Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy a homoszexual...

Szesze kérdése:

Lehetséges, hogy a homoszexualitás, a mostani civilizáció bukását jelenti?

Figyelt kérdés

Ifjúsági bibliaórákra járok. Szoba került a homoszexualitás kérdése. A tiszteletes úr elmondta, hogy a régi nagy civilizációknak (pl.: a görög) amikor már nagyon fel fejlődtek akkor jött az, hogy elterjedt lett a homoszexualitás. És ezután persze jött a bukás.


Elképzelhetőnek tartjátok, azt, hogy mivel a mai világunkban is a homoszexualitás már-már hétköznapivá vált, hogy ez ennek a civilizációnak is a bukását jelentheti?


(remélem érthető, hogy mi lenne a kérdésem)


2010. márc. 29. 16:14
 41/98 anonim ***** válasza:
14%
Amúgy azt nem veszitek figyelembe, hogy több generációs kihatása nincs annak, hogy a homik egymást hogy fertőzik össze minden betegséggel. Ugyanis ők nem örökítik át a gyermekeikre, nem gátolja meg az utódnemzésüket stb...
2010. márc. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 anonim ***** válasza:
66%

"a homik átörökítik ...." ????????


Úr isten, te hol olvasol ilyeneket?


Nos pont az ennyire sötét vélemények miatt tartom én nagyon jónak, hogy legyen már középiskolában, sőt akár általános iskolában is, szexuális felvilágosító előadás, na persze nem ilyen meg olyan vallási nézetből, hanem kizárólag tudományos alapokon, pszichológusokkal, ahol lehet tabuk nélkül beszélni szexuálitásról, homoszexualitásról, stb, és nem mindenféle elmebeteg meggyőződést kell szegény fiataloknak hallgatni, és talán még el is hiszi egy részük.


Ez kapásból a toleranciát is növeli, kapásból tisztában lennének a dolog természetével. Nekem volt szerencsém hallani ilyen előadást pszichológusoktól természetesen, és érdekes, ott szó nem volt hasonlóról, ott úgy határozták meg a homoszexualitást mint a heterosexualitással egyenértékű sexuális orientációt. Na ez valamivel közelebb áll a tudományos alaphoz mint mindenféle elferdült, félresikerült hitet terjeszteni az ifjúság között.


Ezek után valaki bele gondolt abba, hogy miként viszonyulnak az osztálytársak pl adott esetben, ha van egy meleg társuk?

Semmi extra, ez csak a nagy számok törvénye, szóval miért ne lenne? Aki ilyen homály "elméletekkel" találkozik, annak vajon milyen lehet az intelligencia és tolerancia-szintje?


És belegondolotatok, annak a szerencsétlen meleg srácnak milyen érzés lehet az ilyen hülyén gondolkodók között nap mint nap lenni?


Úgyhogy van itt min elgondolkodni, és nagyon sajnálom, hogy nem lett semmi a pszichológusi előadás programból, amit egy időben terveztek, mert mint látjátok, így marad a sötétség.

Én azért reménykedem, egyszer még bevezetik ezt rendszeres jelleggel.

2010. márc. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 anonim ***** válasza:
69%
Ifjúsági bibliaórákra járok<-- már rosszul kezdődik ember xD
2010. márc. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 anonim ***** válasza:
11%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 08:36


Kedves Válaszoló, ilyen mértékű szelektív látással még nem találkoztam, te épp csak a nem szócskát "nem" vetted észre...

2010. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 anonim ***** válasza:
28%

Ha egy társadalomban a gyerekvállalásra alkalmas felnőttek nem vállalnak átlag 1.9 gyereket, az a kultúra elhal. Nem 1-2 évtized alatt, hanem 1-2 évszázad alatt. Ez demográfiai statisztikai tény, nem hitkérdés.(Szovjetúnió és náci Németország egy csöppet rövidke időszak, hogy ezt itt példaként alkalmazhassuk). Tehát, ha túl sokan homokosok, akkor ez bekövetkezhet. Ókori görögöknél törvénybe volt iktatva, hogy havonta egyszer minden férfinak a feleségével kötelező hálnia...

Ma szerintem inkább az a baj, hogy nem trendi a gyerekvállalás, főleg nem a több gyerek vállalása.

Volt erről egy baromi érdekes film a LifeNetwork-ön pár hete...

A homoszexualitás elterjedése nem oka a civilizáció bukásának, max lehetséges előjele, de szerintem a demográfiai törvényszerűségek miatt.

