Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek meleg-keresztény párok?

Léteznek meleg-keresztény párok?

Figyelt kérdés
Akik együtt járnak, egy párként, azonos neműek és keresztények is.

2014. jún. 19. 21:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/142 anonim ***** válasza:
30%
Ha a te Istened gyűlöl, az már rég rossz.. nem az istened gyűlöl, hanem a Bibliád, és nem a bűnt, hanem a bűnnek mondott másságot.
2014. jún. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/142 anonim ***** válasza:
35%
Nincs egymillió dogma, másrészt pedig nem dogmák. Sok dolgot azért tilt meg Isten, hogy minket megóvjon és szabadok lehessünk. Viszont volt egy kérdésem, amire persze nem kötelező válaszolni, csak kíváncsi vagyok.
2014. jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/142 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös és 4-es!


Valóban. Viszont akkoriban ha jól tudom nem volt olyan hogy meleg-monogám kapcsolat. Nemde?


Márpedig ha nem volt, akkor el sem ítélhették, igaz?

2014. jún. 19. 23:25
 24/142 anonim ***** válasza:
30%

A 15-ös vagyok, egykis kiegészítés még a Kérdezőnek:


Nem tudom, hogy honnan vetted azt, hogy Pál ott a "rituálékra" tesz utalást. Valószínű ezt csak hallottad valahonnan, hiszen még azzal sem voltál tisztában, hogy mi van a görögben...Mindenesetre, hogy kicsit mélyebbre menjünk akkor a témában: A görög "arszenokoitész" kifejezés egy szóösszetétel, amely a Septuagintában a (3Móz 18,22)-e való visszautalás, amely a zsidó írásmagyarázat szerint egy parázna szokás, amelyet a rómaiak és a görög gyakoroltak (tehát homoszexualitás, amint a leírtakból is látszik, csak el kell olvasni). Pál tehát nem homlmi rutálékról beszél, hanem azokról az emberekről, akik honmoszexuális életet folytatnak


---------------------------


7-s válaszoló:


Szó sincs gyűlöletkeltésről, csupán Isten törvényének az ismertetéséről, amely a világhoz ragaszkodó, magukat kereszténynek nevező embereknek nem tetszik, körülbelül úgy, ahogyan a farizeusoknak és a szadduceusoknak sem tetszet, amikor Jézus - aki a férfi és a nő közt szentesítette a házasságot (Mt 19,5-6) - rámutatott tévelygéseikre. Ami nyugaton történik, körülbelül ugyanaz, ami Konstantin idejében volt. A kereszténység [egy része] elfogadta a római hatalom ajánlatát, és ahhoz, hogy megnyerjék a pogányságot, átvették a pogány szokásokat. Nyugaton ugyanezt teszik. Még a gondolatát is abnormálisnak tartom annak, hogy kiálljanak egy olyan dologkért, amelyről Isten egyértelműen ELMONDTA a véleményét:


"És ha egy férfi férfival hál, amint hálnak nővel, útálatosságot követtek el mindketten, ölessenek meg, vérbűn van rajtuk." (3Móz 20,13)


Tejes mértékben elfogadom azt, hogy Isten mondja meg azt, hogy ki keresztény, és ki nem. Csakhogy Isten szava a Bibliában található, amelyet az Úr prófétái és apostolai írtak le. Amint pedig olvashatod, Isten állást foglalt a homoszexualistást illetően. Ebből a bűnből Krisztus által meg kell szabadulni, annak, aki be akar menni az örök életre.

2014. jún. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/142 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös!


Mégis hogyan gondoltad a szabadulást?


Csak azért kérdem mert 4 évig imádkoztam hogy szabadítson meg. De semmi nem történt. Még 4 évig imádkozzak? Esetleg 40-ig? Vagy életem végéig? És ha addig sem történik semmi akkor is bennem van a hiba?


Vagy nem lehet esetleg az, hogy Istennek van valami szándéka/terve Velem? És ezért vagyok/voltam/leszek mindig is meleg? Hmm?


Vagy Isten mégsem tévedhetetlen tervező ha annak teremtett?


Azért írom azt hogy annak teremtett, mert már kisiskolásként is fiúba voltam szerelmes. De nyilván 7 évesen "szabadon döntöttem". Hát persze.

2014. jún. 19. 23:31
 26/142 anonim ***** válasza:
28%

Lehet egy démon van benned. Ez a démon pedig folyton csalogat téged a bűnre, te meg engedsz is neki...


Nézd meg ezeket a videókat a szabadulásról, hátha segítenek:

http://www.youtube.com/watch?v=hJYABYlAcPo

http://www.youtube.com/watch?v=vpihUr8bA1k


A gyülekezetbe járást pedig nem poénból írtam, hanem azért, mert ott tényleg segíthetnek... de persze mint mondtam, ez is csak akarat kérdése.

2014. jún. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/142 anonim ***** válasza:
64%
A bűn szerintem az, ha ártasz. mindig úgy gondoltam, hogy ennyire logikus... Ha egy velem azonos nemű embert szeretek tiszta szívemből és valaki szerint bűnös vagyok, és Isten EMIATT gyűlöl engem, az tehet egy szívességet :D
2014. jún. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/142 anonim ***** válasza:
75%
Torba Attila, ne haragudj, de totál agymosott vagy.
2014. jún. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/142 A kérdező kommentje:

Járok templomba minden vasárnap, ahogy mindig is.


Korábban jártam egy hétvégi gyülekezetbe, de többet ártott mint használt azt hallgatni ahogy b*ziztak és arról viccelődtek hogy agyon kell verni mindet. Tudod, valahogy nem éreztem hogy átjárta volna őket a "szeretet" és a "megértés".


Ezért végül elhagytam őket és azóta jobban vagyok. Azóta nem kell rendszeresen hallgatnom hogy meg kell engem ölni, ki kell szúrni a szemem vagy hogy problémát jelentek a társadalomnak. Jobb így.

2014. jún. 19. 23:42
 30/142 anonim ***** válasza:
0%

"Hadd kérdezzek valamit. Mi alapján döntöd el, hogy mi a jó és mi a rossz?"


És te mi alapján?

Saját magad alapján, vagy mások alapján?


Egyébként igaza van a kedves meleg válaszolónak.

Bűn, ami szándékosan árt.

Persze neked az az alap koncepciód, hogy a Biblia Isten szava és úgy kell értelmezni, ahogy te.


Ahhoz, hogy eldöntsem mi a jó és mi a rossz nem könyvek kellenek, hanem szív, empátia.

És tuti nem írnék le olyat soha, hogy egy olyan embert bántsuk, aki nem káros. (csak mert annak idején megerőszakoltak vagy hasonlók).

2014. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!