Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy a homoszexual...

Szesze kérdése:

Lehetséges, hogy a homoszexualitás, a mostani civilizáció bukását jelenti?

Figyelt kérdés

Ifjúsági bibliaórákra járok. Szoba került a homoszexualitás kérdése. A tiszteletes úr elmondta, hogy a régi nagy civilizációknak (pl.: a görög) amikor már nagyon fel fejlődtek akkor jött az, hogy elterjedt lett a homoszexualitás. És ezután persze jött a bukás.


Elképzelhetőnek tartjátok, azt, hogy mivel a mai világunkban is a homoszexualitás már-már hétköznapivá vált, hogy ez ennek a civilizációnak is a bukását jelentheti?


(remélem érthető, hogy mi lenne a kérdésem)


2010. márc. 29. 16:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 A kérdező kommentje:

lehetséges, hogy sokan nem értették meg a kérdésem lényegét...nem azért lesz bukás mert sok a homoszexuális, hanem a sok homoszexuális egy jele a bukásnak


így érthetőbb?

2010. ápr. 5. 19:23
 92/98 anonim ***** válasza:
Hát azért annak a bukásnak nem sok köze volt a homoszexualitáshoz... Bár egyébként szerintem se lesz jóvége.
2010. ápr. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
63%
Ha forditva mondod, akkor sem igaz, amit mondasz, mert kitunik belole, hogy mennyire lenezed a melegeket. Nem emberkent tekintesz rajuk. En vallasos ember vagyok es azt szeretnem mondani neked, hogy nagyon szomoru, hogy mi, akikbol a szeretetnek es megertesnek kellene fakadnia, le vagyunk nezve, mert nagyon sok vallasos emberben semmi tolerancia sincs es igazuk van azoknak, akik megbelyegzik a vallasosakat es bigottnak nevezik oket, mert nagyon sokan koztuk tenyleg azok. Te ne legyel ilyen. Nekunk nincs jogunk itelkezni foleg nem egy olyan dologrol, amivel egy ember nem art a masiknak. Ne azt nezd, hogy valaki meleg-e vagy sem, hanem, hogy jo ember-e. Vannak kartekony emberek, gyilkosok, emberkereskedok stb, de a melegek kiknek artanak? Mert nekem es a kornyezetemben eloknek nem es ezert nincs is bennem semmi rossz erzes irantuk.
2010. ápr. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:
65%

Nos, lehet így is gondolkodni, és mennyivel egészségesebb ....


Kedves kérdező!

Valóban elképzeéhjető, hogy nem értem a kérdésed lényegét, de sztem azért mert egyszerűen értelmetlen.

Milyen bukásról beszélsz? És mi az hogy "annyian vannak"? Mindig ennyien voltak, most is ennyien vannak és majd a jövőben is ennyien lesznek, az más kérdés, hogy az adott "kultúra" éppen mennyire engedi, hogy a felszínen is látszódják a dolog, de attól még ugyan olyan arányban létezik.


Tudod, az iráni elnök is nagyon büszkén kijelentette egy beszédében, hogy a bűnös nyugati országokkal szemben, náluk egyetlen homoszexuális nincs. "Nincs" persze, aztán a youtubeon is fent van egy video vajon miért is nincs, abban ugyanis mintegy népünnepélyként mutatják, ahogyan két 17 éves fiút felakasztanak csak mert szerették egymást.

Ezek után csoda, hogy ott "nincs"?

Ezzel csak ezt szerettem volna érzékeltetni:

Két külön dolog ami valójában létezik és egy nagyon eltérő dolog az, ami ebből ténylegesen látszik is egy olyan ember számára aki nem érintett a kérdésben. Nincs és nem lesz semmiféle bukás, és nincs és nem lesz semennyivel több meleg mint ma meg tegnap meg holnap.


Hadd kérdezzelek meg én is!

Miből gondolod, hogy ma több van? Csak mert kiderül erről-arról mostanában meg ne adj isten még fel is vállalja egy ismert személy a TV-ben vagy miből gondolod, hogy több van? Engem ez nagyon érdekelne komolyan, úgyhogy megtiszteltnél a válaszoddal.

2010. ápr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim ***** válasza:
50%

19:04

ez milyen igaz ...

és lehetne folytatni a sort a sajtót bejárt meleg gólyapárral, szintén neveltek kicsit, és szintén semelyik gólyának nem jutott eszébe kiközösíteni őket. De beszámoltak mleg majom párról is és stb.


Sajnos az ember már csak ilyen.

És mi merjük azt mondani, hogy az ember nem ösztönlény? Pontsabban, hogy felül tudunk emelkedni az ösztöneinken, és mi már intelligensen gondolkodunk és cselekszünk?

Na neeee, dehogy tudunk, íme a példa. Maximum álmagyarázatokat tudunk gyártani az ösztönös viselkedésünk elfogadására.


Egyébként nagyon fontos! Az ember ösztönösen nem "rossz", ugyan úgy nincs benne alapból a másik utálata, csak sajnos felnő egy utálkozó társadalomban, és olvas ilyen kellemes hozzászólásokat mint amilyenek itt elhangzottak (némelyik), és mondjuk kisebb korában nem értette mi a baj azzal, ha az egyik bácsi szereti a másik bácsit, na mire felnő, szerencsétlen megtanulja, hogy ugyan baj nincs vele, meg érteni se érti, de egy a lényeg: fúj buxi, és utálni kell. Ennyi történik. Ez lenne a mi intelligens civilizációnk ...

2010. ápr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:
50%
De persze az is kérdés melyik civilizációét jelenti? Mertha jól tudom jelenleg legalább 5 civilizációt különböztetünk meg.
2010. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 A kérdező kommentje:

Kedves 08.44!


Én azért gondolom, hogy elterjedtebb lett, mert nagyon megszaporodtak például a meleg bárok, meg vannak a meleg házasságok, s most már gyereket is örökbe vehetnek. Manapság annyira hétköznapi lett.


Fent valaki írta, hogy lenézem a melegeket. Ez nem igaz. Egyáltalán. Nekem ahhoz semmi közöm nincs, hogy kinek mi a szexuális irányultsága.

2010. ápr. 7. 16:18
 98/98 anonim ***** válasza:

A terjedő homoszexualitás a társadalom aberrálódásának és hanyatlásának a tünete.


Római Birodalom és Örök Középkor: ez az ember világa.


Felül egy szűkkörű elit, alul a sok rabszolga. Ennyi.

2013. jún. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!