Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi rossz néven...

Jehova tanúi rossz néven vennétek ha Őrtorony tanúinak is neveznének benneteket?

Figyelt kérdés

Mert tulajdonképpen ha jól belegondolunk akkor a JW monogram nem csak a "JEHOVAHS WITNESESS" t jelentheti hanem akár "JEHOVAHS WATCHTOWER"t is.

Vagy ott van akár a WTBS is ami nek aztán egyszerűen semmi köze Jehovához.

Rossz néven vennétek tehát ha esetleg "ŐRTORONY TANÚINAK" is neveznének benneteket az emherek?


2016. okt. 3. 19:30
 81/96 anonim ***** válasza:
53%

80#."Többek között pont erre is rámutattam,miért értelmezed tévesen"

Te ugy csak eldöntötted,hogy én félreértelmezem,és még rá is mutattál és még ezt el is hiszem.Amiért pénzért eladod a biblia tökéletes értelmezését,rád illik, Máté 24:48-50.

Külömben kár is volt feleljek a kérdésedre mert ugy is te mondod meg mit feleljek,ezt egyrész terrornak másrészt önkénynek nevezik.Erről majd később.


Consztántin nem döntött"Hát hogy is döntött volna,ő éppen ott sétált el és az ajtón betévedt álmélkodni hisz pogány volt.De nem csak ő volt pogány hanem 70%-a az otlévőkből és 30%kereszénynekvalta magát de Jézus után 250 évre és biblia nélkül azt sem tudták mit jelen az a szó,hogy keresztény

2016. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/96 anonim ***** válasza:
58%

"Te ugy csak eldöntötted,hogy én félreértelmezem,és még rá is mutattál és még ezt el is hiszem."

Nem csak úgy eldöntöttem, ez egyszerűen nyelvismeret kérdése, hogy adott szó adott használat szerint mit jelent. Az, hogy te direkt tévesen akarod használni, hogy egy tévtant bele tudj magyarázni, arról én nem tehetek, egyszerűen ez a valóság, hogy ez így hibás.


"Amiért pénzért eladod a biblia tökéletes értelmezését"

Hogy mi van? Semmilyen pénzügyi hasznom nem jár azért, hogy rámutatok a Tanúk hamis tanításaira. Önként teszem, mert hiszem hogy legalább néhány embert megmenekíthetek attól, hogy bedőljenek egy JT féle szekta hamis tanításainak.


"Külömben kár is volt feleljek a kérdésedre mert ugy is te mondod meg mit feleljek,ezt egyrész terrornak másrészt önkénynek nevezik.Erről majd később."

Én nem mondom meg mit felelj, de ha a feleleted ellentmond a Bibliának, akkor nyilvánvaló hogy nem valós, amit mondasz, ilyen egyszerű.


"Hát hogy is döntött volna,ő éppen ott sétált el és az ajtón betévedt álmélkodni hisz pogány volt."

Most direkt beszélsz hülyeségeket? Nyilván nem csak betévedt az ajtón, hiszen ő hívta össze a zsinatot. Ettől még nem ő döntött ott semmiben, csak az eseményt magát vezette.


"De nem csak ő volt pogány hanem 70%-a az otlévőkből és 30%kereszénynekvalta magát de Jézus után 250 évre és biblia nélkül azt sem tudták mit jelen az a szó,hogy keresztény"

Ez meg egyszerűen minden alapot nélkülöző állítás. Valami bizonyítékod is van róla, vagy csak vádaskodással próbálod megnyerni a vitát, mert a Bibliai érvek mind ellened szólnak?

2016. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 anonim ***** válasza:
53%

"Ez meg egyszerűen minden alapot nélkülöző állítás. Valami bizonyítékod is van róla, vagy csak vádaskodással próbálod megnyerni a vitát, mert a Bibliai érvek mind ellened szólnak?"

Ezt az arányt én sem ismerem, azt viszont tudom, hogy a zsinat előtt az elterjedt nézed az volt, amit Arius püspök is hitt. Tehát nem volt egyenlőség-hit, legalábbis többségében nem.

Aztán 381-ben jött a következő zsinat.

