Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi! Meg...

Kedves Jehova Tanúi! Meg tudtok győzni?

Figyelt kérdés

Már annyi vita folyt itt a fórumon a Szentháromságról meg Jézus istenségéről,hogy már lassan az egész vallás kategóri már csak erről szól.

Többször olvastam,hogy ti is a Károliból érveltek sokszor,viszont a sokszorral van a baj mert a lényeges igéket az UVF ből másoljátok be. Én most "be dobom a kesztyűt" és győzetek meg.

Egyetlen keresem van KÁROLI vs. KÁROLI ,ne használjátok semmiféle más irodalmat az Őrtorony kiadványaiból, csak a Károli Bibliát.

Én is tisztességesen fogok "párbajozni" és gondolom sőt megkerek mindenkit,hogy azt tegye ha hozzá akar szólni.

Nem fogok használni semmi mást csak a Károli Bibliát.

Ma Vasárnap van. Ha Szombat éjfél 00 h-ig meg tudtok győzni,hogy a Szentháromság egy hazugság és Jézus csak egy angyal,akkor én meg ígérem,hogy jövő Vasárnap elmegyek a hozzám legközelebb álló Királyság terembe és Biblia tanulmányozást fogok kérni. Ezt meg ígérem!

Nos ahogy a kérdés kiírásra kerül elindul az óra,úgyhogy vágjunk bele.

Még egy annyit,hogy ha nem kommentelek rögtön a válaszokra nem azt jelenti,hogy feladtam hanem csak azt,hogy nem vagyok gép vagy internet közelben de igyekezni fogok,hogy ne sok idő vesszen el.

Akkor ha nem törlik a kérdésemet...óra indul! :)



2014. júl. 20. 18:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/193 anonim ***** válasza:
11%

Nem tudom,hogy mi volt a problémád a válaszommal, a te szabályaidat vettem figyelembe. Se Őrtorony, se más, csak a Károli. Ha nem viseled jól a gyűrődést, netán olyan választ kapsz, ami nem a kedvedre való, akkor kár volt a kesztyűt bedobni. Nem is reagáltál a versekre, csak indulat tört fel belőled. Álld a sarat, mert szombat még messze van! ;-)


Gusev (45%-os, 24. válasz)

2014. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/193 A kérdező kommentje:

Ááá kedves Gusev! :)

Elnézésedet kérem a figyelmetlenségemért,a helyzet az,hogy mobilról vagyok még és valahogy nem vettem észre,hogy az egy külön válasz a sok között és egy új felhasználótól.

Nem kibuvót keresek csak egy kis türelmet.

Nemsokára otthon vagyok és akkor hidd el,hogy neked is fogok válaszolni a legjobb tudásom szerint ;-) Nehogy megint félrelegyek értelmezve, NEM MAGASZTALOM MAGAM csak igyekezni fogok egy értelmes választ adni. Ami persze neked is ugyan olyan értelmes lesz mint nekem...de majd meglátjuk. :)

Addig is...

Soli Deo Gloria! :)

2014. júl. 21. 17:27
 33/193 A kérdező kommentje:

Egyébként meg elnézést kerek a helyesírási habákert is,főleg mikor mobilról írok nem tudok kellően odafigyelni a hibákra.

Köszönöm megértéseteket! :)

2014. júl. 21. 17:35
 34/193 anonim ***** válasza:
0%

"INKOREKT!

HAZUG!

CSALÓ!

PROVOKÁLÓ!

és HÜLYE(szövegértelmezési problémában szenvedek) :)

Vagyis magyarán lefordítva egy "CSÓTÁNY"! :)

Tévedek?"


Nos, drága kérdező ... szép ez az egyenlet. És a megfejtés, a csótány ..., magam sohasem találtam volna ki.

Az inkorrektet és a szövegértési problémát én említettem meg. Hazugsággal minket vádoltak meg, azért ne moss össze mindent, ha kérhetlek. Ezen kívül: eszem ágában sincs téged a személyedben sértegetni, ezért HANGSÚLYOZOM, hogy ezt gondolom a kérdésedről most is:


"Kedves kérdező! Mi abban a "tisztességes", hogy felállítasz másoknak saját, szubjektív feltételeket a vitára, mint pl. azt, hogy csak a Károliból kell érvelni???? Szerinted az objektíven és tudományosan gondolkozók csak egyetlenegy fordítást vesznek alapul, ha egy ilyen jelentőségű kérdést vizsgálnak??? Sőt, a fordításokon kívül mindenféle más forrásra is szükség van, ha az ember TÉNYLEG őszintén áll a kérdéshez és alapos akar lenni a kutatásban és megértésben.


Szerintem sokkal tisztességesebb lenne, ha az ilyen felületes vizsgálódás helyett, valójában ŐSZINTÉN és ELŐÍTÉLETMENTESEN állnál hozzá a kutatáshoz. Sokkal eredményesebb lenne, ha tényleg az igazság megismerése hajtana, nem pedig a mesterkélt vetélkedés helytelenül és egyoldalúan(!) leszűkített feltételekkel!!!

Így az eredmény pontosan kiszámítható, ezért ebbe senki sem fog belemenni."


Olvashattad, megoldási javaslatra is tettem ajánlatot, de ehelyett csak lekezelően átsiklottál MINDEN problémánkon, amit a feltételed gerjesztettek.

2014. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/193 anonim ***** válasza:
58%

Sziasztok!


Kedves kérdező, való igaz, hogy kaptál meleget és hideget is - ezért én már a válaszom elején bocsánatodat kérem.


Két dolgot engedj meg nekem:


Az általad hivatkozásként felhozott vers valójában nincs benne a bibliában, ha egy kicsit utánajársz magad is látni fogod.

