Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti tényleg csak...

Keresztények! Ti tényleg csak az esküvő után fekszetek le egymással?

Figyelt kérdés
+ Akivel először összejöttök, azzal jártok életetek végéig? Vagy jártatok már úgy, hogy szakítani kellett?

2013. dec. 31. 13:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/154 A kérdező kommentje:

Több mint 10 évig próbáltam megváltozni és nem sikerült. Feladtam, megmondtam Istennek, ha meg akar változtatni, megengedem. De magamtól nem tudok.


Továbbra is fenntartom ezt.


Akkor remélem nem esztek kagylót. Mert azt tiltja az Ószövetség. Vasárnap gondolom nem dolgoztok, nem tanultok.


Az Ószövetségben 613 parancs van. Többek között a kosher étkezésről. Nem hinném hogy ezeket még ma is be kell tartanunk.


Egyébként Jézus beszél a válásról. Mégpedig hogy Mózes a keményszívűségünk miatt engedte meg a válólevél kiadását.


"Azok ezt mondták: "Mózes megengedte a válólevél írását és az elbocsátást." Jézus erre így szólt hozzájuk: "Szívetek keménysége miatt írta nektek Mózes ezt a parancsolatot.""


Szóval elképzelhetőnek tartok ilyen esetben bizonyos derogációkat. Mivel változni képtelen vagyok, a lehetőség Istennek adott hogy megtegye, nem fogok tilatkozni. Viszont a cölibátus sem lenne rendben, hiszen "rossz az embernek egyedül".


Lehet azzal is jönni, hogy nade Évát alkotta hozzáillő társnak. Viszont engem sosem vonzottak a nők. Az én természetemtől idegen, hogy vonzódjak hozzájuk. Szóval nekem a Barátom a hozzám illő társ. Őt szeretem, hozzá vagyok hűséges.


Nem kérek többet Istentől, csak azt, hogy én is szerethessem akit szeretek. Úgy, mint minden más ember. Hisz azt mondta Jézus: "békességet és nem romlást tervezek, reményteljes jövőt adok nektek"


Amit kérek nem több, nem különb mint a heterók kérése: csak egyetlen társ: egy egész életre. Ennyi. Semmivel nem több. Ha ez tényleg olyan nagy kérés, mmint, hogy boldogan éljek én is, akkor azt hiszem nem Ő az én Istenem.

2014. jan. 1. 19:18
 32/154 anonim ***** válasza:

"Amit kérek nem több, nem különb mint a heterók kérése: csak egyetlen társ: egy egész életre. Ennyi."


Legyen meg a te akaratod. De a házasság intézménye másról szól.

2014. jan. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/154 Frigg ***** válasza:
45%

De bunkó itt pár válaszoló, tisztelet a kivételnek...

Azt magyarázza meg valaki, hogy kinek lesz kevesebb, vagy kinek okoz fájdalmat az, ha két azonos nemű személy összeházasodik? Nem is tudnátok róla, nem is ismeritek őket... Az egyik legfelháborítóbb dolog, hogy egy mondatban emlegetitek a melegházasságot azzal, hogy ennyi erőből állattal is lehetne, meg a pedofília is ugyan az... Az eszem megáll...

A "házasság szentsége" manapság már nem ugyan azt jelenti, mint régen. Rengeteg válás van, rengeteg rossz házasság, és még sorolhatnám.

Én is férjnél vagyok, de nekem soha nem fordult meg a fejemben, hogy meg kellene botránkoznom azon, ha két férfi vagy két nő összeházasodik. Mitől lenne kevesebb ezért az én házasságom? Ugyan úgy együtt élnek továbbra is, de lenne papírjuk róla.. most ez miért baj??


23/N

2014. jan. 3. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/154 A kérdező kommentje:

Kedves Frigg!


Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Jólesett. :)

2014. jan. 3. 03:43
 35/154 Frigg ***** válasza:
41%

Igazán nincs mit! :)

Én mindig kiálltam azokért, akikkel szemben igazságtalanok voltak az emberek, témától függetlenül.

Legyen az vallás, szexuális hovatartozás, vagy bőrszín.

Egyszerűen a természetem ellen van, hogy csöndben nézzem ha valaki olyat bántanak, aki nem érdemli meg.

2014. jan. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/154 anonim ***** válasza:
72%

A harminchármas olyan szinten ostoba, hogy az elképesztő. Az már bántás, hogy egy vallás alaptételeit megszegő illető nem gyakorolhatja a vallását, azért mert az adott vallás tanításaival teljesen szembemegy? Milyen liberális duma ez? Ha valaki lop és ezért kivonják a forgalomból egy időre az is rendben van és szegényt bántják amikor kirónak rá néhány év börtönt?


Alapvetően két lehetőség van:


a) elfogadod és követed az egyház tanításait és ellenkező neművel házasodsz (mert ezt tanítja az egyház)


b) nem fogadod el és nem házasodsz az adott egyház törvényei szerint


Nincs olyan verzió, hogy jó egy kicsit betartom az egyház tanításait, de közben az alaptörvényeket szegem meg azzal, hogy azonos neművel házasodom és nem is lesz.Ezt vagy megértitek vagy nem, nem feltétlenül muszáj, de szerencsére ettől még így lesz és írhatsz akármilyen idióta fellengzős liberális dumát, nem fogsz tudni változtatni rajta.

2014. jan. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/154 anonim ***** válasza:
70%

Ja és egyébként az egyház szemében ugyanaz a pedofil házasság, az állattal történő házasságkötés és a melegházasság is. Nem létezik az adott szabályrendszerben.


Tegyük fel van egy klassz százkilós üllőd és nagyon erős is vagy ezért képes vagy rá, hogy földi körülmények között feldobod. Feldobod, és aláállsz. Agyonver. Hibás érte az üllő vagy az adott fizikai szabályrendszer? Nem. Ha zéró gravitációban csinálod ugyanezt, nem lesz semmi bajod. Ennyi a különbség.


Az pedig, hogy a "házasság szentsége" mit jelent, talán ne te határozd meg, illetve meghatározhatod, csak senkit sem érdekel.

2014. jan. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/154 A kérdező kommentje:

Ha az nem érdekel senkit hogy én minek határozom meg, akkor engem miért érdekeljen hogy Te hogyan határozod meg?


Egyébként Isten nem mondta hogy két azonos nemű ne élhetne együtt ha szeretik és tisztelik egymást. Ilyet nem olvastam sehol. És azt sem mondta, hogy ne szentesíthetnék ezt az együttélést.


Egyébkét külön kikérem magamnak, hogy a melegházasságot a pedofilokkal és zoofil házasságal együtt emlegeted.

Látszik hogy fogalmad sincs az egészről. :)

2014. jan. 3. 13:31
 39/154 anonim ***** válasza:
23%
Akkor érd el, hogy házasodhass és vitatkozz olyanokkal akik a saját értelmi színvonaladat képviselik. Én befejeztem.
2014. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/154 anonim ***** válasza:
26%

Mellesleg zárójelben jegyzem csak meg:

Isten azt mondta, hogy a házasság FÉRFI ÉS NŐ közötti szent kötelék. Ebből melyiket nem érted?

2014. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!