2010. ápr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:

"homoszexualitás elterjedée"


figyi te ilyet hol olvasol ? ez olyan ami csak úgy fogja magát és napról napra szedi áldozatait és csak tejed?

komolyan mondom, az emberi tudatlanság az ami előbb fog végezni az emberi "civlzációval" mint a homoszexualitás, ezt csak az itteni beírások alapján is állíthatom (jó, tisztelet a kívételnek)


Megnyugtatlak, semmi se terjed, max manapság mivel liberálisabb a közvélemény ezzel kapcsolatban, jobban látszik, de 50 éve is pont ennyi homoszexuáis volt arányait tekintve.

Hogy gondolhat valaki ekkora nagy hülyeséget? ...

2010. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 anonim ***** válasza:

23:24

egyetértek, abszolút ....

2010. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:
62%

19:04 figyelj, én pszichológus vagyok, de esküszöm ilyen nagy hülyeséget, mint ez az 50-50 %-os felosztás még nem hallottam. Esetleg meg tudnád mondani milyen elmélet ez? Nagyon felvilágosult lehetsz de mondjuk a genetikai okot se tudom mi alapján írtad. Való igaz, hogy azonosították a homoszexualitásért felelős GÉNCSOPORT, GÉNFONFIGURÁCIÓ, (tehát nem egyetlen gén!) meglétét, azaz ezt az okot vehetjük 100%-osnak.


Tudod ha ekkora baromsággal jönne hozzám valaki, hogy a gyerekét neveljem ki a melegségéből ( mellesleg jöttek már ilyen fergeteges ötlettel), akkor max a szülőt beszélem rá terápiára, merthogy képtelenség, mellesleg nagyon káros, mert egy egész személyiséget nem lehet megváltoztatni, na és persze egy ösztönös vonzódást se lehet.


Egy nagyon jó kérdés: szerinted akkor csak pszichológus kérdése és egy heterosexuális embert is át lehet nevelni meleggé ? Nagyon vicces lehetsz ....


Az pedig más kérdés, és igen szomorú tény, hogy ennek ellenére vannak olyan pszichológusok, akik bevállalnak ilyet a kedves szülőnek, na nem azért mert ők hisznek a nagy változásban, hanem a jó pénzben, amit a szülőktől leakasztanak.

Ez már sokkal durvább azt hiszem, pedig létezik.


És az ilyen szülő csodálkozik a legjobban azon, hogy a "szeretett" kisfiuk miért akasztotta fel magát pl. Mert ilyenre is volt nem egy példa. Meg kéne érteni végre, hogy ez egy ösztönös nemi orientáció, ebbe belenyúlni lehetetlen.

Sokan mégis bele akarnak, különböző elméletek alapján, legtöbbször persze valami elkorcsosult vallási meggyőződés viszi rá az embereket erre, de persze az adott homoszexuális ember életének minősége, megkeserítése nem érdekes, lényeg hogy el lehessen mondani, hogy ő "leszokott".


Hát ez egyszerűen hallatlan. És csak remélni tudom, hogy ezt kevesen gondolják komolyan.

2010. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 A kérdező kommentje:

Ifjúsági bibliaórákra járok<-- már rosszul kezdődik ember xD


Egy apró kérdésem lenne kedves normális nem "agymosott" válaszoló. Miért kezdődik rosszul? Mi ezzel a baj?


Sajnálattal veszem észre, hogy amíg arról beszélünk, hogy el kell fogadni a homoszexuálisokat mert ez vele született stb. addig azt aki vallásos azt ki kell nézni.


Tudom, hogy ezekre a kérdésekre nem kapok választ mert a normális válaszolok az előbb sem írtak vissza a kérdésemre. Na de nem számít érzem magam valakinek. és nem érdekelnek a különböző "de hülye vagy" dolgok.

2010. ápr. 1. 15:55
 50/98 anonim ***** válasza:
69%

kedves kérdező!


"Ifjúsági bibliaórákra járok<-- már rosszul kezdődik ember xD "


Pedig ezzel nagyon fején találta a szöget az illető! Tudod, ha alaki mindenféle agymosásban keresi a menekvést a realitás elöl, ott már eleve túl sok racionalizmusra nem számíthatunk.

Van egy ötletem: hagyd abba a bibliaóraás agymosást és gondolkodj csupán a józan ész alapján!

Meglátod jobb lesz!

2010. ápr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!