Erre hivatkozni és ragaszkodni hozzá - mert benne van - nem bölcs dolog.


Engem nagyon érdekel, hogy miként képzeled el azt a hitnézetedet, mert próbáltam megérteni, de sajnos nekem nem ment.

És ha már te is idéztél a Károlin kívülről enged meg nekem is.


Katolikus lexikon sz.háromság: A →megismerés szempontjából abszolút misztérium: teremtett lény számára kimerítően soha meg nem ismerhető...tudnunk kell, hogy a ~ titkához nem vezet út a →vallástörténetből....Ugyanígy nem vezet a ~hoz út a →filozófiából sem."


Láthatod, valóban próbáltam megérteni, de nem megy.


Ezért érdekel, hogy te miként képzeled el?


Ja, én nem veszek részt a kihívásban csak érdekel a nézeted.


Köszönöm.

2014. júl. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/193 anonim ***** válasza:
0%
26-os válasz az enyém, reagálj majd rá kérdező kérlek
2014. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/193 anonim ***** válasza:
0%

""meg tudnátok győzni a Károliból" nem írom ki a nevet,hogy ki írta de itt van Ő is köztünk,azt válaszolta,hogy "igen,meg"."


A kérdés - ahogy mondtam inkorrekt, a válasz (a testvér Tanú válasza) pedig abban az esetben igaz, ha a kérdező őszintén elismeri a bibliai igazság tényeit. Vagyis ha, miután megismerte a tényeket, hajlandó őszintén elismerni, hogy a Károli is tartalmaz bizonyos elfogult "teológiai látást", mely pl. betoldásokban és félrefordításokban testesül meg. Senkit sem lehet "meggyőzni", ha nem akarja! Márpedig, ha te ilyen feltételhez kötöd a "meggyőzést", akkor ez szerintem csak komolytalan játék a részedről. Az egyik válaszoló (dubitus) még kibővítette az én komoly aggályaimat azzal, hogy te meghatároztál egy időt a kérdésed kiírásában arra, hogy ez idő alatt sikerül-e "meggyőzni". Hogyan egyeztethető ez össze azzal, amit Jézus a Hegyi beszédében mondott:


„Állandóan kérjetek, és adni fognak nektek; kitartóan keressetek, és találtok; folyton zörgessetek, és megnyitnak majd nektek” (Máté 7:7). Számos bibliafordítás ezt így adja vissza: „Kérjetek . . . keressetek . . . zörgessetek.”


Az eredeti görög szöveg a folyamatos cselekvés gondolatát hordozza. Úgy gondolom a Biblia alapján elmondhatjuk, hogy az isteni igazság minél alaposabb megismerését FOLYAMATOS és KITARTÓ erőfeszítéssel és kitartó imával érhetjük el, melyet nem korlátozhatunk egy néhány napra!


"24%-os ha figyelmesen elolvasod a kérdésemet észre veszed,hogy "Károli vs. Károli"vagyis ez azt jelentené,hogy nincs duma a Biblia mellé,vagyis igét -igére válaszolunk,én igyekesztem ehhez tartani magam,és te pont ezt hányod a szememre."


Tudod, a Bibliában nem létező versekkel nem lehet vitatkozni!


"És mond meg légyszíves mivel magasztaltam én fel magam?"


A 15-ös válaszodra írtam ezt. Te tényleg korrektnek és tisztességesnek tartod a feltételedet???

2014. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/193 A kérdező kommentje:

Elnézéseteket kérem egy kicsit elhúzodott az idő most értem haza.

Elrendezkedem és utána megpróbálok kommentelni a válaszokra csak még egy kis türelmet kérnék. :)

Látom közbe jöttek új válaszok is, új felhasználotól remélem megértitek,hogy ez időt igényel amíg megírom mindenkinek külön a válaszom.


Megértéseteket előre is köszönöm!

Nemsokára jelentkezem... :)

2014. júl. 21. 19:33
 39/193 anonim ***** válasza:
0%

Ja, igen. Félve említem meg, de ha nem olyan nagy fáradság, arra a két általam felhozott versre igazán válaszolhatnál nekem úgy, hogy azt a háromsággal magyarázod meg. Ezt előre is köszönöm.

Persze ha nem megy, azt is őszintén el kéne ismerni, mert ugyanis sok ilyen verset tudnánk mutatni a Szentírásból. :-)


János 17:3 és az 1Kor 8:6.

2014. júl. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/193 anonim ***** válasza:
75%
Meglepett, hogy ilyen sok Jehova tanúja gyülekezett ide :) hát én nem tartanám tisztességesnek azokat az embereket, akik az ajtómnál hívatlanul zörgetnek, ők milyen jogon zavarják békés délutánomat? Amikor előkerestem a kedvenc Bibliámat a hívatlan Jehova Tanúi előtt, azt mondtátok rá, hogy ez nem is az igazi Biblia, hanem a ti Jehova Tanúi által átszerkesztett Biblia a tökéletes, amelyről egy másolatot is kaphattam volna. Hol van itt a tisztesség, ha nem idézhetnénk együtt a saját Bibliámból? Ha már itt tartunk... a Jehova Tanúi vallási közösséget 19. században alapították (Charles Taze Russel), így kik képviselhették a Jehova Tanúi nézeteit a 19. század előtt? Mivel ez nem tartozik a kérdéshez, csak fel szeretném nyitni a szemeteket, a kérdező nem volt tisztességtelen a Jehova Tanúival szemben, csak megkért titeket, hogy győzzétek meg őt. A határidő megadása sem volt tisztességtelen, gondolom nem kívánt örökké diskurálni veletek. üdv
2014. júl. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!