Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi! Meg...

Kedves Jehova Tanúi! Meg tudtok győzni?

Figyelt kérdés

Már annyi vita folyt itt a fórumon a Szentháromságról meg Jézus istenségéről,hogy már lassan az egész vallás kategóri már csak erről szól.

Többször olvastam,hogy ti is a Károliból érveltek sokszor,viszont a sokszorral van a baj mert a lényeges igéket az UVF ből másoljátok be. Én most "be dobom a kesztyűt" és győzetek meg.

Egyetlen keresem van KÁROLI vs. KÁROLI ,ne használjátok semmiféle más irodalmat az Őrtorony kiadványaiból, csak a Károli Bibliát.

Én is tisztességesen fogok "párbajozni" és gondolom sőt megkerek mindenkit,hogy azt tegye ha hozzá akar szólni.

Nem fogok használni semmi mást csak a Károli Bibliát.

Ma Vasárnap van. Ha Szombat éjfél 00 h-ig meg tudtok győzni,hogy a Szentháromság egy hazugság és Jézus csak egy angyal,akkor én meg ígérem,hogy jövő Vasárnap elmegyek a hozzám legközelebb álló Királyság terembe és Biblia tanulmányozást fogok kérni. Ezt meg ígérem!

Nos ahogy a kérdés kiírásra kerül elindul az óra,úgyhogy vágjunk bele.

Még egy annyit,hogy ha nem kommentelek rögtön a válaszokra nem azt jelenti,hogy feladtam hanem csak azt,hogy nem vagyok gép vagy internet közelben de igyekezni fogok,hogy ne sok idő vesszen el.

Akkor ha nem törlik a kérdésemet...óra indul! :)



2014. júl. 20. 18:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/193 A kérdező kommentje:

Tistelt 24%-os!


Nem csalunk!! :D

A jw.org most tiltott gyümölcs,ha elfogadod a kihívást akkor tiltott.:)


Vedd elő szépen a Károlidat.


Áldás Békesség!

Holnap "találkozunk.."

2014. júl. 20. 23:37
 12/193 anonim ***** válasza:
69%

"A háromságtant az i.sz 4 században fogadta el az egyház véglegesen."


Ezt a butaságot meg honnan vetted, csak nem az Őrtoronyból?


Idézz már 4. század előtti forrásokat, ahol bizonyos püspökök tiltakoznak a Szentháromság ellen. Mert ha jártas lennél a témában, és olvastál abból az időből származó forrásokat, akkor nem mondtál volna ilyen butaságot, mivel tudnád hogy az ókori keresztény írók úgy írnak a Szentháromságról, mint ami általánosan elfogadott volt.


Ne szólj bele tehát abba, amihez nem értesz.

2014. júl. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/193 anonim ***** válasza:
60%

Tisztelt Kérdező!


Nem érdekes a Jehova Tanúival foglalkozni, mert ők arra vannak beállítva, hogy csak az fogadják el, amit az Őrtorony szervezet tanít nekik.

2014. júl. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/193 A kérdező kommentje:

Most látom,hogy még érkezett egy válasz a 10 személyében.

Üdvözöllek! :)


Látom egy (táborban) vagyunk...ez jó! :)

Én nagyon jól tudom,hogy "nem mondanak" igazat és ez engem is zavar de megpróbálok higadt maradni,néha nagy erőfeszítés kell hozzá de lehet,hogy meg lesz a "fizetsége". :)

Meg kel érteni,hogy ők most mindent "elővesznek" csakhogy tereljenek mert erre vannak kiképezve.

Ha belemegyünk az ők "játékukba" akkor csak vita lesz belőle és az nem tesz jót mert újra majd azt hajtogatják,hogy ők a kiválasztottak és azért éri őket támadás.

Ne adjuk ezt meg nekik testvérem, ha megkérhetlek. :)


Persze a segítség az mindig jól jön Istentől is embertől is! :)


Köszönöm és jó éjszakát!

2014. júl. 20. 23:55
 15/193 A kérdező kommentje:

Húha igazi Krisztus harcosai vagytok!


