Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi! Meg...

Kedves Jehova Tanúi! Meg tudtok győzni?

Figyelt kérdés

Már annyi vita folyt itt a fórumon a Szentháromságról meg Jézus istenségéről,hogy már lassan az egész vallás kategóri már csak erről szól.

Többször olvastam,hogy ti is a Károliból érveltek sokszor,viszont a sokszorral van a baj mert a lényeges igéket az UVF ből másoljátok be. Én most "be dobom a kesztyűt" és győzetek meg.

Egyetlen keresem van KÁROLI vs. KÁROLI ,ne használjátok semmiféle más irodalmat az Őrtorony kiadványaiból, csak a Károli Bibliát.

Én is tisztességesen fogok "párbajozni" és gondolom sőt megkerek mindenkit,hogy azt tegye ha hozzá akar szólni.

Nem fogok használni semmi mást csak a Károli Bibliát.

Ma Vasárnap van. Ha Szombat éjfél 00 h-ig meg tudtok győzni,hogy a Szentháromság egy hazugság és Jézus csak egy angyal,akkor én meg ígérem,hogy jövő Vasárnap elmegyek a hozzám legközelebb álló Királyság terembe és Biblia tanulmányozást fogok kérni. Ezt meg ígérem!

Nos ahogy a kérdés kiírásra kerül elindul az óra,úgyhogy vágjunk bele.

Még egy annyit,hogy ha nem kommentelek rögtön a válaszokra nem azt jelenti,hogy feladtam hanem csak azt,hogy nem vagyok gép vagy internet közelben de igyekezni fogok,hogy ne sok idő vesszen el.

Akkor ha nem törlik a kérdésemet...óra indul! :)



2014. júl. 20. 18:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/193 anonim ***** válasza:
43%

Egy kis információ a történelmi háttérböl


[link]



Valóban a 4.században lett oficiálisan Konstantin római császár elnöklése alatt elfogadva a háromságtan.


A "keresztény" püspökök addig vitatkoztak, hogy a császárnak elege lett belöle.... érdekességképpen azt is megmutatja ez a cikk, hogyan tértek el a Bibliai naptártól a húsvéttal kapcsolatban is

2014. júl. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/193 megfelelő ***** válasza:
65%

'Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy."


Nem rémlik valami? Jézus az Isten igéje.

2014. júl. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/193 anonim ***** válasza:
28%
Szinte biztosra vettem, hogy ha a kérdező ragaszkodik a saját, egyoldalú feltételéhez, akkor azt többek között a Károliban még benne lévő hamisított, betoldott versek miatt teszi, sajnos nem csalódtam.
2014. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/193 anonim ***** válasza:
27%

Kolossébeliekhez 1:15:

"Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek elsőszülötte."


Képe a láthatatlan Istennek, mint ahogy mi, emberek is Isten képmására lettünk teremtve.

Teremtmény, és minden más előtt született. A Teremtő Isten nem teremtmény, de az elsőszülöttje igen.( Csak megjegyzem, mert ez nem ebben a versben van, hogy az angyalok is teremtmények, az ember megteremtése előtti időkből.)

Tehát már élt, megszületett, mielőtt mindenki és minden más létezett volna, azaz már azelőtt is Isten Fia volt, mielőtt a földre jött volna. (Csak megjegyzem ezt is, mert nem ebben a versben van, -de ha logikusan gondolkodsz, elfogadod ezen a helyen is-, hogy az égi Elsőszülött élete jelent meg emberként a földön a zsidók közt, nem Isten, aki teremtette őt. Róla beszél Pál apostol az említett versben. Elfogadod, hogy nem Isten 'született le' a földre?


Ezt mondja Jézus is, ami egyben a második érvem (János evangyélioma 4:34):

"Mondá nékik Jézus: Az én eledelem az, hogy annak akaratát cselekedjem, aki elküldött engem, és az ő dolgát elvégezzem." Jézus egy rábízott feladatot vállalt el, Isten akaratát hajtja végre. Az elküldő pedig Jézus Atyja.