Ami miatt még egyházszakadás is bekövetkezett, hogy csak nyugati püspököket hívtak a zsinatra, keletieket nem, nyilván mert politikai célja volt.

2016. okt. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/96 anonim ***** válasza:
53%

82#.A jel.3:14-et félremagyarázva,megpróbáltad az oldalal elhitetni,hogy a biblia vers úgy igaz ahogy te csavartál rajta mint egy bábun.De a következő biblia vers igy szol.A példabeszédek 8:22-31.ig."Maga Jehova hozott létre engem az Ő útjának kezdetéül,legkorábbi müveként réges régen.30.akkor mellette voltam mint mestermunkás,bennem nyerte gyönyörűséget nap mint nap,s én örvendeztem előtte minden időben,örvendezve az ő földje termékeny talajának:és amiben gyönyörüségemet leltem,az az emberek fiaihoz füződik"

Itt is látszik az Atya és a Fiú közti rangkülönbség,ami az egyenlőséget kizárja,de megerősíti Jézus kezdetét ami alátámassza a jel.3:14-et,és az állitásodat megcáfolja.


Hogy ezt is hamisan megmagyarázod azt nem kétlem,de az oldal nem a Constantin pogányai,hogy mindent elhisznek neked.

2016. okt. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 anonim ***** válasza:

A Példabeszédekkel kapcsolatos idézeteden nincs is mit magyarázni, hiszen eleve csak egy téves fordításról van szó. Az eredeti szövegben egyetlen szó sincs az idézett szakaszban teremtettségről

[link]

Hiteles fordítások pont azt írják, hogy született lény Jézus, ami eleve kizárja hogy teremtmény lenne, és egyben igazolja Istenségét. Hiszen teremtés által alacsonyabb rendű dolog, születés által egyenrangú jön létre.

Hiszen ember gyermeke ember, macskáé macska, Istené Isten, nemde?


Az Atya és Fiú közötti különbség egyedül abban van, hogy az Atya, mint szülő nyilván feje a Fiúnak. De Istenségükben nincs és nem is lehet különbség, miután az Atya minden hatalmát megosztott a Fiúval, együtt lettek az isteni hatalom birtokosa, azaz együtt az Isten, együtt JHVH.

Hiába csűrcsavarod, ez egyszerű és logikus.


Mellesleg sosem mondtam hogy nekem kell hinni. A Bibliának illene. Épp ezért érthetetlen, hogy vagy képes továbbra is téves tanokban hinni, ha egyértelműen rámutatnak hogy az szemben áll a Bibliával.

Nem kell hogy nekem elhiggy bármit is. De a Biblia, Isten szava számtalanszor szól Jézusról, mint Istenről. Ha a Bibliának nem hiszel, akkor mégis miről beszélünk?

2016. okt. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 anonim ***** válasza:
53%
De Gabriel, a Biblia szerint, miután minden hatalmatt odaadott Jézusnak Isten és be teljesíti amit kell, "ő maga is alávetni magát annak, aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden, mindenkinek". Ez is egyértelmű, nem?
2016. okt. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 anonim ***** válasza:
6%

85#.Most idézem a károlibol.Példabeszédek 8:22,30."Az Úr az ő utaknak kezdetéül szerzett engem:az ő munkái előtt régen"30"Mellette valék mint kézműves,és gyönyörüsége valék minden nap,játszva Ő előtte minden időben.

Most a Károlibol idéztem amivel kritizálod azUVF-t mert ugyebár a Károli az etalon részedre az UVF pedig részrehajló.Nekem hiába linkelsz ami nem nyilik ki.Továbbá amikor szorulsz a sarokba hiába keresed azt a bibliát ami nincs,mert minden hazugságra nem irnak neked egy bibliát.Főleg egy ilyen hazugság sorozattal telített háromságra,amit túlnyomó részt a pogány népek hoztak létre Niceában.

Mellette ilyen támogatokat szült pontosan amilyen ő.Ez pontosan te vagy erőszakkal tele.

Mostanig amióta a háromság megismerésével foglalkozok ebben és a másik hosszu kérdésnél 42-szer mondtál ellent magadnak es 68-szor a bibliában.Alkudozol és kimagyarázol mindent mind ha ló piacon volnál.