Tudom mert van a "birtokomban" I.sz ókeresztény írat amelyekből bizony a tisztelt Tanúk sokat tanulhatnának az igazságról.

Viszont meg ígértem,hogy nem használok semmi más anyagot csak a Károli Bibliát.

Ha esetleg akad majd olyan tanú aki azt mondja,hogy nem veszi csalásnak akkor szívesen bemásolhatok pár íratot.

De egyenlőre még nem.


Igyekszem nem csalni... :D

2014. júl. 21. 00:05
 16/193 anonim ***** válasza:
24%

Természetesen NEM fogadom el a feltételedet, mert INKORREKT és tisztességtelen! De mivel Jehova Tanúja vagyok, erre felhívtam a figyelmed. Neked is "szabad akaratod van", amivel vagy elfogadod, vagy nem a döntésemet. De ettől még leírom a bibliai igazságot - tudod, mivel szabad akaratom van nekem is. Ha ragaszkodsz egy fordításhoz, melybe pl. olyan betoldások vannak a háromság témában, mint az először idézett HAMIS szöveg, a hírhedt "jánosi betoldás", akkor magadat csapod be!


A legtöbb háromságban hívő egyház fordításából már ugyanis kivették ezt a verset, mert kénytelenek voltak elfogadni, hogy az egy későbbi beszúrás. Ez van! Inkorrekt vagy, ha ehhez ragaszkodsz, akivel nem lehet mit kezdeni.


"vagy elfogadod feltételeimet vagy akkor többet ne írj,felesleges vitában nem vagyok hajlandó részt venni."


A vita akkor felesleges, ha BECSTELEN! Bár legalább megmutatja mindenkinek, hogy a háromságot milyen szellemiségű emberek és milyen eszközökkel akarják védelmezni. Ezt akarod? Biztosan ezt akarod?


"A másik dolog meg az,hogy pontosan ti vagytok azok akik nagyon sokszor azt mondjátok,hogy a Károliból érveltek és amikor még nem létezett az UVF akkor a Károli Bibliát használtátok."


De te itt önkényesen KIRAGADSZ! Nem csak a Károlit használtuk/használjuk, hanem Magyarországon is hivatalosan majdnem 30 félét. Ugye nem baj? És nem csak fordításokból érvelünk, mert van még ezen kívül sok-sok forrás, mely hiteles lehet.


--------


"Most pedig a Ján.17:3-ra itt a válaszom;


" És most te dicsőíts meg engem, Atyám, te magadnál azzal a dicsőséggel, a melylyel bírtam te nálad a világ létele előtt."(Ján.17:5)"


Milyen választ? Te ezzel NEM VÁLASZOLTÁL a feltett kérdésemre! Beírtál egy másik verset, melybe belemagyarázol olyan jelentést, melyet az NEM tartalmaz. Ki tagadja, hogy Jézus fent az égben rendelkezett már előtte is bizonyos dicsőséggel. De e vers pont arra nem ad választ, hogy mekkora hatalommal és dicsőséggel rendelkezett Jézus az Atyjánál. Nem is volt rá szükség, mert egyértelmű volt akkor is, hogy nem volt Jehovával "egyenlő". A János 17:3 cáfolhatatlanul pont ezt az állapotot írja le.


A másik válaszod szintén ugyanilyen mellébeszélés a részedről. A vers így hangzik helyesen:


"Őrizzétek meg magatokban ezt a gondolkodásmódot, amely már Krisztus Jézusban is megvolt, 6 aki, noha Isten formájában létezett, nem foglalkozott az elbitorlás gondolatával, tudniillik azzal, hogy Istennel egyenlő legyen." (Fil 2:5, 6)


A Fil 2:5-11 miről is szól? Átgondoltad te ezt már alaposan? Melyik gondolat illik bele a szövegkörnyezetbe? Az 5. vers azt tanácsolja a keresztényeknek, hogy az ott említett területen utánozzák Krisztust. Vajon felszólíthatók arra, hogy ’ne zsákmánynak’, hanem jogosnak tekintsék ’azt, hogy Istennel egyenlők’? Semmiképpen sem! Viszont utánozni tudnak valakit, aki „nem foglalkozott az elbitorlás gondolatával, tudniillik azzal, hogy Istennel egyenlő legyen”.

