Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti tényleg csak...

Keresztények! Ti tényleg csak az esküvő után fekszetek le egymással?

Figyelt kérdés
+ Akivel először összejöttök, azzal jártok életetek végéig? Vagy jártatok már úgy, hogy szakítani kellett?

2013. dec. 31. 13:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/154 A kérdező kommentje:

A házasság minden kultúrában mást jelent. Közel-Keleten pl. megszokott és elfogadott dolog a többnejűség. Máshol a többférjűség.


Szóval ehhez képest két azonos nemű házassága sem egy nagy dolog, aki képes belátni, hogy vannak emberek akik ilyen preferenciákkal születnek, az el kell hogy fogadja, hogy szükségük van egy ilyen intézményre.


Apropó gyermek. És mi van azokkal a házasokkal akiknek nem lehet gyerekük? Vagy akiknek nem sikerül? És akik nem akarnak?


Hogy Isten megmásíthatatlan lenne azt erősen kétlem. :)


Az Ószövetség előírja a kosher étkezést, vagy pl. azt, hogy ne együnk kagylót. Manapság már senki nem tartja ezeket.

Másrészt pedig Isten is képes arra, hogy meggondolja magát:

JÓNÁS 3:10

10És látá Isten az õ cselekedeteiket, hogy megtértek az õ gonosz útjokról: és megbáná az Isten azt a gonoszt, a melyrõl mondá, hogy végrehajtja rajtok, és nem hajtá végre.


Másrészt pedig Jézus Istent elsősorban szerető lénynek írja le, és nem pedig egy rigorózus emberellenes alaknak. Szóval, biztos vagyok benne, hogy tekintettel van az olyanokra mint Én, vagy mint a barátom. Mivel így születtünk, és én pl. több mint 10 évig próbáltam megváltozni. Sikerültelenül. Ergó, akár az is lehet Isten akarata, hogy maradjak ilyen. Viszont ha már a Bibliánál tartunk azt is kijelenti Isten: "rossz az embernek egyedül". A teremtés könyvében. Szóval nem hinném hogy kötelezően cölibátust ír elő, mert akkor olyat minősít jónak, amit korábban rossznak mondott. :)


Szóval bonyolultabb a helyzet mint amilyennek elsőre látszik. :)

2014. jan. 1. 15:25
 22/154 anonim ***** válasza:
70%
Igen van ahol ez elfogadott, viszont akkor aszerint kell házasodni. Pont erről írtam az előbb. Vannak a világon helyek ahol kutyát esznek. Ha kutyát akarsz enni, oda kell menni, mert ott elfogadják, viszont itt szerencsére nem. Olyasvalamit akarsz elfogadtatni egy bizonyos szabályrendszer szerint élő közösséggel ami abban a szabályrendszerben nem létezik. Ezt kellene megérteni.
2014. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/154 anonim ***** válasza:
48%
Innentől kezdve pedig teljesen mindegy, hogyan csűröd csavarod. Két férfi vagy két nő házassága Isten szemében nem létezik és pont ezért soha nem fogja az egyház elfogadni hiába írsz itt bármit és hiába mondasz nekik bármit. Ettől lehetsz jó ember, szeretheted a párodat, lehetsz jó a munkádban, de nem házasodhatsz és ez nem is fog változni.
2014. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/154 A kérdező kommentje:

Ebben is tévedsz azt hiszem.


A búcsúcédulákkal mi lett? Eltörölték.

És mi van azokkal amiket a pápa dogmaként kimondott? Pl. Mária szeplőtelensége? Előtte az embereknek fogalmuk sem volt róla mi ez, ma már tényként kezelik.


Ami a szabályrendszert illeti: az változik majd. Mindig változott.


A csecsemőket is megkeresztelik, holott ez abnormális. Nem önként hozza meg a döntést hanem ráerőszakolják hogy legyen keresztény. A keresztség pedig eltörölhetetlen nyom, ha jól tudom. :)


Régebben felnőtteket kereszteltek. Pl. Jézus után az apostolok gyerekekkel nem is foglalkoztak ilyen szempontból.


