Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy a homoszexual...

Szesze kérdése:

Lehetséges, hogy a homoszexualitás, a mostani civilizáció bukását jelenti?

Figyelt kérdés

Ifjúsági bibliaórákra járok. Szoba került a homoszexualitás kérdése. A tiszteletes úr elmondta, hogy a régi nagy civilizációknak (pl.: a görög) amikor már nagyon fel fejlődtek akkor jött az, hogy elterjedt lett a homoszexualitás. És ezután persze jött a bukás.


Elképzelhetőnek tartjátok, azt, hogy mivel a mai világunkban is a homoszexualitás már-már hétköznapivá vált, hogy ez ennek a civilizációnak is a bukását jelentheti?


(remélem érthető, hogy mi lenne a kérdésem)


2010. márc. 29. 16:14
 21/98 A kérdező kommentje:

Hallotál te eddig olyant, hogy 26 éves koráig nem ette meg a káposztalevest aztán meg megszerette?


Na jó nem megyek bele felesleges vitákba.


Az igaz, hogy a heterok vannak többségbe, viszont tényleg a régi görögöknél(pl.: Szóktátész) és az ő korában rohamosan több lett a homoszexuális, mint a hetero, és volt aki úgy gondolta, hogy a szerelem csak férfi és férfi között lehet, a nőkkel a szex csak azért van, hogy az emberi faj fennmaradjon. (ezt mind a bibliaorán beszéltük)

2010. márc. 29. 16:56
 22/98 anonim ***** válasza:
79%

Ugyan már! Hasonlítsd össze melyik volt "elfajzottabb"? A kommunista Szovjetúnió vagy a liberális USA? Melyik maradt fenn? Írhattam volna a Hitleri Németországot is. Vagy az arab világot (habár az iszlám világ még nem bukott el teljesen).

Ez hülyeség, amit állítasz.

2010. márc. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/98 anonim ***** válasza:
3%
Divatbúzaság rendszeresen fölüti a fejét. Mára meg már az emósok is kezdenek rájönni, hogy jobb a meleg punci, mint a csokivonattal szembe menni.
2010. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 A kérdező kommentje:
Értem, szóval nincs összefüggés. Köszi a válaszokat. És félreértések elkerülése végett nekem tényleg semmi bajom a homoszexuálisokkal. Nekem semmi közöm nincs hozzá. csak egy érdekes dolognak tartottam ezt a felvetést, de látom, hogy ezt más nem így gondolja.
2010. márc. 29. 17:03
 25/98 anonim ***** válasza:
91%
Ha az elfajulás alatt a homoszexualitást érted, akkor nem, nincs semmi ilyen. Mert ha lenne kapcsolat lenne köztük, akkor az esetek nagy részében ennek fenn kellett volna állnia. Na de mit tudunk mi a homoszexualitásról az inkáknák, majáknál, aztékoknál? A rómaiaknál, a frankoknál, a perzsáknál, a törököknél, a franciáknál, a németeknél, a britteknél? Meg mehetnék még keletebbre is, és nem nagyon tudnék mondani olyat még, ahol a homoszexualitás miatt buktak volna meg.
2010. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 A kérdező kommentje:
elfajulás alatt nem csak a homoszexualitást értem hanem pl. hogy már az oviba kell menni egy szüz lányért, meg drogok stb. minden ami ma van...
2010. márc. 29. 17:08
 27/98 anonim ***** válasza:
74%
Az a gond a bibliaórákkal, hogy nagyon egyoldalúan vizsgálják ott - szerintem - a témákat. Menj el egy egyszer egy materialista/szubjektív idealista gyűlésre - bár az se jobb semmivel-, ott majd egész más dolgokat fognak a fejedbe gyömöszölni.
2010. márc. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/98 A kérdező kommentje:
Szerinten nem egyoldalú. Azért szeretem mert általában szbad beszélgetés szokott lenni belöle, tehát nem az, hogy csak Biblia Biblia, hanem mindenki aki tud az életből példákat. Biztos egy materialista gyülésen egészen más érvek lenének, de nekem ez megfelel...
2010. márc. 29. 17:28
 29/98 vav22 ***** válasza:
11%

OFF:

Azért érdekes, hogy valaki azt mondja ismeretlenül a kérdezőre, hogy értéktelen és ostoba, mert máshogy látja a dolgokat, szerintem aki ilyet ír az saját maga felett ítélkezik, mert őt jellemzi az, hogy ismeretlenül így leminősít valakit kb. 5 mondatból. Nagyon keveset tudsz te még erről az emberrők, hogy pár sor után ilyet állíts viszont magadat kellőképpen jellmezted ezzel az ítélkezéseddel!


"Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek!" (Máté 7,1)


Kedves Kérdező!

Én hívő ember vagyok, de ettől még úgy gondolom, hogy nem lehet így "vakon" azt mondani, hogy a homoszekszualitás választás kérdése, sajnos vannak olyanok is akik jó dolgukban nem tudnak mit csinálni és csak azért találják ki, de azért többről van itt szó, arról amit már előttem jól leírtak, a gének a felelősek..


Jah! És járjál csak Biblia órákra! Te sem ítélsz el másokat mert nem hisznek, másra sem tartoznak a te nézeteid. Látszik, hogy igaz hívő vagy, mert higgadtan és normálisan kommentelsz.

2010. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/98 anonim ***** válasza:
91%
Ez inkább amolyan hitleri elgondolást tükröz, bár ő inkább a faji keveredést hozta összefüggésbe a kultúrák bukásáéval.
2010. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!