Ez is a háromság miatt vita tárgya a fordítók között, ezért sok más fordítás adja át úgy e verset, mint az ÚV fordítás.

2014. júl. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/193 anonim ***** válasza:
24%

""És hogy megvilágosítsam mindeneknek, hogy miképen rendelkezett ISTEN ama titok felől, a mely elrejtetett vala örök időktől fogva az ISTENBEN, a ki mindeneket teremtett a Jézus Krisztus által;"(Ef.3:9)


"Isten az Istenben..""


Úgy látom kérdező, neked komoly szövegértési problémáid vannak.


-------


"Te egész egyszerűen HAZUDSZ


A negyedik század előttről rengeteg egyházatyától maradt fent írás, akik bizonyságot tesznek a Szentháromság és Krisztus istensége mellett, mint általánosan elfogadott tanításról."


Még a teológusok is elismerik, hogy a 4-ik sz-ig SENKI sem fogalmazta meg a KOMPLETT háromságot. Még a 4-ik sz.-i zsinatok is csak több részletben fogadták el. Egyes egyházatyák és hitvédők beszélnek a későbbi századokban Krisztus "istenségéről", de ezt a Biblia is megteszi, mivel maga az "Isten" szó címet, vagy rangot jelent a Bibliában, melyet mindenféle magas rangú személyek megkaptak. Persze a bibliailag megjövendölt hitehagyás fokozatosan teret engedett a görög filozófiai hamis tanoknak, melynek része volt a háromság is.

2014. júl. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/193 anonim ***** válasza:
24%

"Idézz már 4. század előtti forrásokat, ahol bizonyos püspökök tiltakoznak a Szentháromság ellen. Mert ha jártas lennél a témában"


De NEM IS a második századból valók! Az, hogy a későbbi korok egyre fokozódó hitehagyásának köszönhetően egyesek vitatkoztak a védelmezett pogány filozófiákról, melyeket lehet hogy észre sem vettek, hogy lassacskán megmérgezte a tiszta keresztényi tanításokat, nem bizonyítja azt, hogy a háromság benne van a Bibliában. Sőt, az az érdekes, amikor egyes védelmezői ennek a pogány tannak, előszeretettel fordulnak a bibliailag megjövendölt hitehagyás korszakához annak "bizonyítékául", hogy "lám-lám beszéltek róla", meg a "4-ik sz.-tól fokozatosan és hivatalosan el is fogadták". De kik? Milyen alapon? Ennek már köze sem a bibliához!


Valójában KIZÁRÓLAG A BIBLIÁBÓL kellene bizonyítani ezt a dogmát, de abból kizárt! Ez pedig beszédes igazság. :-)

2014. júl. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/193 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező miért magasztalod magad????? Még hogy "igyekszel nem csalni"! Ez az "igyekezeted" bizony nagyon gyengécskére sikerült. Már az első válaszomban leírtam a tisztességtelen okokat. Rólad lepörög?


Még mindig nem kaptam BECSÜLETES választ a kiírt két versre, melyet Jézus és Pál mondott ihletés alatt. Ők egyetértettek ..., de nem veled!

2014. júl. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/193 anonim ***** válasza:
27%

Kedves kérdezö...


egyetlen egy verset idéztél, amelyik állítólagosan bizonyítja a háromságtant.


Ez az 1.János 5:7


Ez a vers NEM tartozik a Biblia szöveghez.


Ez egy lapszéli jegyzet volt csupán és fokozatosan a másolók beleírták a Bibliába.... Ezt nem csak Jehova tanúi tudják, tudják ezt a katólikusok, protestánsok és a többiek.....


Az Efézus 3:9-et idézed, ez szerinted bizonyítja a háromságtant?


Még ha úgy hiszed is kedves kérdezö, hol a harmadik tag?


Csak kettöröl ír itt is


Isten, aki MINDENT teremtett a Jézus Krisztus által...


hogy lehet ez a kettö három?


Nézd nem vitát akarok szítani, NEM helyes veszekedni, különösen egymás megalázása nem keresztény viselkedés ugye? :)

2014. júl. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!