Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi rossz néven...

Jehova tanúi rossz néven vennétek ha Őrtorony tanúinak is neveznének benneteket?

Figyelt kérdés

Mert tulajdonképpen ha jól belegondolunk akkor a JW monogram nem csak a "JEHOVAHS WITNESESS" t jelentheti hanem akár "JEHOVAHS WATCHTOWER"t is.

Vagy ott van akár a WTBS is ami nek aztán egyszerűen semmi köze Jehovához.

Rossz néven vennétek tehát ha esetleg "ŐRTORONY TANÚINAK" is neveznének benneteket az emherek?


2016. okt. 3. 19:30
 11/96 anonim ***** válasza:
88%

Küldök neked egy példányt a Világítótoronyból ;)


Szekta: a csoport tagjain agymosást hajtanak végre, manipulálva vannak, vallási vezetőik minden szavát el kell hinniük, életük szabályozva van (tetteik, emberi kapcsolataik, tilos dolgok), kívülállók elutasítása, "csak mi tudjuk, mi az igazság, mindenki más téved vagy hazudik".

2016. okt. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 anonim ***** válasza:
60%

10#.Én irtam olyat,hogy nem tiszteljük Jézust mint második személyt?Igen is ebben a pozícióban tiszteljük.

De te megveted azzal,hogy mondod de nem teszed"Menyek Atyánk,szenteltessék meg a te neved"Szakadást teszel az Atya és közted,ez a szekta.

2016. okt. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/96 anonim ***** válasza:
88%

Amikor mindenáron angyallá akarjátok degradálni, az eleve nem igazán ösdzeegyeztethető a tisztelettel. De nem is ez a lényeg. Hanem hogy a Biblia egyértelműen kimondja hogy egyetlen név adatott az embernek, ami az üdvösséghez vezet, és az nem az általatok erőltetett félrefordítás, hanem Jézus.


A 11. válaszoló meg nagy vonalakban összefoglalta, miért vagytok szekta.

2016. okt. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 anonim ***** válasza:
11%

11#.Te egy nagy Casanova vagy,mág azt sem tudod "szeresd felebarátodat mint önmagadat"..."Hogy szereted Istent akit nem látsz,ha nem szereted embertársadat akit látsz?

A kereszténység Isten és embertársi szereteten alapszik.Aki ezt nem müveli Isten és embertársátol elszakadt és ez a szekta.

2016. okt. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 anonim ***** válasza:
53%
Gabriel,te egy nagy GYIK lovas vagy mindenütt ott vagy ahol kereslek és nemkereslek,de legalább mondj igazat a Bibliából.
2016. okt. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:
100%
Szó szerint idéztem neked a Bibliából. Ha ezek után a Jehova nevet terjeszted Jézus helyett, azzal Isten szavát, a Szentírást hazudtolod, nem engem.
2016. okt. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:
11%

Én azt tisztelem akit Jézus tisztel.

Te azt tagadod akit Jézus nem tagad.

2016. okt. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 30%os?


Először is, ismersz engem? Titeket sem utállak, csak sajnállak. Azért is, ahogy házaltok és az emberek nagy része elhajt titeket, meg azért is, amióta dokumentációkat láttam rólatok. Meg vagytok félemlítve, sokan egy kilépéssel minden barátot és a családot elveszíthetik.


A második problémám... Mit gúnyolod a nicknevem? Ha Reese Witherspoon lenne a nicknevem, buta szőkeként támadnál? Mellesleg a nagy Casanova több mint egy éve monogám párkapcsolatban él az ő hercegével. De amúgy nicknévveel visszatámadni gyenge, fogysz ki az érvekből.


Buddhától olvastam valahol ezt az idézetet, hogy is volt? Ne higgyetek el mindent gondolkodás nélkül, még akkor se, ha én mondtam.

Ez egy tanács neked is. Gyűjtsd az őrtornyokat h télire lehessen mivel begyùjtani.

2016. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/96 anonim ***** válasza:
9%

18#."Nem utállak sajnállak"Egy kicsit megleptèl mert a fentiekben mæs jön le.Te irántam de mèg sokan alkalmazzák a Mátè.24:9.de hát nem az első töled.

Aki valakit sajnál szèp szavakkal illeti ės bátoritja.


Kedves szőke Casanova mèg akkor sem voltál keresztèny szavakka mèg a kèrdèsben sem.

Megnyugtatlak abban is,hogy az őrtorony a biblia szerint van irva,mint segèd eszköz.A biblia idèzetek a gondolatok alatt vannak,ugy,hogy minden betü az Őrtoronyban hitelesitve van a bibliábol.

Kedves Casanova ha azèrt sajnálsz,hogy az Őrtorony a biblia alapján van felèpitve mint segèdeszköz akkor köszönöm.Ha forditva volna akkor megköszönnèm a figyelmeztetèst.


Buthátol való idèzeted :Ez az idèzet tanit arra ,hogy ne legyen hited:ezt nem szeretem....Mert Jèzus azt mondta legyen alapokon fekvő hitetek,ès ez az Ő szava.


Az őrtoronnyal begyujtani,ezt megteheted mèg de nem sokáig kedves Casanova,mert a vègidőben vagyunk,ès aki nem tiszteli az Atyát,Jèzushoz hasonloan az saját magának gyujt be de nem ugy ahogy te gondolod hanem ugy ahogy en gondolom a bibliábol.

2016. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 anonim ***** válasza:
88%

Na most aztán összetojtam magam a félelemtől.

Az idézettel azt akartam mondani, hogy nem vakon kell bármit elhinni, hanem gondolkozni is kéne.

Tanultam a suliban annak idején bibliát, de nektek van ùj xD Jézusból angyalt csináltatok, vérátömlesztést nem kaphattok, szülinap, karácsony nincs...

Nem tudom mivel tudnálak bátorítani titeket, egyrészt az önhibátok, másrészt áldozatok vagytok.

Ez a manipuláció...

Én is írnék egy kiadványt, lehet sokan még azt is elhinnék. És itt jön megint az az idézet... Na látja kend. GONDOLKOZNI kell. Akárki mondhat akármit. A mormonok is, a buddhisták is, ti is... Aztán lehet, hogy a fele igaz, vagy a fele se.

2016. okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!