Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy a homoszexual...

Szesze kérdése:

Lehetséges, hogy a homoszexualitás, a mostani civilizáció bukását jelenti?

Figyelt kérdés

Ifjúsági bibliaórákra járok. Szoba került a homoszexualitás kérdése. A tiszteletes úr elmondta, hogy a régi nagy civilizációknak (pl.: a görög) amikor már nagyon fel fejlődtek akkor jött az, hogy elterjedt lett a homoszexualitás. És ezután persze jött a bukás.


Elképzelhetőnek tartjátok, azt, hogy mivel a mai világunkban is a homoszexualitás már-már hétköznapivá vált, hogy ez ennek a civilizációnak is a bukását jelentheti?


(remélem érthető, hogy mi lenne a kérdésem)


2010. márc. 29. 16:14
 31/98 anonim ***** válasza:
30%

16:59 vagyok!


Egyébként tényleg semmi baj azzal, hogy Bibliaórákra jársz, aki azt mondja, ne higgy neki :) Nem baj, hogy végigbeszéltek dolgokat, sőt, attól sem leszel ostoba, hogy feltettél egy ilyen kérdést! Nagyobb baj hülyének maradni mint kérdezni, nem? :)

2010. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
72%

te jó isten, én nem győzök ledöbbenni ....

és egy ilyen "tisztelendő úr" "OKÍTJA" a fiatalságot? őszintén remélem, nem jártok oda sokan, és nem az ilyen hülyeségeket veszi alapul a fiatalság 99%-a.


Hála istennek én azért ennél felvilágosultabb és intelligensebb fiatalok között mozgok, és nagyon durva már maga a kérdés is.

2010. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 anonim ***** válasza:
64%
nagyon helyesen használta valaki az agymosás szót, örülök, hogy vannak még józanul gondolkodók
2010. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem meg igenis van összefüggés!Jól látod kérdező!

Ugyanis a Biblia egyértelműen a bűn kategóriájába sorolja a homo, biszexualitást!Ott is megjelent, de nem betegségként.

Ha megfigyeled tényleg vannak korszakok, bukások a Bibliában, és ezeket mindig egy nagyon bűnös korszak előzte meg.Pl vízözön, vagy Sodoma-Gomora bukása.Mindkét esetben a bűn miatt jött az ítélet, és ezekbe a bűnökbe a homoszexualitás is benne van.

A mai világnak csak azért nincs még vége, mert Jézus keresztáldozata által van bűnbocsánat.Tehát most nem az azonnali ítélet, hanem a kegyelem idejében élünk, de ennek a korszaknak is vége lesz.Erre utaló igéket is találsz a Bibliában.

Jó dolog, hogy érdekel, nyitott vagy rá, szerintem olvasgasd és sok mindenre választ fogsz kapni.


Amúgy meg nem értem miért kell azt írni, hogy ez az egész agymosás. Azok, akik ezt írták, legalább lehetnének annyira tisztességesek, hogy így fogalmaznak, " a hívők szerint így van, szerintünk meg nem"

2010. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
23%
Maga a homoszexualitás így önmagában még nem vitt csődbe civilizációkat. Viszont a homoszexualitás általánossá válása, szélsőséges esetben követendővé tétele magával hoz más szabados cselekedeteket, ami már rést üthet rajta. Pl. sok homoszexuális kicsapongó nemi életet él, több partnerrel általában óvszer nélkül (sajnos többségben ez jellemző, persze akinek nem inge...), hiszen nem fenyeget a nem kívánt terhesség, ilyenkor számos (halálos) nemi betegség szerezhető (HIV, Szifilisz, Tripper, Hepatitis-C). Ha megnézzük a statisztikákat a HIV a világ nyugati térfelén leginkább a homoszexuálisok közt terjed a fenn említett okok miatt. Biológiai szempontból a homoszexualitás úgy lehet civilizáció bomlasztó, hogy meggátolja a természetes fajfenntartást (a művi beültetésekről, béranyaságról meg mindenkinek meg van a maga véleménye, nekem személy szerint negatív), ami részben jó (túlnépesedés megállítása), részben viszont rossz (Magyarországon rohamosan fogy a népesség, nekünk nagyon nem tenne jót egy homoszexuális hullám). Ha már a biológiánál tartunk a homoszexualitás 50%.-ban függ a génektől 50%-ban azonban a neveltetéstől társadalmi hatásoktól (ez utóbbi tud "kigyógyulni" pszichológusi segítséggel, hiszen a génjei ebben nem akadályozzák). A biblia azért tartja bűnnek a homoszexualitást szerintem, mert biológiailag nem egészséges (nem városi legenda a zárógyűrű kitágulás, és széklettartási gond, számos meleg barátom ezzel küzd). Ezt a megfigyelést emelték be a hitbe. A homoszexualitás szerintem addig nem mérgezi meg egy civilizáció életét, ameddig nem ez válik a normális szexuális szokássá.
2010. márc. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
17%
Olyan értelemben bomlasztják, hogy rohasztják az erkölcsöt, rossz példát mutatva ezzel a fiataloknak, akik a következő generációt alkotják. Ugyanannyira veszélyes, mint a paráznaság, korrupció, stb. Nem közvetlenül, de biztosan árt. Különben szerintem nem kell ahhoz bukás, hogy egy társadalom leértékelődjön, elég körülnézni ma a világban.
2010. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 A kérdező kommentje:

Sajnálattal veszem észre, hogy még mindig vannak olyanok akik úgy gondolják, hogy aki másképp gondolkodik mint ők az agymosott. Legyen így.


Akkor lenne egy kérdésem ettől a nem agymosott azaz normális fiataltól. Neked mi a fontos? Te miben hiszel? Mi az életednek a célja? Mivel töltöd az időd? Persze azon kivül, hogy ilyen agymosottaknak a kérdéseire válaszolsz mint Én.


Várom kedves válaszod! Akár privátba is!

2010. márc. 29. 19:18
 38/98 A kérdező kommentje:
a 18.02-re gondoltam...tényleg érdekelne más gondolkodás mód, vélemény...
2010. márc. 29. 19:19
 39/98 A kérdező kommentje:
És a 18.04-re.
2010. márc. 29. 19:22
 40/98 anonim ***** válasza:
Amúgy miért kell neked annyira szűz lány? A szűzhártya egy visszamaradt evolúciós csökevény, sok lánynak annyira gyenge, hogy érezni sem lehet. Vannak kultúrák, ahol a szüzesség egyáltalán nem dicsőség és addig el se veszi senki se a lányt, míg nem elég tapasztalt.
2010. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!