Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi rossz néven...

Jehova tanúi rossz néven vennétek ha Őrtorony tanúinak is neveznének benneteket?

Figyelt kérdés

Mert tulajdonképpen ha jól belegondolunk akkor a JW monogram nem csak a "JEHOVAHS WITNESESS" t jelentheti hanem akár "JEHOVAHS WATCHTOWER"t is.

Vagy ott van akár a WTBS is ami nek aztán egyszerűen semmi köze Jehovához.

Rossz néven vennétek tehát ha esetleg "ŐRTORONY TANÚINAK" is neveznének benneteket az emherek?


2016. okt. 3. 19:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/96 anonim ***** válasza:

Hm, a linket tényleg elszúrtam, bocsi érte.

Nem tudom így miért nem engedi linkelni, de akkor inkább így próbálom:

[link]

Ebből keresd ki az idézett részedet a Példabeszédekből, ott van az eredeti héber/görög szöveg, a kifejezések nyersfordítása angolul, és mellette a tényleges angolra fordított szöveg.

Pont ezt akartam bemutatni hogy valójában nem amellé hoztál érvet hogy igazad van, hanem azt bizonyítottad be hogy az ÚVF egy hibás fordítás, mert Isten szavát szeretné az ideológiájához igazítani, és nem pedig abból alkot ideológiát.


Mellesleg sosem voltam ortodox, soha eszembe nem jutott egy fordítást se imádni. Nevetséges vagy amikor így puffogsz miközben azt sem tudod, miről beszélsz.

Komolyan, ezzel a viselkedéssel csak saját magadat járatod le, ne csináld!

2016. okt. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/96 anonim ***** válasza:
0%

A New Catholic Encyclopedia kijelenti:"Az* egy Isten három szemèlyèben*megfogalmazásnak nem volt szilárd alapja,nem kèpezte szerves rèszèt a keresztèny èletnek,ès a hitvallásban csak a negyedik század vège felè jutott fontos szerephez.Azonban csupán e megfogalmazás után beszèlhetünk tuladonkèppen a Szenthæromság dogmájárol.

Az apostoli atyáknak halvány sejtelmük sem volt ilyen jellegü felfogásrol vagy elkèpzelèsről".(1967.15.köt.299.o.)

2016. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/96 anonim ***** válasza:

92#

[link]

2016. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/96 anonim ***** válasza:
62%

91#.Ortodox.Mindjárt rosszul leszek még most is a gőg magaslatán vagy?

Amikor a Károlibol támasztottad alá mostanig a hamis állitásaidat,és most véletlen megfeletkeztél rolla,pedig abbol is idéztem,és terelsz azUVF-ra.Mindkettő egyet mond.Csak te terelsz.

Akkor ez azt jelenti,hogy mostanig amit a Károlibol alátámasztottál,hazugság?.Én ezt régen mondtam neked.

"UVF hibás fordítás és az idézeteim egyforma a Károlival,arra miért nem mondod hibás? Én felelek félsz,hogy idáig amit állítottál ne minősüljön hzugságnak.

Isten szavát te igazitod az ideologiádhoz nem én,mert én a Károlit is ugy elfogadom mint a másokat.Mert aki az igazságot mondja,a hazugság nem éri utol.


"Nem tudom miről van szó"Hát te azt szeretnéd!

Annyira gyermegded ,vagy,hogy a gőgödet,hazukságodat,nagyvonaluságod már átcsap a szégyen határán is.

"Elásom magam"Mitől féltesz?

Én szivesen elásom magam az igazságért.

De jaj annak aki elássa magát a hazugságért!


Hogy miért vagy ortodox?Azért mert te is adtál nevet.Még nem vagyok megkeresztelkedett,de el kell szomoritsalak,meg lessz.


"Ne csináld"Ha te abbahagyod ezt az ámokfutó agyafúrt,nemkeresztényi,de AVH-s stílusú viselkedésedet vagy a kérdéseimet kerülöd,abba hagyom,addig az igazsággal védekezek.

2016. okt. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/96 anonim ***** válasza:
Nem azért mondtam hogy ne csináld, mert engem zavarna hogy hülyét csinálsz magadból, csak nem kívántam neked hogy tényleg azt csinálj. De te tudod...
2016. okt. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/96 anonim ***** válasza:
53%
Hol?
2017. jan. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!