Azt pedig erősen kétlem, ha nem haragszol, hogy a nagyhatalmú és mindenttudó Isten ne gondolt volna az olyan teremtményeire mint a Barátom vagy Én. Akik így születtünk és megváltozni sem tudunk. :)


Vagy ha mégis hidegen hagyná a mi ügyünk, akkor nem tartom méltónak arra, hogy "jó"-nak neveztesse magát. Ha én "jó" vagyok akkor mindenkire gondolok és senkit nem hagyok az út szélén. :)


Egyébként az Ószövetségben ha megnézed a tiltó rendelkezséek jórésze egészségügyi okok miatt volt. Lásd, hogy mit fogyaszthattak, hogyan kellett elkészíteni. Vagy épp, hogy milyen idegenekkel érintkezhettek és hogyan. (fertőzések, járványok elkerülése)


A férfiak közötti szexet azért tiltotta, mert nem volt óvszer, és anélkül a végbélből sok fertőzést el lehet kapni. Manapság viszont már ez kivédhető. :)


Szóval csak azt szeretném mondani, hogy nem racionális sem a szex tiltása, sem a szerelemé. Ebből következően pedig a házasságé sem, hiszen ha mindent megenged nekünk Isten egy monogám kapcsolatban, de nem ismeri el, hogy együtt vagyunk, az azt jelenti, hogy hátrányosan meg vagyunk különböztetve. Hiszen mások "házasok" mi megy "csak" együtt vagyunk...


Viszont mivel Ő teremtett ilyennek és változni sem enged, ezért ez azt jelenté, hogy Ő öröktől fogva arra teremtett, hogy egy diszkriminált senki legyek. Aki nem ér annyit mint más.


Ez talán igazságos? Vagy jóságos?


Én legalábbis még a kutyáimmal se bánnék így. De ez én vagyok.

2014. jan. 1. 15:55
 25/154 anonim ***** válasza:
9%
A homoszexuális kapcsolat a természet, vagyis a Teremtés törvényeivel ellentétes. Az emberi szabályok változhatnak, de a természet törvényei nem fognak.
2014. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/154 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt szajkózod, így pedig értelmetlen beszélgetni.
2014. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/154 A kérdező kommentje:

Ugyanazt szajkózom? Mármint?


Egyébként szerintem nem természetellenes. Tudod, nem is tud az lenni, hisz minden ami létezik a természet része. :)


Nekem sosem volt természetes az, hogy egy lányra "úgy" nézzek. Sosem értettem mi tetszhet másoknak rajtuk. Már 4 évesen fiúba voltam szerelmes. Szóval nekem ez a természetes.


Ha már a természetesnél tartunk. A hajszárító természetes? És a napszemüveg? Vagy a devizahitel? :)


Szóval attól mert valami szokatlan, még lehet természetes. Nekem legalábbis mindenképp természetes mert így születtem. Ha másoknak nem, azt sajnálom.

2014. jan. 1. 17:48
 28/154 anonim ***** válasza:
9%
Kérdező, Isten SOHA nem mond ellent magának, és soha nem változtatja meg a törvényeit. 1963-ban a homoszexuális cselekedet még égbekiáltó bűnnek számított. Hogyan vallhatod hát magad kereszténynek, ha a törekvés sincs meg benned arra, hogy megváltozz?
2014. jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/154 anonim ***** válasza:
"Mert bizony mondom néktek, hogy amíg az ég és a föld el nem múlik, egy ióta vagy egy vessző sem vész el a törvényből, míg minden be nem teljesedik." (Mt 5,18)
2014. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/154 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező, a te érvelésed a liberális értékrelativizmus talaján áll. Ezen az alapon érvelhetnél akár a pedofilházasság vagy az állat-ember házasság mellett is.
2014. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!