Egy újabb szakasz, ami a lényegüket érinti: I.Timótheushoz 6:16:

"Kié egyedül a halhatatlanság, aki hozzáférhetetlen világosságban lakozik; akit az emberek közül senki nem látott, sem nem láthat..." Ez Isten, akié e g y e d ü l a halhatatlanság. Jézus, minden teremtménynek elsőszülötte meghalhatott. Elég sok ember láthatta is őt, megérinthette.

Jakab 1:13:

"Senki se mondja, amikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért." Isten nem kísérthető, semilyen formában. A kísértés arra irányul, hogy valaki feladjon valamit. El tudod ezt képzelni Istenről? Jézust megkísértette Sátán, nem is egyszer. Róla nem olvastad, hogy nem kísérthető, igaz?


Jézus istensége nem vitatott. A 82. Zsoltárban is olvashatsz arról, hogy vannak istenek Istenen kívül. (82:1, 6) Kikeresheted még: Ésaiás 41:23; János 10:34,35

Nem véletlen, hogy Isten megnevezte magát a Zsoltárok 83:19; 1Móz 22:14; 1Móz 32:9; 2Móz 6:3, 15:3, 17:15; Bírák 6:24 és Ésaiás 26:4-ben, a te Bibliád szerint is.

A szentháromság két szereplőjére vonatkozóan soroltam fel bibliaverseket. A harmadik szereplőre nézve ez már okafogyottá vált.


Lehet még sorolni, de nem látom hasznát. Ha ezek, és az eddigi válaszok nem győznek meg arról, hogy ne a szentháromsághoz keress igazolásokat, hanem fogadd el azt, amit olvasol a Bibliában, akkor a további érvek és hivatkozások fölöslegesnek tűnnek. Ha mégis erre vágysz, ám legyen.

Mi a célod? Nyitottan keresed az igazságot, vagy a pengédet akarod villogtatni? Gondolom, talán inkább az előbbi.


Gusev

2014. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/193 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem kérdésed nem tudásvágyból, hanem provokációból tetted fel.

Győzz meg engem arról, hogy a teknősbéka páncélja, aminn a négy elefánt állva tartja a lapos földet, nem hitem szerinti barna, hanem zöld szinű!

.

Határidőt adsz meggyőzésedre.

Miből gondolod, hogy a legmeggyőzőbb bizonyítákot is addig meg tudod érteni?

2014. júl. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/193 anonim ***** válasza:
25%

1. János 17:21

"Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ŐK IS EGYEK LEGYENEK MI BENNÜNK: hogy elhigyje a világ, hogy TE KÜLDTÉL engem. "

Ha szó szerint értjük, Jézus minden tanítványa egyenlő vele és Istennel.

Galátziabeliekhez írt levél 3. rész 28. "Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan EGYEK vagytok a Krisztus Jézusban. "


2. Jézus miért imádkozott, ha ő Isten? Ráadásul azt mondta Atyjának, hogy "ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied." (Lukács 22:42)


3. Mikor tanítványai megkérdezték Urunkat, hogy mikor jön el a vég, azt mondta, hogy azt senki sem tudja, csak az Atya. Tehát ha az Atya tudja, ő viszont nem, hogyan lehetnének egyenrangúak?


4. A Biblia Jézust Isten Fiaként nevezi. Ha Istennel egyenlő, akkor miért nevezi a Fiának? Az apa nagyobb a fiánál, hiszen egy fiú az apától származik. Ha egyenrangúak, akkor testvéreknek kellene nevezni


5. "az Isten is felmagasztalá őt" tehát megint csak nem lehetnek egyek. Ha Jézus Mindenható Isten, akkor hogyan tudta volna Isten felmagasztalni Jézust, hiszen nem is nagyobb?


6. János 14:28 "az én Atyám nagyobb nálamnál"


7. 1Korintusz 11:3

"Akarom pedig, hogy tudjátok, hogy minden férfiúnak feje a Krisztus; az asszonynak feje pedig a férfiú; a Krisztusnak feje pedig az Isten." Itt is azt írja, hogy az Atya nagyobb, mert ugyanúgy, ahogy a férfinek feje Krisztus, Krisztus feje az Isten.


8. János 8:18. Én vagyok a ki bizonyságot teszek magamról, és bizonyságot tesz rólam az Atya, a ki küldött engem.

Jézust az Atya küldte. Ha egyek vagy egyenrangúak megint csak nem küldhette el.


