Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy a homoszexual...

Szesze kérdése:

Lehetséges, hogy a homoszexualitás, a mostani civilizáció bukását jelenti?

Figyelt kérdés

Ifjúsági bibliaórákra járok. Szoba került a homoszexualitás kérdése. A tiszteletes úr elmondta, hogy a régi nagy civilizációknak (pl.: a görög) amikor már nagyon fel fejlődtek akkor jött az, hogy elterjedt lett a homoszexualitás. És ezután persze jött a bukás.


Elképzelhetőnek tartjátok, azt, hogy mivel a mai világunkban is a homoszexualitás már-már hétköznapivá vált, hogy ez ennek a civilizációnak is a bukását jelentheti?


(remélem érthető, hogy mi lenne a kérdésem)


2010. márc. 29. 16:14
 11/98 anonim ***** válasza:
13%

Kedves Kérdező Hölgy!


Ha érdekel a vallás úgy, általában, akkor javaslom, olvasd ezt el, itt jó válaszokat kapsz:

[link]

[link]

2010. márc. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 anonim ***** válasza:
74%
Egy ország sorsát sosem a polgárai nemi identitása, hanem a politikusainak döntései határozzák meg.
2010. márc. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 anonim ***** válasza:
48%

Római birodalomnak azért lett vége, mert túl nagyra terjedt már ki, a különböző részek amíg egy levelet váltottak, az hónapokba is telhetett, ha elért az üzenet egyáltalán... Mellesleg a rómaiak bukásához nem kis mértékben hozzájárult még a kereszténység.


De ha te is gondolkodnál, rájöhetnél, csak azért mert valahol a köcsögöknek nem kell félniük, nem omlik össze a rendszer, a kettőnek nincs köze egymáshoz. Búzák mindig is voltak és lesznek is.

2010. márc. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 A kérdező kommentje:
Igen érdekel a vallás. Majd ha több időm lesz elolvasom. Azt azért el szeretném mondani, hogy nem vagyok katolikus, hanem református vagyok.
2010. márc. 29. 16:39
 15/98 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszel benne? Akkor felsorakoztathatunk neked elég sok tudós véleményét, akkor se tudnánk megváltoztatni a véleményedet. Elég sok meleg és leszbikus ismerősöm van, de egyik sem a poén kedvéért vállalta azt, hogy megbélyegezzék.
2010. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, ostoba vagy nagyon, és még fitogtatod is, sebaj én tudom az igazat, és meg is mondom!


"Én nem hiszek az így született dumába. Szerintem ez csak szöveg."


Nem érdekes, mit hiszel. Nálad értékesebb és okosabb emberek, tudósok bizonyították, hogy van erre hajlamosító gén, és mivel a homoszexuálisok aránya állandó, így biztos, hogy ez a gén a kamaszkorra befejezi hatását. Eddigre a hetero hetero lesz, a homo meg homo (a biszex meg biszex). Sem előtte, sem közben, sem utána nem lehet megváltoztatni a szexualitást. Ez nem szöveg, hanem TÉNY.


"Most akkor ugy-e írástudatlanak születtünk, akkor mit van mit ellene tenni, ilyenek maradunk."


Az írástudás nincs a génjeidben, agy tanulnod kell. A szexualitás bennük van, így azt NEM kell tanulnod, ez is TÉNY.


"Szerintem ez azért alakul ki valakibe, mert ilyenné akar válni."


A homoszexualitás 12-14 éves korra teljesen kialakul. A legtöbben azt sem tudják mi van, mert előtte NEM IS HALLOTTAK HOMOSZEXUALITÁSRÓL. Semmit sem tudnak róla: mi az, kik azok, miért azok, mienek ők, stb. De persze biztos olyan dologgá/személlyé akarsz változni, akinek/aminek a létezéséről nem is tudsz...

2010. márc. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
78%

"Én nem hiszek az így született dumába. Szerintem ez csak szöveg."


Magánvélemény. Jogod persze van a véleményedhez, csak attól az még nem lesz igaz.


Az írástudatlanság nem jó összehasonlítási alap, mert az írástudás egy tanult készség, ellentétben a nemi preferenciával, ami viszont ízlés. Így tehát jobb összehasonlítási alap lett volna az, hogy ki milyen ételt szeret.


Ha például a te ízlésed úgy alakult, hogy utálod a spenótot, akkor azt nem is fogja veled megszerettetni senki. Ugyanez a helyzet a nemi preferenciával is. Lehet valaki akár homoszexuális szülők örökbefogadott, nevelt gyereke is, de ha az ő saját ízlése hetero, akkor bármit is lát a szüleitől, attól nem fog megváltozni a saját ízlése, csak legfeljebb toleránsabb lesz a homókkal.


Plusz azt is nagyon szeretik mindig elfelejteni a nagy szemforgatók, hogy a homók minden feltűnősködésük ellenére is kisebbségben voltak, vannak és lesznek is, a többségi társadalom mindenféleképpen hetero marad, tehát eleve abszurd bármi olyan gondolat, hogy a homók puszta léte veszélyeztetné a társadalmat.


A HÜLYESÉG, na, az veszélyezteti, de az viszont abszolút szexualitásfüggetlen. És, ami azt illeti, hitfüggetlen is.


Gondolkodj el ezen.

2010. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 anonim ***** válasza:
javítás: "milyenek ők", nem mienek.
2010. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 A kérdező kommentje:

Rendben. Én nem ítélem el, nem rám tartozik senkinek se a szexualitását.


Amúgy nem rómait hanem görögöt írtam.


A kérdésem lényege, hogy van aki még lát összefüggést a társadalom elfajulásában és a civilizációk bukásába.

2010. márc. 29. 16:48
 20/98 anonim ***** válasza:
73%
nem,régen is ugyan ennyi volt,csak nem merték felvállalni..
2010. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!