Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy a homoszexual...

Szesze kérdése:

Lehetséges, hogy a homoszexualitás, a mostani civilizáció bukását jelenti?

Figyelt kérdés

Ifjúsági bibliaórákra járok. Szoba került a homoszexualitás kérdése. A tiszteletes úr elmondta, hogy a régi nagy civilizációknak (pl.: a görög) amikor már nagyon fel fejlődtek akkor jött az, hogy elterjedt lett a homoszexualitás. És ezután persze jött a bukás.


Elképzelhetőnek tartjátok, azt, hogy mivel a mai világunkban is a homoszexualitás már-már hétköznapivá vált, hogy ez ennek a civilizációnak is a bukását jelentheti?


(remélem érthető, hogy mi lenne a kérdésem)


2010. márc. 29. 16:14
 71/98 anonim ***** válasza:
47%

jahh és


08:12 és 08:25


Na nehogy azt higgyétek h én most elkezdek bizonygatni, de örülök h ilyen messzemenő követeztetést tudtok levonni, én hülye meg ismét elolvastam amit írtál és ismét a fejem verem a falba, hogy van olyan aki ezt komolyan így gondolja.

Na helyesírási hibákról meg ne nagyon beszéljünk, max az elgépelési hibákról, de ugye nem haragszotok amiért nagyon gyorsan írok és nem tudok órákig foglalkozni azzal h ne legyen elütés.

Ez van.


Aztán akkor találjátok ki, ha annyira érdekel. Bár amire hivatkozol, az engem egy cseppet sem zavar, mert csak megerősít abban, hogy nem velem van a baj ...

2010. ápr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
47%

""Saját példát tudok hozni, hogy át lehet nevelni valakit homoszexuálisból heteroszexuálissá, és fordítva. Kezdjük ez utóbbi esetével:

-Egy fiú, aki iskolatársam volt, homoszexuális, de nem a "génjei hibájából", hanem a szüleiéből. Ugyanis lányt vártak helyette, és mivel fiú született, lányként nevelték. Babákat kapott, csak lányokkal barátkozhatott stb. A gyermek, amikor felnőtt, homoszexuális lett, nem is lehetett másképp. Akit lánynak/fiúnak nevelnek az elmebeteg szülei, az az is lesz, hiába született ellenkező nemmel. ""


Ez már úgy önmagában elárul mindent, azt hiszem. HORROR

2010. ápr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
68%
Nos kedves pszichológus, akár sietsz, akár nem, illik helyesen írni, ha már diplomád van. A genetikai ok teljesen felelőssége MÉG MINDIG NINCS teljesen bizonyítva, ezért születhetnek ellenkező tanulmányok. A "meleg csókolózási jog az utcán" című fejezeten már túlléptünk, éppen, hogy az lett kijelentve, hogy ezt senki nem "tiltja" meg nekik, a többség nem ítéli el. A heteró párok többsége is a csókolózáson kívül mindent négy fal között tart, és ezt szeretnénk elvárni a melegektől is. Az identitásátnevelés pedig létező jelenség, lehet róla véleményt formálni pozitívan, és negatívan. Nem azt írtam, hogy ez helyes, de ettől még elfogadom, hogy létezik. A gyermekvállalásról is mindenkinek meg van a véleménye, kéretik ezt tiszteletben tartani. És szerintem a hívők sem zárnak ki minden racionalitást, csak van, ami az értékrendjükbe nem fér bele. Ugyanaz a helyzet, mint ahogy a te véleményedbe nem fér bele az identitás átnevelés. Ők is tudnának hozni rá racionális indokot szerintem, mert a hit önmagában nem zárkózik el teljesen a racionalitástól, minden csak filozofálás kérdése.
2010. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 anonim ***** válasza:
78%

Kedves pszichológus!


