stratification and social Darwinism."


"LaVey believed in Social Darwinism,[62] and the fundamental inequality of human beings, and that an anti-egalitarian and elitist society was only natural.[63] Social Darwinism is particularly noticeable in The Book of Satan, where LaVey uses portions of Redbeard's Might Is Right, and refers to man's inherent strength and instinct for self-preservation."


[link]


Ezt írja a wikipédia.


Kezdetben pedig szimpatizáltam is a sátánizmussal, a felszabadítást és az igazságot láttam benne, de rájöttem, hogy ez csak egy új köntösbe bújtatott fasizmus. Jobb lett volna, ha soha nem ismerem meg azt a féreg korcs nőt, aki bevezetett ebbe.

jan. 28. 20:20
 84/92 A kérdező kommentje:
Jó, ezt az utolsó sort nem kellett volna leírnom, bocs.. Csak dühös vagyok arra a nőre, mert csúnyán kihasznált és hátbaszúrt, elvett tőlem valami fontosat.. De ez nem ellenetek szólt.
jan. 28. 20:48
 85/92 anonim ***** válasza:
LaVey valójában ateista. Ahogyan a lavey-féle sátánisták is valójában ateisták.
jan. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 A kérdező kommentje:
Akkor elképzelhető, hogy csak a LaVey-t követőek gonoszak, a teisták és a többi irányzat nem.
jan. 29. 02:29
 87/92 A kérdező kommentje:

Itt beszélnek arról pár percben, hogy a szociáldarwinizmus hogy járult hozzá az alsóbb társadalmi osztályok elnyomásához, a kizsákmányoláshoz és ahogy mondja, az "életre alkalmatlanok" eltiprásához.


[link]


Tehát Lavey lényegében a gyengék eltiprását szorgalmazta.

jan. 29. 02:33
 88/92 anonim ***** válasza:

#87


A gyengék eltiprását és kizsákmányolását elsősorban a neoliberalizmus szorgalmazza.

Tulajdonképpen ami a szabad piac láthatatlan kezét helyezi előtérbe, az a rendszer előbb utóbb olyan rendszerré fog alakulni, ahol néhány ultragazdag monopolizálja a javakat és mélyszegény rabszolgaságba taszítja az átlagembereket. A neoliberalizmus lényege a középosztály felszámolása.

Ez az a rendszer amely szerint "mindenki annyit ér amennyije van"


A szociáldarwinizmus legalább abból a szempontból igazságosabb, vagy úgy írom "meritokratikusabb" volt, hogy ott azok uralkodtak akik valóban erősebbek voltak, vagy legalábbis jobbak voltak valamiben. Ellenben a szabadpiac-alapú kapitalizmus és a neoliberalizmusban viszont tényleg kizárólag csak a pénz számít, semmi más. Ott lehetsz akár egy Győzike vagy Mészáros Lölő szintű idióta, vagy akarmilyen életképtelen gyenge rózsaszín hercegnőnek öltözött travi is, de ha van sok pénzed akkor te fogsz uralkodni mások felett.

jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:
100%
#82-es már én is kezdem belátni, hogy felesleges bármit is mondani, mert a kérdező valóban meg van győződve arról, egy rossz tapasztalat miatt, hogy minden sátánista gonosz és rossz ember, és emiatt az általánosíás miatt nem tud elfogulatlan lenni. egy ember tettéért nem lehet a sátánizmus többi hívét felelőssé tenni és kikáltani bűnbaknak.
jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
A szociáldarwinizmus a kommunizmus jellemzője is. "emberi csoportok, nemzetek vagy eszmék közötti versengésen alapul a társadalmi fejlődés."
jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!