9. Jelenések 3:14. A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:

Eszerint Jézus az Isten teremtésének kezdete, tehát első alkotása.


10. Mikor Jézust két tanítványának az anyja megkérte, hogy fiai hadd üljenek majd a jobb és bal keze felől, Jézus ezt mondta: az én jobb és balkezem felől való ülést nem az én dolgom megadni, hanem azoké lesz az, a kiknek az én Atyám elkészítette. (Máté 20:23)


11. 1Korintusz 15: 27. Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett.

28. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.

Itt megint csak azt írja, hogy Isten nagyobb.


12. János 20:17. Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.

2014. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/193 anonim ***** válasza:
39%

---------------ezt írja


megfelelő nevű felhasználó válasza:


'Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy."


Nem rémlik valami? Jézus az Isten igéje.


-------------


Kedves "megfelelö" mond Te igazán nem tudod hogy ez a vers nem tartozik a Biblia szövegéhez?


Ezt az 1.János 5:7-böl idéznéd, ha még benne van a Bibliafordításodban.


Tudod hogy ez a szöveg eredetileg lapszéli jegyzet volt? Késöbb került bele egyes fordításokba....de kérdezz csak meg kérlek bárkit, aki egy kicsit jártas a Biblia fordításokban, mindegy milyen vallásút, megmondja neked, hogy igazam van......


Látod, ez egy csalás .... de le lett leplezve, és már elég régen

2014. júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/193 A kérdező kommentje:

Elöször is megfelelő!-nagyon köszönöm a segítséget! :)


Tisztelt tanúk!


Lássuk csak akkor,hogy mi is vagyok én a ti szemetekbe;

INKOREKT!

HAZUG!

CSALÓ!

PROVOKÁLÓ!

és HÜLYE(szövegértelmezési problémában szenvedek) :)

Vagyis magyarán lefordítva egy "CSÓTÁNY"! :)

Tévedek?


Én nem fogom sértegetni egyikőtöket sem.

Fel tettem egy kérdést mert kíváncsi voltam,hogy mennyire

mondtok igazat olyankor amikor azt írjátok más kérdéselnél,hogy a "Károli Gáspár" Bibliából érveltek,sőt mi több egyszer rá is kérdeztem ha jól emlékszem az egyik kérdésnél,hogy "meg tudnátok győzni a Károliból" nem írom ki a nevet,hogy ki írta de itt van Ő is köztünk,azt válaszolta,hogy "igen,meg". Szóval a ti szavatok az én szavam ellen... :) és itt az eredménye!

24%-os ha figyelmesen elolvasod a kérdésemet észre veszed,hogy "Károli vs. Károli"vagyis ez azt jelentené,hogy nincs duma a Biblia mellé,vagyis igét -igére válaszolunk,én igyekesztem ehhez tartani magam,és te pont ezt hányod a szememre.

Másrészt meg egy olyan kérdéssel állitottalak szembe ami bármikor megtörténhet veletek a házról házra járás során.

Csak arra lennék kíváncsi,hogy ha netán pont hozzám csöngetnél be,meg mernéd azt engedni magadnak,hogy hazugnak nevezz a saját lakásomban,vagy inkorektnek,vagy hülyének,vagy provókálónak stb? :)

Gondolkozz!

És mond meg légyszíves mivel magasztaltam én fel magam?

Mutass rá arra a pontra amikor úgy érezted,hogy én felmagasztaltam magam.

Ha tényleg úgy van akkor elnézést fogok kérni itt és most mindenki elött.


Ami nem megy azt nem kell eröltetni :) ezt már mondtam az elején is.

Úgyhogy köszönöm a "közre működést" de vitatkozni nem fogok,se grkatyval,se 24%-al,se luciferrel,se zitussal,vagy Judittal és se senkivel.

Mert amit ti föleg 24 művel az távol áll attól amit én kértem,inkább sértegetésnek meg személyeskedésnek nevezném mint besztélgetésnek.

Eddig tartott Tisztelt Tanúk,ez a ti módszeretek.

Ha nincs megengedve nektek,hogy "Őrtornyot"használjatok akkor látjuk mi történik.

Én egy korrekt beszélgetésre gondoltam...nos :)inkább of.


Legyetek jók!