Ha tényleg pszchológus vagy akkor valszeg te is tudod h a pszichológia egy nagyon-nagyon gyerekcipőben járó tudomány, körülbelül pár évente alapvető dolgok változnak meg benne. Így azt állítani, hogy a pszichológia az überracionális tudományos valami, erős túlzás =) Amikor te is tudod, hogy 20 év múlva a pszichológusok ki fogják röhögni a mai pszichológiai nézeteket (de lehet ezzel a 20 évvel sokat mondtam).

A másik, hogy a pszichológia alapvetően a lelki dolgokkal, ezek változásaival, megváltoztatásaival foglalkozik. Kicsit álszentség pont egy pszichológusnak agymosásról beszélnie a vallással kapcsolatban =)

A harmadik, hogy pszichológusként illene tudnod, mennyire erős lelki támaszt ad a vallás a hívő embereknek, és segíti őket átvészelni a nehézségeket. Talán ezért sem olyan veszett rossz dolog a vallás, mint írtad.


Csak nyitottnak kell lenni =) Egyébként én nem magam védem, nem vok meleg, de ha az lennék, se lenne semmi :D

2010. ápr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 A kérdező kommentje:

"injkább most hid el nekem, hogy a szélsőségesebb hit mindig valamilyen menekülés a valóságtól."


Teljesen egyet értek. Viszont én nem vagyok szélsőséges. Szoktam bulizni, meg minden. Nem vagyok olyan se aki most nem megy el valahova, egy szülinapra pl. mert bibliaóra van vagy stb. Egyszerűen az életemben szerepet játszik az hit. Enyi. Én is ismerem a szomorú hétköznapi valóságot, és nem egy mesébe élek. De nem értem, hogy a racionalitásnak ehez mi köze.

Ja és még valami. Én pont fordítva tapasztalom. Úgy értem ezt, hogy láttam már olyant, hogy egy ember aki nem hisz, eljön az életében egy olyan pillanat, amikor elmond egy imát. Mert valami olyan helyzet van, amiben már nem tud máshoz folyamodni. Szóval kell találni egy arany középutat. SZERINTEM!!!


VALAKI IRTA, HOGY AKI HOMOSZEXUÁLIS AZ ANNAK SZÜLETIK, DE A KERESZTÉNYSÉGET VÁLASZUK.


Fogadjuk el, hogy a homoszexualitás veled születik. Oké. na de miért van az, hogy valaki hisz meg valaki nem. Valakinek minden napos az életébe, valakinek meg soha nem fog hiányozni. Szerinte, a hit, az legalább annyira veled születik mint a homoszexualitás. Ha nem is lehet ezt egy génhez kötni, akkor is valamilyen szinten veled születik.

2010. ápr. 2. 16:37
 76/98 anonim ***** válasza:
17%
Az eddigi birodalmak bukását a hatalmi harcok okozták, nem a szexuális beállítottság. Ha megtalálják azt a gént, amelyik a homokosságért felelős, remélem, kiiktatják.
2010. ápr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/98 anonim ***** válasza:
70%

A homoszexualitás- önmagában - még nem jelenti a civilizáció bukását. Ez mindig volt, van és lesz is.

A jelenlegi trend azonban - vagyis az, hogy a homoszexuális kapcsolatot egyenértékünek akarja elfogadtatni a házassággal, tetézve azzal, hogy a konzumtársadalom "ráhajtott" a szinglikre, mivel több a pénzük, nem kell családra költeni stb.,már jelentheti a jelenlegi civilizáció bukását. Ez egyszerü demográfiai mutatókkal is nyilvánvaló.

2010. ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 anonim ***** válasza:
50%

19:41 - ez azért nagyon durva! szerintem egy kis IQ-val belátható, hogy sokkal inkább az így gondolkodókat kellene kiiktatni, mint a melegeket

(de a génekről még kicsit olvasgass sztem, mert nagyon nem vagy képben!)

19:56 - bármilyen furcsa, párkapcsolati szempontból teljesen egyenértékű is, tehát nem értem miről beszélsz. Az más kérdés, hogy pont a legálszentebb katolikus egyház szerint ez mekkora bűn és nemrég Spanyolországban is amikor legalizálták a házasságot, akadt olyan pap aki megtagadta az összeadást, na de ezek ott is kisebbségben voltak, ahogy tudom.


