Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi! Meg...

Kedves Jehova Tanúi! Meg tudtok győzni?

Figyelt kérdés

Már annyi vita folyt itt a fórumon a Szentháromságról meg Jézus istenségéről,hogy már lassan az egész vallás kategóri már csak erről szól.

Többször olvastam,hogy ti is a Károliból érveltek sokszor,viszont a sokszorral van a baj mert a lényeges igéket az UVF ből másoljátok be. Én most "be dobom a kesztyűt" és győzetek meg.

Egyetlen keresem van KÁROLI vs. KÁROLI ,ne használjátok semmiféle más irodalmat az Őrtorony kiadványaiból, csak a Károli Bibliát.

Én is tisztességesen fogok "párbajozni" és gondolom sőt megkerek mindenkit,hogy azt tegye ha hozzá akar szólni.

Nem fogok használni semmi mást csak a Károli Bibliát.

Ma Vasárnap van. Ha Szombat éjfél 00 h-ig meg tudtok győzni,hogy a Szentháromság egy hazugság és Jézus csak egy angyal,akkor én meg ígérem,hogy jövő Vasárnap elmegyek a hozzám legközelebb álló Királyság terembe és Biblia tanulmányozást fogok kérni. Ezt meg ígérem!

Nos ahogy a kérdés kiírásra kerül elindul az óra,úgyhogy vágjunk bele.

Még egy annyit,hogy ha nem kommentelek rögtön a válaszokra nem azt jelenti,hogy feladtam hanem csak azt,hogy nem vagyok gép vagy internet közelben de igyekezni fogok,hogy ne sok idő vesszen el.

Akkor ha nem törlik a kérdésemet...óra indul! :)



2014. júl. 20. 18:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/193 anonim ***** válasza:
0%

"Hol van itt a tisztesség, ha nem idézhetnénk együtt a saját Bibliámból?"


Kedves utolsó válaszoló! A kérdező is megtette, de kapásból egy fiktív Biblia versel nyitott. Márpedig egy nem létező bibliai szöveggel nem lehet érvelni. Tudod, ez nálunk nem tisztességes. Nem tudom persze, hogy ez nálatok hogy van?!


Tehát a "csak Károli" feltétel már ezért is borult. Csak ezt őszintén el kéne ismerni ...

2014. júl. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/193 anonim ***** válasza:
0%

Igazán nem akarok akadékoskodónak tűnni, de még egy nagyon fontos dologról nem beszéltünk. Ha a kérdező valóban tisztességes és konstruktív eszmecserét szeretne, akkor természetesen nem ömleszti a tonnányi mennyiségű, főleg a Biblia megírása utáni korszakokból való szövegeket ide, mert már sok bibliai érv is elhangzott a háromság ellen és még nem született rájuk cáfoló válasz. Valamint ha a Biblia valóban tartalmazza a háromságot, akkor egészen bizonyosan bizonyítani is lehet abból - méghozzá hitelesen.


De a válasz minősége is fontos, hiszen az általam feltett két versre is kaptam választ, de azok egyike sem cáfolta azt, amit kérdeztem! Sajnos gyakran tapasztaltam, hogy a sablon válasz megérkezett, de még véletlenül sem bizonyítja az ellenkezőjét annak, amiről a kérdés szólt. Tehát nem pusztán válaszokat várunk az általunk felvetett versekre, hanem valóságosan a témához illő választ is, ugye ez nem olyan nagy kérés.

2014. júl. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/193 anonim ***** válasza:
88%

Aki nem akarja megérteni a Háromságot, mert előrébb való neki egy földi szervezet imádása, az nem is fogja.

Végigolvastam nem csak ezt a vitát, de a többit is és a tanúk direkt nem veszik figyelembe azokat az igéket, amik bizonyítják, hogy Jézus emberré lett Isten.

Semmi sem akadályozna meg, hogy kérjetek megértést Istentől, ha első nekifutásra nem megy az értés, sokan tettük már, hogy ezért imádkoztunk, de ti csak szajkózzátok folyamatosan, hogy "de Jézus Istennek a fia".

Meg a borzalmas Mihály elméletet, holott azt is számtalanszor cáfolták már.

A Károliban ez áll:

Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt és Isten volt az Ige.


Egy értő kereszténynek, akit Isten Szent Szelleme vezet, ez nem túl bonyolult szöveg. De ti benne akartok maradni a rothadásban. Csak a főoldalon van minimum két kérdés, amiben sorozatnyi cáfolat van a hülyeségeitekre, mégis azt hazudjátok, hogy a kérdező nem cáfolt.

Naponta cáfolnak csak ezen az oldalon többen is, mégis makacsul ragaszkodtok a hazugsághoz.


A hamis bibliátok nem az eredeti tekercsekből lettek fordítva, így azzal a szemétre való könyvvel kiállni érvelni szándékosan ennek tudatában és megtéveszteni embereket bűn. Jézust nem lehet utánozni, de ti ezt honnan is tudhatnátok, ha nem vagytok hajlandóak a szívetekbe fogadni. Sáskák. A pokol sáskái.