2014. júl. 21. 15:09
 29/193 A kérdező kommentje:

TIsztelt dubitus!


Neked van egy külön válaszom. :)


"Sokan pedig azok közül, kik hallgaták az ígét, hivének; és lőn a férfiak száma mintegy ötezer."(Csel.4:4)


"A hívők sokaságának pedig szíve-lelke egy vala; és senki semmi marháját nem mondá magáénak, hanem nékik mindenök köz vala. És az apostolok nagy erővel tesznek vala bizonyságot az Úr Jézus feltámadásáról; és nagy kegyelem vala mindnyájukon.Mert szűkölködő sem vala ő közöttük senki; mert valakik földek vagy házak birtokosai voltak, eladván, elhozák az eladottak árát, 35 És letevék az apostolok lábainál: aztán elosztatott az egyesek közt, a mint kinek-kinek szüksége vala.József is, ki az apostoloktól Barnabásnak neveztetett el (a mi megmagyarázva annyi, mint Vígasztalás Fia), Lévita, származása szerint ciprusi.Mivelhogy néki mezeje vala, eladván, a pénzt elhozá, és az apostolok lábainál letevé."

(Csel.4:32-37)


Tisztel dubitus itt ha figyelmesen végig olvasod,ötezer ember tért meg egy nap alatt.

Olyan sokat kértem én!? :)


Minden jót!

2014. júl. 21. 15:22
 30/193 A kérdező kommentje:

"309 június 4-én hazánkban, a mai Szombathely területén: Sabaria városában halt vértanúhalált Quirinus, a pannóniai

Siscia (Eszék) püspöke. Ő a második híres vértanú püspök Pannónia tartományából. Az előbbi: Ireneus, fiatal ember volt,

Quirinus aggastyán korában kapta meg a vértanúság koronáját. Történetét kortársai Írták meg. Testét a csakhamar beköszöntő

békevilágban Sabariába, a Scarbantia (Sopron) felé vezető út mellett helyezték el, hol gyönyörű bazilika épült; ezt néhány

éve szerencsésen kiásták és az ókeresztény kor egyik legnagyobb mozaikját szerencsésen megtalálták benne. Mikor a gótok

elözönlőitek Pannoniát, az ereklyéket az örök városba vitték, és ott Szent Sebestyén templomában helyezték el. Innen a németországi

Fuldába vitték. Ennek ellenére hazánkban a középkor folyamán Quirinust tisztelték; nevét magyaros alakban:

Kerény, gyermekeiknek is adták.

Midőn e világ fejedelmeit az ördög föltüzelte, hogy a szenteknek lelkét kínozzák, és az Úr gyülekezeteit

mindenfelé az üldözések különféle viharai rázták meg, az uralkodók barátait is ösztökélte, és

Isten választott népe ellen még nagyobb ütközetet indított, úgyhogy napról-napra növelte kegyetlenségét.

Mivel Maximianus császár törvényei pusztították őket, a keresztények serege háborgott. Illyricum

tartományában Diocletianus szentségtörő törvényeivel dühöngött ellenségesen Krisztus népe ellen.

Zsarnokságához Maximianust, uralkodótársát párosította, és így mind ennek, mind Diocletianusnak

dühe egész Illyricumban megmutatkozott. Csaknem minden provinciának bírájához elküldték a gonosz

uralkodók szentségtörő papi süvegeit (mitrákat), hogy a gonosz lelkek templomában kényszerítsék a

keresztényeket áldozni. Krisztus templomait bezárták, Krisztus papjait és szolgáit pedig arra

kényszerítették, hogy az állami törvényeknek engedelmeskedjenek és hitet tegyenek az istenek mellett:

ha pedig vonakodnak előttük tömjént gyújtani, különféle kínzások, sőt a halál vár majd rájuk.

A Krisztus seregében diadalmaskodó sokaságba tartozik Quirinus, Siscia püspöke; Maximus helytartó

(praeses) rendelte el letartóztatását.

Amikor a boldog püspök megtudta az elfogató parancsot, eltávozott a városból, de menekülése

közben elfogták és elővezették. Amikor Maximus helytartó megkérdezte őt, miért menekült, Quirinus

így felelt: „Nem menekültem én, hanem az én Uramnak parancsát teljesítettem, írva van számunkra:

„ha üldöznek titeket az egyik városban, menjetek a másikba”.