Egyébként téged is mi a fenéért zavar ez? Nekem mindig az az alapvető kérdésem, hogy valaki miért boldogtalan attól, ha azt látja, hogy más boldog? Gond van a párkapcsolatoddal és nehéz elfogadni, hogy lám valakinek ez még úgy is megy, hogy homoszexuális az elfajzott teremtés?

Egyébként meg aztán olyan mindegy, mindenféle papírforma szerint is lehet tökéletesen, nagyon szépen együtt élni, legyen az hetero vagy homo kapcsolat, mindenféle papír nélkül. Ez tényleg annyira fontos?


Tudjuk, hogy a homofóbia a melegség elnyomásában gyökerezik, minél szélsőségesebb, annál inkább. na akkor el lehet gondolkodni, hogy akit ez zavar, azt miért is zavaraja. Egy egészséges embert mi a frászért zavar az, ha egy másik ember más? Hihetetlen a nagy fokú tolerancia. Persze indul ez onnan, hogy először a saját magánéletét kellene rendbe tenni, aztán mindjárt nem is annyira birizgálná a csőrét más magánélete sem. Ez kb ilyen egyszerű. És pont ezért nehéz :)

2010. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/98 anonim ***** válasza:
46%

Tudom, hogy nem pont erre írtad, de többször elhangzott, hogy "trendivé vált" az utóbbi időben, nekem meg kiesnek a szemeim.


Aki ilyet ír, attól csak egyet kérnék, nagyon egyszerű:

Legyen szíves, próbáljon meg egy heteroszexuális fiút meleggé tenni azzal, hogy elmagyarázza neki, hogy ez trendi!

Kíváncsi lennék az eredményre.


A trendiség inkább arra értendő, hogy a mai mondjuk tizen-huszon-harmincasok között valóban trendibb, hogy nem látnak ebben semmi különöset, és nem egy meleg srácról tudok, akinek legjobb barátja heterosexuális srác, és egyszerűen magát a felvetést sem érti, hogy miért is kellene neki alapból utálnia, ha egyszer jól kijönnek, csak más a szexuális orientációjuk. Persze ez is tudod hogy megy, aki biztos a saját nemi identitásában, azt ugyan nem fogja érdekelni a másik identitása, és nincsenek félelmei attól, hogy "elkapja" (sajnos ez a hiedelem még ma is él). A gond akkor van, amikor kicsit bizonytalan a nemi orientáció és ez kivált ilyen ellenreakciókat, hogy saját magának bizonyítson.


Mondjuk én ennek rendkívül örülök, és remélem ez a "vonal" csak így megy tovább egyre szélesebb körökben, mert sajnos tudok nagyon durva ellenpéldákat is (az okokat ne is fejtegessük, tudnék mesélni ...).


Nem is beszélve arról, hogy ha pl. gyerekkori barátok, akkor egyszer egy szép napon márpedig össze kellene veszniük, amikor a dolog nyilvánvalóvá válik? Nem láttok ebben egy kis ellentmondást?


Olvasok itt megdöbbentő kommenteket és annál jobban tudom értékelni, hogy én nagyon nem ilyen közegben mozgok, náluink nem probléma, ha egy bulira valaki a fiúbarátját hozza és stb. De amiatt meg szomorú vagyok, hogy jöhet ide bármiféle tudományos érvelés, tény, aki nem akarja, azt nem lehet meggyőzni (az okokat ismét ne fejtegessük, pedig vszínűleg ő maga is tisztában van velük, csak más dolog maga előtt is felvállalni persze).


Hát ... összetett egy kérdés, igaz? És sokkal kellemesebb tabuként is kezelni, ez is igaz. Na meg hatalmas probléma is.

2010. ápr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 Zenon ***** válasza:
Igen, a végén minden második ember homi lesz, és kihal az emberiség! LOL kérdés Globális felmelegedés! Hehe
2010. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!