2014. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/193 anonim ***** válasza:
11%
Na kérem, a 43-as válaszoló egy újabb bizonyíték a háromság bibliai volta ellen!
2014. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/193 Szeressük egymást ***** válasza:
89%

3 csodálatos bizonyság Jézus Istenünkről a Jeh*va hamis tanui nagy bánatára:


Zak 11:12 És mondám nekik: Ha jónak tetszik néktek, adjátok meg az én béremet; ha pedig nem: hagyjátok abba! És harminc ezüst pénzt fizettek béremül.

Zak 11:13 ÉS MONDA AZ ÚR NEKEM: Vesd a fazekas elé! NAGY JUTALOM, AMELYRE BECSÜLTEK ENGEM. Vevém azért a harminc ezüst pénzt, és vetém azt az Úrnak házába, a fazekas elé.


Jehovát soha nem becsülték 30 ezüstre, de Jézust igen:


Máté 26:15 Monda (Júdás): Mit akartok nekem adni, és én kezetekbe adom őt?(Jézust) Azok pedig rendelének neki harminc ezüst pénzt.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Ézs 40:3 Egy szó kiált: A pusztában készítsétek az Úrnak útját, ösvényt egyengessetek a kietlenben a mi Istenünknek!


Keresztelő János nem Jeh*va, hanem Jézus útját készítette elő a pusztában:


Máté 3:3 Mert ez az, akiről Ésaiás próféta szólott, ezt mondván: Kiáltó szó a pusztában: Készítsétek az Úrnak (Jézus) útját, és egyengessétek meg az ő ösvényeit.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Ézs 44:6 Így szól az Úr, Izraelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kívül nincsen Isten.


Jézus is úgy beszél magáról, mint aki "első és utolsó":


Jel 2:8 A smirnabeli gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Első és Utolsó (Jézus), aki halott vala és él...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


+1 ráadás:


Zak 14:3 Mert eljön az Úr, és harcol azok ellen a népek ellen, amint harcolt vala ama napon, a harcnak napján. És azon a napon az Olajfák hegyére veti lábait...


--->


Apcs 1:11. ...galileabeli férfiak, mit állotok nézve a mennybe? Ez a Jézus, aki felviteték tőletek a mennybe, akképpen jő el, amiképpen láttátok őt felmenni a mennybe. Akkor megtérének Jeruzsálembe a hegyről, mely hívatik Olajfák hegyének...

2014. júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/193 Szeressük egymást ***** válasza:
89%

Gusevnek!


"Isten nem kísérthető, semilyen formában. A kísértés arra irányul, hogy valaki feladjon valamit. El tudod ezt képzelni Istenről? Jézust megkísértette Sátán, nem is egyszer. Róla nem olvastad, hogy nem kísérthető, igaz?"


--->

Ilyenkor nem tudom, hogy szándékosan szemellenzősen, vagy csak elvakultság miatt, de úgy beszélnek a hitetlenek Jézus személyéről mint aki nem emberként született meg. De mivel EMBERI TESTET ÉS EMBERI TERMÉSZETET VETT MAGÁRA, ezért nem volt TÖKÉLETES, hanem megkisérthető volt ugyanúgy mint Ádám és Éva, egészen addig, amig a próbák és a szenvedés által ELJUTTATTA AZ EMBERI TERMÉSZETET A TÖKÉLETESSÉGRE!!!


Zsid 5:9 És tökéletességre jutván, örök üdvösség szerzője lett mindazokra nézve, akik neki engedelmeskednek,

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

+ 1 ráadás:


Ézs 45:22 Térjetek én hozzám, hogy megtartassatok földnek minden határai, mert ÉN VAGYOK AZ ISTEN, ÉS NINCSEN TÖBB! Magamra esküdtem és igazság jött ki számból, egy szó, mely vissza nem tér: hogy MINDEN TÉRD NEKEM HAJOL MEG, RÁM ESKÜSZIK MINDEN NYELV!

--->


Fil 2:10 Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.

2014. júl. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/193 Szeressük egymást ***** válasza:
89%

Gusevnek!


"Kié egyedül a halhatatlanság, aki hozzáférhetetlen

világosságban lakozik; akit az emberek közül senki

nem látott, sem nem láthat..." Ez Isten, akié e g y e d ü

l a halhatatlanság. Jézus, minden teremtménynek

elsőszülötte meghalhatott."


Erre ugyanaz vonatkozik mint az előző válaszomra. Testet és vért vett magára, hogy meghalhasson:


Zsid 2:14 Mivel tehát a gyermekek testből és vérből valók, ő is hasonlatosképpen részese lett azoknak, hogy a halál által megsemmisítse azt, akinek hatalma van a halálon, tudniillik az ördögöt...


De a lényege a Fiúnak is ugyanúgy örök, mint Istennek:


Zsid 7:28 Mert a törvény gyarló embereket rendel főpapokká, de a törvény után való esküvés beszéde örök tökéletes Fiút.

2014. júl. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/193 Szeressük egymást ***** válasza:
89%

Gusevnek!