Maximus helytartó ezt mondotta: „Ki parancsolta ezt?”

Quirinus püspök így felelt: „Krisztus, az igaz Isten”.


Latin szövege Th. Ruinart, Acta martyrum 522-524 p.


Amikor előállították, Amantius helytartó így szólt hozzá: „Kérdezem tőled, igaz-e, amit kevélységedben

Maximus előtt cselekedtél?”

Quirinus püspök így felelt: „Sisciában az igaz Istent vallottam meg. Őt tiszteltem mindig, őt őrizem

szívemben és senki őtőle, aki egy igaz Isten, nem szakíthat el”.

Amantius helytartó ezt mondotta: „Fáj nekem, hogy korodat ütlegekkel kell beszennyeznem, de

mégis meg akarom javítani a te gondolkodásmódodat. Jutalmul az életet ígérem, hogy megváltozzál és

68

öreg korod további szakában a császári törvények szerint az isteneknek szolgálj és élvezd életedet”.

Boldog Quirinus püspök ezt mondotta; „Mit aggságoskodol a korról, hiszen azt a rettenthetetlen

hit minden kínzásnál erősebbé tudja tenni. Az én hitvallásom nem törik meg kínokon, nem változik

meg a jelen élet élvezésével, és a halál félelme, bármily keserves legyen is, lelkem erejét nem zavarja

meg”.

Amantius helytartó így szólt: „Miért sürgeted a halált azzal, hogy az istenek és a római birodalom

irányában hűtlennek mutatkozol? Mért választod az emberek szokása ellenére az élettagadást? Akik a

haláltól megmenekedni óhajtanak, azoknak elég, ha tetteiket tagadják és máris elkerülik a kínokat. Te

pedig az édes életet haszontalannak mondod, sietve rohansz a halálba, hisz ellene mondasz a császároknak.

De még ezért mindig fölszólítunk: maradj életben, váltsd meg

Szent Quirlnus püspök és vértanú életedet, és a római törvények tisztelőjének mutasd magadat”.

Quirinus püspök így felelt: „Ez a beszéd esetleg eltéríti az aggastyán lelkűeket, kik hosszabb életkor

után sóhajtoznak. Én ellenben azt tanultam az én Istenemtől, hogy abba az életbe jussak el, mely a

halál után vagyon és többé a halál meg nem szakítja, le nem zárja, így hát bizakodva járulok az

ideigtartó élet határához. Nem hasonlítok ugyanis a gonosztevőhöz, mint Hatalmasságod azt állítja.

Azok, míg élni vágynak: Isten tagadásával valóban meghalnak. Én ellenben vallomásommal az örök

életre jutok el. Nem nyugszom bele tehát törvényeitekbe, mert Krisztusnak, az én Istenemnek törvényeit

tartom meg; ezeket hirdettem a hívőknek is”.

Amantius helytartó így szólt: „Soká akartunk az uralkodó rendeleteinek megtartására rávenni, de

mert lelkednek merevségeit nem lehetett megtörni, minden kereszténynek például fogsz szolgálni,

hogy a halálod formájától megrettenjenek, akik élni vágynak”.

Megparancsolták erre, hogy Isten szent papjának, akárcsak egy rabszolgának, malomkövet kössenek

a nyakára és a Sibaris folyónak hullámai közé dobják. A hídról bedobták a folyóba, de igen hosszú

ideig a víz színén maradt és beszélt a nézőkhöz, hogy ne ijedjenek meg vértanúsága példájától. Alig

imádkozott azért, hogy elmerüljön, és máris elnyerte azt. Testét nem messze találták attól a helytől,

ahol elmerült: imahely van itt is. A szentnek a testét azonban a scarabantiai kapunál levő bazilikában

helyezték el, ahol az érdemeiért folyamodók nagyobb számban keresik föl.

Boldog Quirinus, Siscia püspöke, Krisztus vértanúja, a június nonája előtti napon szenvedett ki és

megkoronázta őt a mi Urunk Jézus Krisztus, kinek tisztelet, dicsőség és hatalom mindörökkön-örökké.Ámen!"


És ez nem hazugság! :)

2014. júl. 21. 15:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!