Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti tényleg csak...

Keresztények! Ti tényleg csak az esküvő után fekszetek le egymással?

Figyelt kérdés
+ Akivel először összejöttök, azzal jártok életetek végéig? Vagy jártatok már úgy, hogy szakítani kellett?

2013. dec. 31. 13:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/154 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy: „Férfival ne hálj úgy, amint asszonnyal hálnak: útálatosság az. És semmiféle barommal se közösülj, hogy azzal magadat megfertőztessed, és asszony se álljon meg barom előtt, hogy meghágja őt; fertelmesség az.” (Lev. 18, 22–23) Megszabták a büntetést is: „És ha valaki férfival hál úgy, amint asszonnyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak, vérök rajtok.” (Lev. 20,13)
2014. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/154 Frigg ***** válasza:
29%

69%-os én a TE helyedben senkit nem hívnék ostobának.. :)

Látszik, hogy magadra vetted a bunkót, pedig írtam, hogy tisztelet a kivételnek. Bár te nyilvánvalóan nem oda tartozol...

Nem írtam ostobaságot, és a kérdéseimre se válaszoltál, csak folytattad ugyan azt a szöveget... Te bajod, engem nem érdekel. Szerintem te gondolkozol hibásan, szerinted én. Élj tovább boldogan ezzel a szemlélettel, én is azt fogom tenni :)

2014. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/154 anonim ***** válasza:
22%
Frigg: sértő privát üzenetek helyett érvekkel próbálj meggyőzni. Ja, hogy azok elfogytak ezért "bigott hülye majom" lettem? Gratulálok! :)
2014. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/154 Frigg ***** válasza:
25%
Semmivel sem volt sértőbb, mint amit te írtál. ;)
2014. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/154 Frigg ***** válasza:
23%
Írhatok én neked rengeteg érvet, ha ragaszkodsz hozzá. De pont ugyan úgy semmibe fogod venni, mint a kérdezőét. És nem csak "lettél", hanem eddig is az voltál.
2014. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/154 anonim ***** válasza:
Én tényt állapítottam meg, tudatlannak neveztelek csak nem ilyen szépen. Te majomnak neveztél. Akkor most ki az aki sérteget? A véleményemet továbbra is fenntartom, majd akkor írj, ha nem csak elolvasod, de meg is érted amit a másik leír és sértegetés helyett érvekkel tudod alátámasztani a véleményed.
2014. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/154 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező részéről egyetlen érv sem hangzott el, többszörösen meghazudtolja azt amit az egyház/Isten állít és akárhány forrásból idézik neki, semmibe veszi és leírja ugyanazt újra, így pedig, ahogy korábban is írtam nehéz vitatkozni. Vitakultúra, nulla.
2014. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/154 Frigg ***** válasza:
27%

Szerintem ostobának nevezni valakit igen is sértés.

És igen, lehet véleményed-bár nem tudom, hogy ez ténylegesen SAJÁT vélemény, vagy csak azért, mert a Biblia azt mondja, hogy így kell gondolnod- csak nem mindegy, hogy milyen formában adod elő. Én is leírtam a saját véleményem, ahogy ÉN látom, erre leostobázol.

2014. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/154 anonim ***** válasza:
65%

Például:

"Egyébként Isten nem mondta hogy két azonos nemű ne élhetne együtt ha szeretik és tisztelik egymást. Ilyet nem olvastam sehol. És azt sem mondta, hogy ne szentesíthetnék ezt az együttélést. "


A 41-es válaszban szereplő idézet a Bibliából való, tehát a Biblia az ami az állatokkal való közösüléshez hasonlítja és halállal bünteti a férfiakkal való közösülést. Innentől kezdve pedig megint csak nem érv amit a kérdező felhozott hanem egy saját vélemény aminek köze sincs a valósághoz. Erőlködhettek de ettől még nem lesz igazatok.

2014. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/154 Frigg ***** válasza:
54%
Na de ha Isten teremtett mindent és mindenkit, és ugye ő mindent tud és mindent lát, akkor nem kalkulálta bele a melegeket a történetbe? Hogy ilyen is előfordulhat?
2014. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!