A biblia neked csak azért kell,hogy a hazugságaidat ,nemodatartozó versekkel alátámazd.Amikor még a tiédben sem kapsz,mint a jelenben is akkor kidobod az ablakon.A kofák akik az áruikat feldicsérik a zsibvásáron tanulhatnak töled,sőt ott kellene órákat le adj.

Senki és semmi nem tetszik neked csak az aki zsinorba hazudik veled.

Lehet azt keresed,hogy az őszinte embereknek a türelmét próbára tedd,ami a démonok dolga.

Majd iratok neked minden hazugságra egy bibliát,hogy jobban érvényesüly a pogány tanoddal.Ezt egy tanu lenyeli de egy unitárius már nem.Eddig is de ezután is ugy mint Edgár a tanuk tanulmányait látom tökéletesnek ,ellentétben a te napraforgó vitáiddal.

2016. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 anonim ***** válasza:
6%
Joan L McKenzie(society of Jesus)Dictionary of the Bible c művében ezt irja:"A személyek háromságát az egységes természeten belül a személy és a természet fogalmakkal,azaz gr.(görög)filozófiai fogalmakkal határozták meg:ezek a fogalmak tulajdonképpen nem található meg a bibliában.A háromságban hivők meghatározásai hosszas viták után született meg,melyek során ezeket és más fogalmakat is,pl.a lényeg és a szubsztancia fogalmát,néhány teológus helytelenül Istenre vonatkoztatta"(New York,1965.899.o.)
2016. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/96 anonim ***** válasza:

Oleksandr, pont erre utaltam feljebb hogy kettejük különbsége atyaságukban és fiúságukban van. De az, hogy a Fiú aláveti magát az Atyának, az nem azt jelenti hogy ezáltal alacsonyabb rendűvé válik.

Csak gondolj bele, te talán saját atyádnak nem vetnéd alá magad, csak mert tiszteled és szereted, ahogyan a legfőbb parancsolatok is mondják? De ezáltal alacsonyabb rendűvé válnál?


29%os Tanú, neked csak egy jótanáccsal szolgálnék. Ha vitázni szeretnél, érveket hozz! Mert ha csak ennyi telik tőled, hogy a másik embert próbálod gyalázni, azzal csak azt éred el, hogy elásod magad a minősíthetetlen viselkedéseddel, és a tanaiddal kapcsolatban is csak annyit bizonyítasz, hogy nem tudod mivel alátámasztani. Ez fanatizmus, így nem is fogok rá reagálni, amíg értékelhető választ nem tudsz felmutatni!

Példát vehetnél Oleksanr-ről!

2016. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 anonim ***** válasza:
6%

80% Ortodox,néked csak egy jotanáccsal szolgálné.Ha vitázni szeretnél,hozz!Mert ha csak Ennyi telik töled,hogy valaki az érveit alátámassza az UVF-bol,és neked nem tetszik,kellő alázattal alátámassza a Károlibol és te mindkettőt fordítási hibának nevezed mostanig a Károlit imádtad.de mivel hurokba léptél,elutasitod mindkettőt és küldesz egy linket idegen nyelven ami nemnyilik ki.

Döntcsön az oldal:A jel.3:14 és a pld.8:22,30 szerint Jézusnak van kezdete és alárendeltségébe van az Atyával.Aki nem ezt mondja hazudik.


Én idézve a Bibliából,még én ásom el magam?Nevetséges vagy.

Én fonatikus?Amikor feláldozod a biblia igazolást a te fonetikus hitedre...ej.Vagy talán nincs hited?


"Nem tudtam alátámasztani"pot ez a baj,hogy alátámasztottam(már megint hazudtál)


Oleksandr:Ebben igazad van példát vehetnék,de amig leereszkedtem a szintére ,királyként uraltál és az oldalt is.

De mennyire elsősorban te kellene példát vegyél rolla ,a trollt,offot elhagyva ,a hazugság,helyzeturalás,megalázás,provokáció,egyenlőtlenség,kiforgatás,jogtalan kérdezgetések kérdésem belül(ahelyet kiirnád főkérdésként),ezek a te fegyvereid a szellem minden fegyverzete,eszedbe sem jut.

2016. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!