Még egy bizonyság, hogy Jézus önként mondott le az életéről, és SENKI NEM VEHETTE VOLNA EL TŐLE HA NEM AKARJA:


Ján 10:17 Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt.

Ján 10:18 Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.

2014. júl. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/193 Szeressük egymást ***** válasza:
89%

Gusevnek!

Arra válaszolj kérlek, hogy mi a különbség aközött, hogy valakiről azt állítják, hogy halhatatlan, és aközött, hogy valaki azt állítja magáról, hogy Ő az ÉLET, és aki hisz benne annak örök élete van? :-D

2014. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/193 A kérdező kommentje:

Tisztelt Gusev!

Ha a “pengémet”akartam volna villogtatni akkor biztos lehetsz abban,hogy bele mentem volna az értelmetlen

vitába és nem úgy álltam volna hozzá a témához mint ahogy látod. :)

De nem!

Nem az a célom,hogy provokáljak(még akkor sem ha egyesek úgy gondolják :))

A célom az,hogy esélyt adjak azoknak akik jelen esetben a Károlit hozzák fel “pajzs”-ként,meg tudjanak győzni,hogy én tévedek,hogy én vagyok a hazug és,hogy én vagyok az aki “dálibábok”után szaladgál. :)

Távol áll tőlem,hogy bárkit is sértegessek!

Az elejétől kezdve igyekeztem keresztény módjára viselkedni,ha te ezt máskép látod akkor megkérlek

tudasd velem is,hogy hól tévedtem. :)

És akkor most megpróbálok válaszolni az igékre.


„A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;”

(Kol.1:15)


Itt van a válaszom az első igére;


„A kikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, a ki az Isten képe.(2Kor.4:4)”


Azt hiszem ehhez nem kell hozzá fűznöm semmi kommentet.


„Monda nékik Jézus: Az én eledelem az, hogy annak akaratját cselekedjem, a ki elküldött engem, és az ő dolgát elvégezzem.”(Ján.4:34)


A válaszom;


„ Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, a melyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, a ki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat. „(Ján.14:10)


Szerintem ehhez sem kell semmit hozzá fűznöm mert az ige magáért beszél.


Itt a következő;


„Kié egyedül a halhatatlanság, a ki hozzáférhetetlen világosságban lakozik; a kit az emberek közül senki nem látott, sem nem láthat: a kinek tisztesség és örökké való hatalom. Ámen.”(1Tim.6:16)


A válaszom;


„Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.”(Ján.1:18)


Meghalhatott mert ember volt, DE!


„Mivel tehát a gyermekek testből és vérből valók, ő is hasonlatosképen részese lett azoknak, hogy a halál által megsemmisítse azt, a kinek hatalma van a halálon, tudniillik az ördögöt,”(Zsid.2:14)


De,hogy jobban meg értsük szükség van a következő ihére is;


„Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;”(Fil.2:7)


A következő;

„Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért. „(Jak.1:13)


A válasz;

„Mert azt, a ki bűnt nem ismert, bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk ő benne.”(2Kor.5:21)



A Szentháromságról;

Atya;

„Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván.”


Fiú;

„Mert a hol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben,(Jézus) ott vagyok közöttük”


Szentlélek;


„Hová menjek a te lelked elől és a te orczád elől hova fussak?

Ha a mennybe hágok fel, ott vagy; ha a Seolba vetek ágyat, ott is jelen vagy.”(Zsol.139.7:12)


Tudod Tisztelt Gusev akkor lenne hiábavaló ha nem lenne egyetlen szikrányi rész sem a Bibliában ami a Szentháromságot

bizonyítja.

Hadd kérdezzek valamit tőled;

Te mint Bibliát ismerő ember teljes mértékben biztos vagy abban,hogy a Szentháromság nem létezik és csupán

egy tévtanítás?

De őszintén....és ne nekem válaszolj hanem saját magadnak elsősorban.

Egy 2000 éves tanításról van szó,Tisztelt Gusev,te tényleg azt hiszed,hogy egy USA-ból induló

újkeletü vallási eszme el tud törülni egy 2000 éves "igazságot"?

Tényleg ezt hiszed?

Biztos vagy benne,hogy nincs benne Isten védelme ami megőrizte a Szentháromságot napjainkig?

Azt hiszem ezen érdemes lenne elgondolkodni mihamarabb.


Remélem kielégítő a válaszom.

De sajnálatodra....nem győztél meg. :)


Akkor lehetsz biztos valamiben amikor minden kételkedés nélkül ki tudod jelenteni,hogy a teljes igazság nálad van.

És ki meri ma ezt kimondani?

Legyünk igazságosak és öszinték...


Ha én tévedek akkor Isten megbüntet azért mert imádtam a Fiát,és a Lelkét.

De viszont ha te tévedsz,azért fogsz bűnhödni mert megtagadtad Istent.


Ennyi lesz a különbség. :)


Jó éjszakát!


Sajnálom,hogy ilyen későre tudtam válaszolni...ma ilyen pekhem volt mert "mindig" jözbejön valami.

2014. júl. 22. 00:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!